Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sseugll Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    özel bir firmada makam şöförlüğü yapıyorum, bugün vergi indirimi ile ilgili vergi dairesine başvuru yaptım onlarda beni devlet hastanesine sevk ettiler
    ağır derecede uyku apnesi rahatsızlığım var oranım (33,9) ve 3 yıldır cpap cihazı kullanıyorum
    bunun yanında solunum sorunları (nefes darlığı) yaşıyorum ve ciddi derecede migren ağrılarım var

bu sebeblerden dolayı vergi indiriminden yararlanabilirmiyim? %40 oranını geçermi verilecek rapor

cevaplarsanız sevinirim.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

bu saydıklarınız eğer ağır bir vaziyette seyrediyorsa evet 40 oran alabilirsiniz
    @sseugll

Üye
    sseugll Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

özel bir firmada makam şöförlüğü yapıyorum, ağır derecede uyku apnesi rahatsızlığım var oranım (33,9) ve 5 yıldır cpap cihazı kullanıyorum bunun yanında yüksek tansiyon hastasıyım bu sebeblerden dolayı vergi indiriminden yararlanabilirmiyim? %40 oranını geçermi verilecek rapor, cevaplarsanız sevinirim.

Üye
    meral35 Avatarı

Son Giriş
    07.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım benimde ağır derecede uyku apnesi rahatsızlığım var. Evet uyku apnesinden rapor veriyorlar ancak%40 vermiyorlar ne yazıkki. Uyku apnesi için maksimum % 35 rapor veriyorlar.Solunum testininin sonucu belki oranın artmasını etkiler ancak migrenin etkili olacağını sanmıyorum. Yine de rapor için başvuracağın hastanede belirtirsin rahatsızlığını..

Üye
    sseugll Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yazdığım soruma tam cevap alamadım belli ki yazdıklarımı tam okumamışsınız en üstte ilk yazdığım yazımı okumuşsunuz şu anda hem uyku apnesi rahatsızlığım ve yüksek tansiyon (hiper tansiyon) hastasıyım bu sayede alabilirmiyim %40 oran ?

Üye
    istanbul40 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Ilk önce yapman gereken
    1.gögüs hastalıkları doktoruna uyku apnesi raporunu 1.ci ve 2.ci rapor sonuçlarını muayenede göstereceksin,bu raporunu bir örneğini aslıdır gibi heyete vereceksin.ordaki memura bu raporunda ankaraya gönderilmesini isteyeceksin.gögüs hastalıkları uzmanı raporuna göre en fazla % 35 verir.
    2. Tansiyon raporunu ve kullandığın ilacının raporunuda heyete mutlaka ver. Yaklaşık %10 verirler.
    Dikkat edeceğin nokta heyet bittikten sonra ilğili memura mutlaka bu raporlarını ankara göndermelerini söyle, yoksa ankaradan yeniden dönüyor evrak eksik diye bunu kesinlikle yap. Geçmiş olsun.
    HEYETE GİRECEK ARKADAŞLARIN DİKKATİNE ELİNİZDEKİ RAHATSIZLIKLARLA İLĞİLİ RAPORLARINIZIN ASLINI VEYA ASLIDIR ONAYLI EVRAKLARINIZI MUTLAKA ANKARAYA GÖNDERİLMESİNİ İSTEYİN, YOKSA EVRAK EKSİK DİYE GERİ DÖNÜYOR VE BOŞ YERE 3 VEYA 4 AY ZAMAN KAYBETMİŞ OLUYORSUNUZ.
    AYRICA DOKTARA MUAYENEYE GİRDİĞİNİZDE DOKTARA YÜZDE KAÇ VERDİKLERİ HAKKINDA BİLĞİ ALMAK İÇİN RİCA EDİNİZ.KAÇ DOKTORA MUAYENE OLDUYSANIZ,RAPOR SONUCUNU ÖGRENEBİLİRSİNİZ.

UYKU APNESİNDE VERİLEN CPAP CİHAZI bu konuda yıllardır araştırma yapıyorum,yapılan testler oğün'ki yatış ruh halinize göre çıkan sonuçlarda yarı otomatik cihaz veriliyor.genellikle otomatik cpap cihazlar verilmiyor,nolmalde otomatik verilmesi gerekiyor neden derseniz bir günlük yatışa göre değerlendirme yapılıyor,örneğin 10 basıçta ayarlı diyelim,insan kilo verdi vücut endeksi düzeldi diyelim ,otomatik olsa basıncı makine ayarlayacağı için daha rahat bir kullanım olurdu.yada aşırı kilo aldı basınç yetersiz makine otomatik olsa makine basıncı ona göre verecek değilmi.onedenle cpap cihazı kullanıcısı olarak tavsiyem uyku apnesi rahatsızlığı olanların otomatik cihazı almaları yönünde ,daha fazla fayda sağlayacağıdır.BU BENİM FİKRİMDİR. UYĞULAMAK VEYA UYGULAMAMAK SİZİN BİLECEĞİNİZ DURUMDUR.

Üye
    ikaruss07 Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    40

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sseugll arkadaşım eğerki işin iyiyse sakın uyku apnesi için rapora uğraşma ticari araç kullandırmazlar şöförlüğün tehlikeye girer iyi düşün şirket arabalarıda ticari sayılıyor dikkatine geçmiş olsun
    Konu ikaruss07 tarafından değiştirilmiştir (18.06-2016 Saat 23:08 ). Gerekçe: noksan harf