Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gemlikli_55 Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    01:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu hafta dogustan sağ ayagımdan ozurluyum özürlülük oranımın tesbıtı ıcı bas vurdum.buyuk özrüm ortapedı idi.sırası ıle göz_kbb_dahılıye_genelcerrah_psikolojı_vs bolumlere muayne oldun ortapedıye gıttım rahatsızlıgın ne dedi sağ ayağımdan dogustan vs anlattım hiç bır muayne kontrol olmadan ustun koru 2 sacma fılım ıstedı sonra ftr gittim bayan doktor ayagıma uzaktan baktı konusturmadan tamam dedi %18 yazdı ve heyet saatıne kadar bekle dedile heyet satınde adım soylendı gırdım cıktım 5 sn surdu

adam gibi muayne vs evraklarıma bakılmadı bu nasıl bır heyet ve ozurluluk raporu.ben anlamadım.sınırım bozuldu cıktım geldi% 40 alacağımı sanmıyorum zaten
    ftr ile ortapeti aynı bransmıdır ayrı ayrı oran mı verecekler ?
    ben anlamadım hatta ortapedide benı muayne diyemıyecem bana mal gıbı bakan doktor heyette yoktu bıle
    bu nasıl sağlık sıstemı anlayamadım 15 gun sonra gıdıp sonucu alacağım
    ALLAH HEPSİNİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN ZATEN.KAPRISLERINI CEKMEKTEN TUKENDIK BU DOKTORLARIN.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

zaten kişilerle pek ilgilenmiyorlar rapor erecekleri için sadece tetkik ve tahlillerle uğraşıyor onlara bakıp oran veriyorlar @gemlikli_55

Üye
    gemlikli_55 Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki sağ ayağın soldan kucuk kısa zayıf ve güçsuz oldugunu nasıl anlayacak bakmadan?
    elinde 1 tane rontgen filimi var?

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Adamların karşısına manken gibi cıktıysan pek ilgilenmezler ,ama bastan falan varsa zahmet edip inceliyorlar.Özürlülük ölçütüne göre %18 tablo 3.4 göremi 4.1 e göremi değerlendirildi.4.1 e göre değerlendirildiyse bastonlu ve afo falan kullanman lazım 2. derece alman için oda sınır %40 ,%42 gibi.

Tablo 3.4 - Heyet raporu almaya gittim ama doğru düzgün muayene bile etmediler!?
    Tablo 4.1 - Heyet raporu almaya gittim ama doğru düzgün muayene bile etmediler!?

Üye
    gemlikli_55 Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

faruk bey manken gıbı cıkacak fızık ve durus olsaydı ayagımda olsaydı mankenlık yapar rapora ıhtıyacım olmazdı _aksıyorum ayakta fazla duramıyorum _doktor ıncelesin diye sedyeılede gıdecek halım yok neyse bız özürlüler bırbırımızı anlamakta gucluk cekerken doktorların bızı anlamamaları gayet normal tesekkurler cevabınız ıcın...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.Bu süreçten kendim birebir geçtiğim için biliyorum.Takma ayakla doktorun karşısına cıkan arkadaşıma doktor senin neyin var '''manken gibisin ''' lafı aklıma geldi bir an.Doktor muayene etmeden nerden bilicek takma ayak olduğunu.Siz hastalığınızı tam yazın konuyu okuyanda ona göre yardımcı olsun.
    Anladığım kadarıyla polio sekeli ,tablo 3.1 e göre değerlendiriliyor.

Üye
    canacan Avatarı

Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu işlemi hangi hastanede yaptırdın hocam?

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    23

Hastalığınızı ayrıntısıyla söylemeden doktorlar hiç bişey yazmaz umrundada olmaz.Dışardan baktığınızda bende sağlam duruom.Gözler çakı gibi duruo zannedersin kadir inanır ancak makinelere girdiğimde bütün hastalıklar çıkıo ortaya.Makineye sokun demesem bana %25 bile vermiyorlar.1 yıl uğraştım doktorlara anlatana kadar.İşin özü doktorlardan anlayış bekleme!

