Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sıfırdan işlemlere başlamak için bir bekleme süresi var bildiğim kadarıyla 1 yıl derken onu kastetmiştim.%40 ın altında raporu elinize alırsanız ya itiraz edeceksiniz, yada bu süreyi(ne kadar tam bilmiyorum) bekleyip sıfırdan rapor çıkartacaksınız.İtiraz süreside çok uzun sürüyor.Ona göre tercih yaparsınız.Ben ilk gittiğim hastanede yeterli muayene edilmediğimi görünce direk hakem hastaneye gitmiştim,Orası %39! verdi bunun üzerine itiraz ettim 1 yıla yakın uğraştım karar bozuldu başka hakem hastaneye gittim ve sonunda %53 raporu aldım sürekli.

Üye
    claer Avatarı

Gerçek Adı
    gürdal
    Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Slm. Arkadaşlar hani seçimlerde partilerin %10 baraj sistemi olur ya! en sonunda ben de bu barajı geçtim ve artık Meclisteyim (Engelliler Meclisi) sanki Milletvekili oldum Yaşadığım sevince bakın %40 barajını geçtim ve artık bende Engelliyim diye seviniyorum Bu nasıl İştir anlamadım yahu. Özürlü Yönetmelikleriyle oranları düşürerek bizlere ecel terleri döktürenlere Allah'a havale ediyorum.

Üye
    cumaliman Avatarı

Gerçek Adı
    cumali
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende gecen hafta özürlü kimlik kartı ve engel vücut derecemi öğrenmek için kendi iştegim ile sağlık kuruluna girip rapor almak istedim.2014 tarihinde iş kazası geçirdim.2015 yılında sürekli iş görmemişlik maaşına muracat ettim.bana % 28.2 oran geldi kısmet olursa bu ay ilk maaşımı alacağım.
    Aslında benim sormak istediğim benim kazadan dolayı 1.5 yıldır süren yeni bir rahatsızlıgım çıktı.onun için tekrar rapor almak için hastaneye muracat ettim.once ne için almak için sordular.bende tüm engelli haklarım ve özürlü kimlik kartı diye söyledim.Sonra işlemlerimi yaptılar.bana doktorları gezmem için bir muanne kagıtı verdiler.Doktor isimleri ve muanne bölümleri yazıyordu.Fakst işin galibi ne biliyormusunuz.Benim oradaki memeru söylememe rağmen benim engelli durumum ortopedi ve üroloji ve fizik tedavi diye ama verdiği kagıtta o bölüm ile ilgili hiç birsey yok.Oradaki memura sordum kardeşim ben ortopedik engelliyim.bak iş kazası geçirdim Ankara dan % 28.2 sakatlık derecesi geldi.demeneme rağmen yine bildiğini yaptı.bende listedeki doktorlara bir bir gidip derdimi anlattım.rehebitasysn bölümü %8 yazdı.K.b.b bende dil bozuklugu ve konuşma bozuklugu olmasına rağmen sağlam dedi.sonra nöroloji bolumune doktora muane oldum.ona rahatsızlıgımı anlattım o da niye ortopedi ve uroloji seni görmedi diye sordu.bende memur yazmadı dedim.doktor bunlarda görecek diye sevk etti.Sonra ortopediye gittim doktor hiç oralı olmadı sadece rehebitasyon oran % 8 yazmız diye ben oran vermiyon aynısı diye yazdı.sonra uroloji % 15 yazdı ve ben belgelerin teslim ettim.Fakat çok huzursuzum cunku benim sorunum iki ayağım filimlerim ameliyatlarım ve syagımda platin olmasına rağmen ortopedi hiç bakmadı bana.Dilimde parcalanma olmasına rağmen kbb hiç oralı olmadı.Ankardan sadece ayaklarım için % 28.2 oran olmasına rağmen derdimi anlatamadım.
    Simdi 26.şubat günü heyete gireceğim.Ben orada bunları anlatabilirmiyim.tekrar detaylı bir ortopedi fizik tedavi ve kbb servisine tekrar kontrol olmam gerekir denem gerekiyormu.çünkü büyük ihtimalle bu durumda bir oran çıkmayacak ama ben omur boyu sakat kaldım.sırf bu durumdayım diye iş bulamıyorum.kimse bir iş vermiyor %28 engelliyim diye işe almıyor.bende özürlü kimlik kartı aldıgımda İş kur tarafından engelli statünde çalışmak istiyorum.bakmakla yükümlü ailem ve cocuklarım var.nasıl bir yol çizmeliyim yardımcı olursanız sevinirim.demek istediğim Ankara % 28 veriyor.Hastane bunu görmezden gelip hiç bir kontrol film cekmeden sağlam diyor.benim engelin ayaklarım adamlar gidiyor ellerimin filmi çekiyor.bu nasıl iş anlamadım.heyete girmeden nasıl itiraz edebilirim acaba

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    23

Heyette hiç bir şey sorulmaz ve tekrar doktorlara gönderme durumu olmaz.O gezdiğiniz doktorlar kağıda ne yazmışsa ona bakıp onay verirler sadece.Siz rapor almaya gittiğinizde neden filmlerinizi eski doktorlardan aldığınız reçeteleri vb göstermediniz?Doktora kesin kanıt niteliğinde film vb göstermesseniz onlarda bakıp geçerler hatta sağlamsın derler.

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İtiraz için İl Sağlık Müdürlüğüne dilekçe vermeniz gerekiyor. Onlar sizi hakem hastanelere yönlendirip bütün işlemleri sıfırdan ve detaylı bir şekilde yaparlar.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12