Merhaba;

2,5 yaşında geliğim geriliği olan tam tanısı olmayan bir çocuğum var, tanı için tetkikler devam ediyor. şuanda çocuğum konuşamıyor, yürüyemiyor, bilinçli hareket edemiyor. buna ilave 2 gözünden şaşılık nedeniyle ameliyat olacak ve sol böbrekte 4 mm bir taş mevcut.

geçen yıl rapor için başvurduk ve % 90 rapor verdiler ağır engelli durumu hayır şeklinde, itiraz ettim başka hastane aynen sonucu verdi. 01.07.2015 itibarı ile rapor tarihi bitti ve yeni rapor için yeniden başvurduk. sonuç % 88 ağır engel durumu hayır olarak sonuçlandı.

Rapora itiraz etsem sonuç değişmez diye düşünüyorum. sakarya hastanelerinde doktorlar 3 yaş altına ağır engel vermiyoruz gibi bir şey söylüyorlar. itiraz etem ve 2 raporda aynı olursa 3 rapor için tiraz hakkım olur mu? geçen yıl 1 yıl itiraz hakkınınız yok diye sölendi.

ayrıca yeni rapor 2 yıllık yani 2 yıl daha maaş ve yardımlardan yararlanamayacağız mı??

şunada maaşım için vergi indirimi, bez parası ve özel eğitim haklarından yararlanıyorum. harici nelerden yararlanabilirim. yardım olursanız çok sevinirim.

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.