Üye
    claer Avatarı

Gerçek Adı
    gürdal
    Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Vergi indirimi için bende hastaneye müracat ettim. Arkadaşın demesi gibi BU NASIL İŞTİR YAHU bende anlamadım, bizlere şu %40 oranını vermemek için rapor oranlarını İyice dibe çekmişler. Bakın şimdi 2000 Yılında sol kol dirsek eski kırık sekeli için %30 almıştım daha sonra 2010 yılında Vergi indirimi için hastaneye müracat ettim sol kolumdaki engelim için bana %26 verdiler, burada 4 puan düşürmüşler 2016 yılında yine aynı hastane yine aynı kol ve aynı engelim için özür oranını bu sefer dahada aşağı dibe çekmişler ama oranını henüz bilmiyorum muayene olduğum doktor bana demez mi 2010 yılında biz sana çok vermişiz senin eski rapor dosyanı isteyelim de bir bakalım niye çok vermişiz demez mi beynimden kaynar sular aktı sanki ister inanın, ister inanmayın hani o anda yer yarılsa da içine girsem dedim çünkü kendimi sahtekarmış gibi hissettim bu ne lan YUH ARTIK Ya sanki raporu ben yazdım sanki para bastırdım da öyle aldım la hadi çok verdik dediği rapora %40 vermiş olsa gam yemeycem la yine siz o zaman beni%33 le bıraktınız 40 vermediniz ya. Neyse dedim yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin sakin ol telkinleri yaptım Şeker ve tansiyon ile artık şu lanet olası %40 kesin alırım dediydim ama şimdi karşıma özür oranı iyice aşağı dibe çöken sol kol eski kırık sekeli çıktı ve ben yine sınırdayım ve ben yine depresyondayım ve benim yine psikolojim alt üst oldu bakalım ne olacak yarın heyete girecem diken üstündeyim sonucu çok merak ediyorum uyuyamıyorum kolumdaki engel gözle görülen, elle muayene yapıldığında hissedilen ve Röntgenle tespit edilen bulguları varken artı siz bu kolla ehliyet bile alamazsın diyen doktorlar, özürlü raporu vermeye gelince bizleri sağlam yerine koymazlar mı Yuh artık,,, Yuh artık,,, Ben böyle sistemin içine de işleyişine de daha ne diyiiim. ARKADAŞLAR

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

sakat kontenjanında çalışıp ve rapor oranları kırpılana bi çözüm bulunulmalı kesinlikle..twıtırdan sürekli yazılmalı

Üye
    hayaldenDunya Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bazı hastanelerde teşhisin yanına oranı yazıyorlar

Üye
    gemlikli_55 Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende kırıcı davrandıysam kırdıysam cok özür dilerim.hastane 15 gündür canımı okudular alay ettıler resmen.kımse kusura bakmasın lutfen ınanın halen cok sınırlıyım boyle sağlık sıstemı olmaz olsun.bızım geleceğimizle oynayan o alaycı doktorlara hakkımız sonuna kadar haram zıkkım olsun.askerlik ten heyete girdiğim zamankı heyetı muayneyı hatırlıyorum ki adamlar 4 4 luk inceledi dinledi vs bunlar gir cık defol gıt alsana %18 bu ne ya ...8 doktor gezdım 8 de aynı ayarda s.re.siz olur mu ya .lanet olsun onlara baska bırsey demıyorum

benım oran %40 bulmayacak sanırım.ben ıtıraz yerıne yeniden baska bır hastaneye basvura bılırmıyım.eger ıtıraz edersem hakem hastanesı bana oldukca uzak git gel baya yıpranacağım bana yardımcı olur musunuz ne yapabılırım

Üye
    Enginsar Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    19:18
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

O sonucun tebliğini beklemeden başka hastaneye gidin ben öyle yaptım. Ve inşallah yeni gittiğim hastaneden istediğim sonucu oranı alacağım. Muayenem olumlu geçti.

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    23

@gemlikli_55

Kurul toplanıldığı gün eğer karşılarına çıkmazsanız hemen başka hatanede işlemleri başlatabiliyorsunuz.Doktorların yeterince incelemediğini ve %40 ın altında alacağınızı düşünüyorsanız kurul toplandığı gün gitmeyin.Yoksa 1 sene kaybınız olur.

Üye
    gemlikli_55 Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @zendark

malesef heyetın karsısına cıktım sonucu beklıyorum bir yıl kayıp derken konu hakkında bılgı cerırsenız sevınırım.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon