Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nostaljik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba.kolay gelsin. dil konuşma bozukluğum( kekemelik ) var. heyete başvuracağım. kbb kliniği özür
    oran cetveline göre yüzde 28 veriyor bana. bu oranı 40 a tamamlamak için bu rahatsızlığımdan ötürü başka hangi bölümlere gidebilirim? cvplarınız için şimdiden tşk ederim.

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Bu durumun sizi psikolojik olarak etkiledigini soyleyin psikodan alirsiniz doktorla konusarak.

Üye
    nostaljik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

sosyal fobi ve anksiyete durumuna verıyor galiba psikiyatri

Üye
    suyum Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sırf kolayca atanabilmek icin rahatsızlık üreterek rapor almak neden? Allah akıl fikir versin. Birde utanmadan %40'a nasıl tamamlarım diye soru yöneltiyorsunuz.

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Milletimizin bir kısmının engelli olmasını anlıyorum da. bir kısmının da engelli olmaya meyilli olmasını bir türlü anlayamıyorum, ama neden siz engelli olmak istiyorsunuz, o zaman ikimiz takas yapalım sen sağlam organını bana ver ben de sakat olanını sana veririm, o zaman sen hem %40'ın üstünde rapor alırsın hem de 2. sınıf vatandaş olursun, valla ne güzel olur yaaa...

Üye
    Spirinc Avatarı

Gerçek Adı
    Spirinc
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    17:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Murat Bey Bu Söz Ne : hem de 2. sınıf vatandaş olursun. Ne 2.sınıfı Siz Ne Diyorsun Lütfen Saygılı Olun Kimse Kimseden Üstün Değildir Lütfen

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Spirinc

Saygı değer arkadaşım;

Ben 28 yıldır engelliyim, bunca yıl içerisinde hem ailede, hem sosyal ortamlarda, hem de iş hayatında o kadar çok ayrımcılığa uğradım ki, o kadar çok yıprandım ki, mesela bir kız sevdik 5 yıl sonra ailesi kızı bana vermedi, onun acısı mı desem yani aslında anlatacak çok şey var ki ama maalesef ben senin gibi hayata pozitif bakamıyorum aslında seni takdir ediyorum bu tavrından dolayı ama her insanın bu dünyadaki bakışı farklıdır sen belki genç birisisin ama ben 2000 yılından beri devlet kurumlarına girebilmek için sınavlara giriyorum ama hep hüsran yaş olmuş 37 bundan sonra sen benim bu fani dünyaya pozitif bakacağımı mı düşünüyorsun, eğer sizi dışladıysam özür dilerim, gönül ister ki kimse engelli olmasın, herkes atansın iş güç sahibi olsun....

Üye
    Spirinc Avatarı

Gerçek Adı
    Spirinc
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    17:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@murat6677

Bakın Ben Doğuştan Bu Hastalıkla Doğdum 50 Küsür Ameliyat Oldum 6.Ayımdan 21 Yaşıma Kadar (Şuan Gene Ameliyatlıyım yeni oldum 1 ay anca) çocukluğu yaşamadım oyun oynuyamadım ama genede bir şey için karartmadım kendimi okuluma dershaneme gittim üniversiteyi bu yıl kazandım Ben Deyniksiz hiç yürümedim 21 Yaşıma kadar Otobüse bindim dolmuşa bindim Kimse umrumda olmadı. Eğer hayatı karartmak istiyorsan engelli olup olmaman önemli değil. Sevdiğim kızı vermediler diyorsun belki normal olsan kaşının altında gözün vardı diye vermiyceklerdi kader. Lütfen Yanlış anlama bunlarda benim düşüncelerim

Üye
    nostaljik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Bir şeyi tam bilmeden olumsuz yorum yapmanız doğru değil. şöyle bir şey diyeyim bir korku sonucu 6 yaşımda konuşma bozukluğum oluştu. kendimi ifade edemıyorum. kpss den yuksek almama rağmen mülakatlarda kekemeliğim sebebiyle hemen eleniyoruz. o halde kekeme bireyleri engelli kadrosundan alacaklar. ben iş bulamıyorum benı eleştirenler bana iş versin o halde. hangi psikolojide olduğu benım durumumda olanlar anca.engellilik sadece ortopedik engelli olmak değildir. bana kbb özürlü oran cetveline göre yüzde 30 verıyor. psikiyatrıden de duruma ve resmi tabloya göre belli bi oran alma hakkım varmış. sadece bir sordum kötü yorumlarınız sizin cahilliğiniz ve önyargılarınız doğrultusunda ortaya çıkar.buna birşey dıyemem...saygılar...

Üye
    nostaljik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Merhabalar.
    Ben yaklaşık 2 hafta önce konuşma bozukluklarından yüzde 28 oranında rapor aldım. Sizin de takdir edeceğiniz üzere bu sorun (konuşma fonksiyon kaybı) bireyin günlük hayattaki her şeyini olumsuz etkilemekte. Özellikle de isdihdam konusunda bu eksikliğimizden ötürü iş bulamıyoruz veya mükakatlarda eleniyoruz. Sorum şu kbb den 28 aldım. Psikiyatriden ise doktor prosedür gereği belli bir zaman içerisinde uygulanan ilaç tedavisi sonunda belli bir oran vereceğini söyledi. Ben bu prosedürü bilmeyerek bu kliniğe başvurdum. Doktora derdimi anlattım ve bana böyle dedi. Dün de tedaviye başladım ilaç verdi. Şimdi ben yüzde 28 raporuma psikiyatri oranımı ekletmek için heyete 6 ay sonra tekrardan mı başvurcam ? Bugün heyetteki memur bana dedi ki : psikiyatri tedavin sonunda doktordan tek hekim raporu al ve onu il sağlık müdüdlüşine götür ve ordan sana tekrar değerlendirme yapsılar.

Bu konusa bilgisi olan var mı acaba aranızda? Şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    ercanpalabıyık Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    simdi arkdaslar eksiklik kötü bisey bende kekemeyim 30 yasındayım ben engel görmesemde bana engelli muamelesi yapıyo yüzüne gülenmi istersin işe basvuruda biz sizi ararız mı istersin işe girsende yükselemessin hakkını arıyamazsın konusmaktan utanırsın ortama almazlar dısşlanırsın haklısındır bi konuda hakkını ararsın karsındaki insan allah cene vermiş diye hakkını yer haksızken haklı cıkar eyvallah cekersin ....müsteri hizmetleri vb telle konusmak ölüm
    bi kız senden hoslanır gözünün içine bakar sende konusmaya cesaretin varsa gidersin gitsen sonuc değişmez yine o iş olmaz ve suratına acıyarak bakarlar

herkesin derdi kendine büyük adı üstünde işte engel sıkıntı yaratıyo neden yararlanmasın kimse sıkıntısız olmak istemez hayat kısa üzülmeden yasamak lazım
    tekerlekli sandalye deynek hiç kolay işler değil allah hepimizin yardımcısı olsun allahım herkesin gönlüne göre versin