Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tulpje 254 Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle merhaba. Sitenizi sağlık raporu yüzdeleri hakkında bilgi ararken buldum.

Sorum şu: Doğuştan Alerjik Astım ve buna bağlı atopik dermatit hastasıyım. Askerde ise, Bronşektazi hastalığına yakalandım. Askerliğimi büyük bir kısmı, hastanelerde yatarak geçti.
    Şimdiki durum ise, 2015.08 bir ayında çekilen tomografiye göre, baya bir ilerlediği ve iki akciğere bulaştığı. Stres bile yapmamam konusunda telkinlerde bulunuluyor ve hastalığa yardımcı solunum terapisine giriyorum.

Daha önce (yaklaşık 10 sene) Hasekiye başvurduğumda, sadece Atopik dermatite %20 vermişler, Astım için (tahmin ediyorum elimde belge yoktu o zaman) vermemişlerdi.
    Şimdi ise, tekrar başvuru yaparsam, ne tür bir değerlendirme olur?

Şu anda Haydarpaşa Gata Asker hastanesinde tedavi görüyorum. Şu an, endikasyon dışı raporu ile birlikte, aylık değeri 8.000 tl olan iğne tedavisi almaktayım. Sft değerlerim düşük. Total ıge 3000 seviyelerinde.
    Asker hastanesi, sivile rapor vermediği için başka bir hastaneye mi başvuracağım? Sonuç sizce ne olur?

Bir diğer sorum ise, avukat arkadaşlarıma, danıştığımda, geri dönüşü olmayan bir hastalığa askerde yakalandığım ve o hastalığa 'Askerliğe elverişsiz raporu' verilmesine rağmen, bende o zamanlar yeni başladığı için rapor verilmediği, tekrar birliğime gönderildiğim için dava hakkımın bulunduğunu söylediler. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Eğer açar ve kazanırsam ne tür bir hak kazanımı oluyor (tazminat, maaş vb) ? Şimdiden teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

raporunuzu rapor vermeye yetkili hastanelerin birinden alabilirsiniz askeri hastanenin verdiği rapor geçerli olmaz bu rahatsızlıklarınızdan 40 ve üzeri rahat alırsınız diye düşünüyorum dava açma size kalmış bi araştırın bişeler olacaksa neden olmasın

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

@tulpje 254

Tedavi gördüğünüz hastane Sağlık bakanlığı sitesindeki Rapor Vermeye yetkili hastaneler içinde bulunan bir hastane
    Ordaki rapor bölümüne bir sorun derim

Edit:Linkteki listenin 232 numarası

İstanbul MSB Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Komutanlığı

Üye
    tulpje 254 Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sordum, sadecee asker yakınlarına veriyoruz diyolar. Üsteleyince, komutanın emri diyorlar. Komutan da korgeneral. Burak yanına yaklaşmayı, o hastaneye gelince kıpırdayamıyosun bile

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

Biz ne çekiyorsak bürokrasiden çekiyoruz.

Üye
    tulpje 254 Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Fakat bir de size danışmak istiyorum. Doğuştan alerjik astım hastasıyım. Askerde de bronşektazi hastalığına yakalandım. Bu iki hastalık beni baya bir zorluyor. Total Ige 3000 in üzerindeydi, şimdi 1000e düştü. Endikaskyon dışı ilaç kullamıyorımıve tanesi 1.000 tl. Ayda sekiz tane kullanıyorum bu ilaçtan.
    Gerek iş bulma, gerek tanınan haklardan yararlanmak için bugün haseki eğitim ve araştırma hastenesine gittim. Tüm bölümleri dolaştım. Göğüs hastalıklarına gittiğimde, ne tomografiye, ne raporlara baktı. Direk sft istedi. Sonuçta :FEV :1 %70 çıktı.
    Doktor da altına hafif obstr notu düştü. Hastalık tanımına ise sadece bronşektazi yazdı.

Sonuç ne olur? Bilen birisi yardımcı olabilir mi?