Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gs3434 Avatarı

Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @best

kurum sizin rapor sürenizi takip edeceğini sanmıyorum. ancak sizin süresi doldugunda yeniletip yenisini bakanlığa yollamanız gerekir. ilerde başınıza bi sıkıntı gelmemeniz için. %40 altına düşerse nolacağı konusunda kimsenin bir bilgi yok. devlet personel başkanlığından bu konuyla ilgili bilgi edinme hakkında soru sorulabilir.

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:12
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

@elsina.92

İster kamu olsun isterse özel sektör olsun takip ediyor , özelde 8 yıl calıstım 1 yıldırda ögretmen olarak atandım görev yapmaktayım , özel sektörde yılda bir kez özürlü kadrosunu bildirmek zorunda ve bunu yaparken raporunuz süresi bitmişse engelli kadrosu eksik cıkar ve işletme ceza öder , kamudada her yıl norm kadro belirlenirken süreli rapor varsa raporun yenisini istiyor il milli egitim müdürlügü

Üye
    Gs3434 Avatarı

Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

@best

inan ki takip etmeyen kamu kurumu cok fazla. o engelli kadroları bildirilirken %3 baz alınarak bildiriliyor. sen kuruma atanırken zaten engelli kadrosundan atanıyorsun. raporunun bitmesi bu kadrodan cıkacagın anlamına gelmez. daha sonrakı engellı kadroları bıldırılırken zaten engelli kadrosunda calısanların engellı raporunu bakılmıyor sadece atanırken bakılır. süresini kmse takıp etmez.

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:12
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

@elsina.92

kamu kurumlarında takip zayıf olabilir ama özel sektör sıkı takip ediyor , rapor süreli oldugu zaman süre bittiginde yeniletmekte fayda var , yeni 657 kanununa göre memurluktan cıkarılma kolaylaşıyor onun icin girişteki sartları devam ettirmekte fayda var

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Kardesim neye dayanarak burda milleti yaniltiyonuz...yazik bu insanlar a engelli zaten cileli insanlariz...raporunuz surekli yada süreli sizi sınava aldi mi atama yaptimi is biter..ve gittiğiniz yerde yeniden rapor istenmez sanirim.benden geçen yıl istemediler.

Üye
    yigit105 Avatarı

Son Giriş
    19.02-2016
    Saat
    13:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biz araba almak için rapor almıştık %87 oranlı olunca alamadık. Şimdi malulen emeklilik başvurusu yapıyoruz. Aynı rapor ile başvurabilir miyiz? Malulen emeklilik için de ayrıca rapor istediler ve 300 TL ücreti var. Bu durumda BİMER'e mi başvuralım?

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

eski raporları sadece vergi indirimi alınmak istendiğinde maliye kabul etmez onun haricinde eski ve sürekli ibareli raporlar gecerlidir haklarımıza sahip cıkalım bazı kurumlardaki memurlar hadi git yeni rapor getir diyorlar bazıları'da bilgisizliğinden

16 Aralık 2010 günlü Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan, “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması Ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” aynı gün hemen yürürlüğe girdi. Yönetmeliğin “Kazanılmış haklar” başlıklı 18’inci maddesinde; “(1) Bu yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez. (2) Ancak, süreli verilen raporlarla ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir” denilmektedir.

Üye
    yigit105 Avatarı

Son Giriş
    19.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mehmet-41

Bizi kurum sevk etti. Bunda diretirlerse nereye başvurabiliriz? Süresiz raporumuz var sonuçta.

Üye
    yigit105 Avatarı

Son Giriş
    19.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konuyla ilgili 170'i aradım. İlgili yönetmeliği bulamadılar. Resmi gazete sayısı ile maddeleri okuyarak yazdırdım. 13. ve 18. maddelerde süresiz raporların yeniden rapor düzenlemeye engel olduğuna dair ifadeler var. 3 iş günü içerisinde bana cevap verebileceklermiş. Sonucunu öğrenebilirsem buraya da yazarım.

Üye
    Muhittin01 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhittin Haközü
    Son Giriş
    10.02-2016
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim bir arkadaşım Sürekli ibareli %42 engelli raporuma sahip. 2 sene önce ekpss ye girdi ek atama ile meb il müdürlüğüne atandı. O nu aradım sordum. Atandığı kuruma kayıt olmaya gittiğinde Tekrar sağlık kuruluna git raporunu yenilet demiş orada ki memur. Bizim arkadaşta o anda konuşma sırasında itiraz edip. Raporda ki sürekli ibaresini göstermiş konuyu anlatmış ve memur mevcut raporu kabul etmiş. Hiçbir sorun cikmamiş.. Yani kişisel hatalar sebebiyle rapor yenileme istenebiliyor. Sürekli raporunuz varsa bu isteklere sonuna kadar itiraz edin. Sürekli rapor kronik hastalık ve sakatlık anlamına gelir, kronik hastalıklar iyileşmez sadece hafifler.
    Ama @elsina.92 ye katılıyorum 10-15 yıllık eski raporlarda yenileme talep edilebilir. 2008 de yönetmelik değişti gibi yazılar okuyorum en azından sürekli raporunuz 2008 den sonra aldıysanız kesinlike yeniletmeyin. Hastanelere göre doktorlara göre oranlar düşebiliyor yükselebiliyor. Riske girip %40 üzeri raporunu yeniletmeyin. %40 ve üzeri engelli raporlarında ki hakları kaybetmeyin... Yeniletme isteyenlerin "Sürekli" ibaresini gözlerine sokun..

Süreli raporlara bir yorum yapamayacağım. Süresi bittiğinde yeniletin mümkünse birşekilde sürekli almaya çalışın...

Üye
    jasen Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2013 yönetmelik değişmiş gerek duyduğunda sgk yeni rapor isteyebilir.
    yönetmelik linkte 15. maadde
    Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Resmi Gazete Tarihi: 30.03.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28603

ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    Kazanılmış haklar
    MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.
    (2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.

Üye
    yigit105 Avatarı

Son Giriş
    19.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@jasen

Aslında bu başka bir yönetmelik. Belirttiğiniz madde kontrol muayenesi ile ilgili. Belki ilgili kişiler de vardır ama en azından benim konumu kapsamıyor. Sadece yaşlılık aylığı ile ilgili gibi üstelik.

Üye
    Gs3434 Avatarı

Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaslar ne kadar yönetmeklik göstersenizde kurum çalışabilir ibareli olmayan hiçbir raporu kabul etmiycektir ya mevcut raporunuzun tekrar değerlendirmesini istersiniz yada tekrar baştan rapor çıkartaccaksınız cunku. engeliniz sectiginiz kadroyla uyuşmayabilir kurum çalışamayacagı işler varsa bunlar bilmek ister. örnegin '' hizmetli kadrosuna atanan birisi uzun süre ayakta durmayla ilgili sorunu varsa kurum kadroda aranan niteliklere uymadıgı için atamasını yapmaz'' istihdam kısmı değerlendirmemiş olsa bile ekpss girmeye engel olmuyor ama herhangi bir kuruma yerleştiginizde kurum sorun cıkartıyor. bilmem anlatabildim

Üye
    WOMBAT Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    vergi dairesi sürekli rapor için değişebilir diyerek tekrar hastaneye gönderebilirmi

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon