Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Quasimodo Avatarı

Son Giriş
    02.09-2015
    Saat
    18:42
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar arkadaşlar,

1999'dan beri HSP (Henoch-Scönlein Purpurası) tedavisi görüyorum, engelli raporu alabilmek için Ağır Uyku Apnesi ve HSP (Diğer adıyla Alerjik Purpura) tanıları ile Ege Üniversitesi'ne başvurdum. Her iki tanı da burada tekrar konuldu.

Bilindiği üzere Uyku Apnesi için %35 oranında rapor veriliyor. Ancak Alerjik Purpura tanısı ile ilgili net bir veriye ulaşamadım.

Şöyle ki; bu hastalığa Hematoloji bölümü bakıyor. Google üzerinde yaptığım aramada eski bir cetvelin Hematoloji kısmının Hemostaz Bozukluklar / Hemorojik Diatezler başlığı altında "Alerjik Purpura %5" şeklinde tanımlanmış. Ancak güncel cetvelin Hemostaz Bozukluklar / Hemorojik Diatezler başlığı altında söz konusu hastalık özel olarak tanımlanmamış, öyle sanıyorum (ve umuyorum) ki bir gruba dahil edilmiş. (Eğer öyleyse %20'ye kadar alabilme şansım var)

Bu hastalığın engelli raporuna etkisinin yüzde kaç olduğunu bulamadım. Acaba tanısı konulan bu hastalık artık engelli raporunu etkilemiyor mu yoksa başka bir başlık altında mı inceleniyor?

Konuyla ilgili bilgisi olan, benzer bir durum yaşayan var mıdır? Ya da bunu en iyi ve doğru şekilde nereden öğrenebilirim?

Açıkçası en doğru yolun doktorun bizzat kendisine sormak olduğunu düşünüyorum ancak çekiniyorum.

Burada bilgisi olan yoksa, bundan başka dilekçe vs. ile öğrenebileceğim başka bir yol var mıdır?

Teşekkürler.

Üye
    Quasimodo Avatarı

Son Giriş
    02.09-2015
    Saat
    18:42
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar Alerjik Purpura veya Henoch-Schönlein Purpurası'nın cetvelde nerede olduğunu bilen yok mu? : ) Nereden öğreneceğiz peki? : )