Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nostaljik Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar.
    Ben yaklaşık 2 hafta önce konuşma bozukluklarından yüzde 28 oranında rapor aldım. Sizin de takdir edeceğiniz üzere bu sorun (konuşma fonksiyon kaybı) bireyin günlük hayattaki her şeyini olumsuz etkilemekte. Özellikle de isdihdam konusunda bu eksikliğimizden ötürü iş bulamıyoruz veya mükakatlarda eleniyoruz. Sorum şu kbb den 28 aldım. Psikiyatriden ise doktor prosedür gereği belli bir zaman içerisinde uygulanan ilaç tedavisi sonunda belli bir oran vereceğini söyledi. Ben bu prosedürü bilmeyerek bu kliniğe başvurdum. Doktora derdimi anlattım ve bana böyle dedi. Dün de tedaviye başladım ilaç verdi. Şimdi ben yüzde 28 raporuma psikiyatri oranımı ekletmek için heyete 6 ay sonra tekrardan mı başvurcam ? Bugün heyetteki memur bana dedi ki : psikiyatri tedavin sonunda doktordan tek hekim raporu al ve onu il sağlık müdüdlüşine götür ve ordan sana tekrar değerlendirme yapsılar.

Bu konusa bilgisi olan var mı acaba aranızda? Şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    ındependent Avatarı

Gerçek Adı
    kurtuluş
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    9

Öncelikle geçmiş olsun.
    Heyet raporunuzda kbb den %28 aldınız şimdi ise psikiyatriden alacağınız değerimi ekletmek istiyorsunuz?

Üye
    vetbat Avatarı

Gerçek Adı
    Taner
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    2

İyide değer ekletmek için tekrar heyete girmek gerek diye biliyorum. Çünkü ben 2 hafta önce %46 sürekli rapor aldım. Raporda HBS hastalığı eklenmedi. Onu ekletebilmem için tekrar sağlık kuruluna girmem gerektiğini söylediler. Bilginize.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

psikiyatri için 6 aylık ilaç kullanım süresine bakar doktorlar 6 ayın sonunda yine bir hastaneye giderek heyete girmeniz gerekiyor eğer ki sırf psikiyatriden tek bir rapor alırsanız ve elinizde iki ayrı rapor varsa bu iki raporu birleştirmek için il sağlık müdürlüğüne giderek hakem hst istemniz gerekiyor siz biraz daha bekleyin sonra tekrar heyete girmek için müracat edin

Üye
    nostaljik Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Mesajlarınız için tşk ederim. Sadece psikiyatrisen aldığım oranı ekleteceğim. Bu arada aynı hastanede 2. Kez heyet başvurusu yapabilir miyim ki? hilal72

Evet aynen oyle. Sadece psikiyatri oranımo ekletmek istiyorum

Peki heyete girdiniz mi? Tekrar heyetw girebilmek için aradan 6 ay geçmeli diyolar. Bunun resmi zamanı 6 ay mı? Nedir prosedür?

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

girmiş olduğunuz hastaneden ikinci kez heyete girmeye kalktığınızda ilk heyet raporunuz çıkar tabiki diğer hastanelerdecede çıkacak raporunuz fakat psikiyatriden tedavi gördüğünüzü söyleyip bunun iletirseniz olur evet mutlaka 6 ay ile bir yıl arasında bir tedavi görmeniz gerekiyor

Üye
    nostaljik Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

aynı hastaneden tekrar başvuru yapabiliyor muyum ki? heyettekiler çelişkili bilgi verdi de bana. bir de sizlere sormak istedim.

Evet aynen oyle. Sadece psikiyatri oranımo ekletmek istiyorum

Üye
    vetbat Avatarı

Gerçek Adı
    Taner
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aynı hastaneden tekrar heyete girmek farklı bir durum hastalık ekletmek için heyete girmek farklı bir durum. Ancak aynı hastane 6 aydan önce almıyor dedi bana evrak kayıt.