Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ekrem2323 Avatarı

Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şimdiye kadar beş defa rapor aldım.
    Askerliğe elverişli değil raporu.
    İşe girişte aldığım rapor.
    Tayin için aldığım rapor.
    Vergi indirimi için aldığım rapor.

Şimdi bunlardan hangisi benim engelliliğimi belgeler? Hepsi de sürekli. Oranlar değişik ki malum yönetmelik sık sık değişiyor? Yoksa her rapor yalnız kullanılış amacı yönünde mi geçerli?

İşler biraz karmaşıklaşmıyor mu?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

İstihdam için aldığınız rapor sosyal haklar ve maddi yardımlar gibi özel bir yönetmeliğe bağlı olmayan konularda geçerli olur.
    Vergi indirimi için sevk değil de bireysel başvuruyla almış olduğunuz rapor ile başvurmuşsanız o da geçerlidir, sevkli gidince zaten rapor direkt kuruma gönderiliyor.
    Askerliğe elverişli değildir raporu bu amaç dışında hiçbir yerde geçerli olmaz.

Üye
    ekrem2323 Avatarı

Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın Ufukalp Hocam. Anladığım kadarıyla her Rapor veriliş amacı dışında anlamsız. Zaten bizden Rapor isteyen her kurum raporun güncelini sıcağı sıcağına almamızı ister. Örneğin vergi indirimi örneğin emeklilik başvurusu. Kaldı ki vergi indirimi için alınan bir rapor emeklilik başvurusunda kıymetini byitirir. Yürürlükte olan yönetmeliğe uygun olsun diye yeni rapor isterler diye algıladım şu an.

Ufukalp Hocam. Ben vergi indirimi için başvurdum. Ama raporum geri döner diye çok endişelendiriyorum. Çünkü raporumda görme keskinliğim yazmıyor diye geri döner diyorlar. Sadece dejeneratif miyopi yazıyor. Siz ne düşünüyorsunuz?