Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Otsumban Avatarı

Son Giriş
    08.05-2016
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar öncelikle rahatsızlığı olan herkese Allah şifa versin inşallah.

Ben Marfan Sendrom luyum. Bu rahatsızlık komplike rahatsızlıklara neden oluyor. 15 yaşımda iken bu teşhis kondu ve zamanla sosyal aktivitelerim kısıtlanmaya başladığından engelli raporu almak için Bursa Devlet Hastanesine başvurdum. Karşılaştığım sorular ise şunlar: Öncelikle MARFAN SENDROMU nun puan cetvelinde bir karşılığı yok. Bu yüzden bu sendrom adı altında herhangi bir puan alamadım.
    Göğüs hastalıklarından %20 aldım
    Göz Tıp fakültesine sevketti orada devam ediyor kontorolüm ama her iki gözde lens luksasyonu var ve görmem 1 mps yani 1 metreden parmak sayma. Sevkden sonra oranım belli olacak

AMA ASIL MESELE. benim aort damarında genişleme var aort kökü şuan 45mm askerlik yapmadım askeriyenin verdiği heyet raporunda minimal mitral yetmezlik minimal triküspit yetmezliği ve masum üfürüm var diyor. AMA DEVLET HASTANESİ HİÇ PUAN VERMEDİ. CETVELDE KARŞILIĞI YOKMUŞ.

AĞIR KALDIRMA DURUMUNDA AORT YIRTILMASI MUHTEMEL. AMA BU ŞARTLARLA ASKERE GİTMEK İSTEDİĞİMDE HASTAsIN GİDEMEZSİN DİYEN DEVLET. RAPOR VERİN DEDİĞİMDE İSE CETVELDE KARŞILIĞI YOK DİYOR.

SİZCE NE YAPMAM LAZIM. TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM

Üye
    mahony73 Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut ferhan
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    18:10
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Otsumban

bende aynen senin durumundayım kardeş ya bu konuyla ilgili bilgi kaynak yok yada bulamıyoruz .. ben aort amelyatı oldum tek farkım bu gozde de sorun var ... bir netice aldınmı ne yapman gerektiği konusunda

Üye
    Otsumban Avatarı

Son Giriş
    08.05-2016
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Direk marfana verilen bir oran olmadığı için bu sendrom adı ltında herhangi bir oran alamadım göz göğüs hastalıkları ve kardiyolojiden girdim heyete ve %51 aldım ama kardıyolojı cetvelde bır karsılık bulamadım dahılıyenın rıca etmesıyle kalp rahatsılıgı dıye 10 puan verı sadece