Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #16
    Üye
    Danua. Avatarı

    Üyelik Tarihi
    27.01-2003
    Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    544
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    15 yılda emekli olur denmiş , peki memuriyetten önce 10 yıllık ssk primi varsa buna 5 yıl daha ödeyerek 15 yıla çıkarıp olabilir mi ?

  2. #17
    Üye
    algaNihat Avatarı

    Gerçek Adı
    nihat
    Üyelik Tarihi
    02.01-2015
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Mesaj
    455
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @nilcan: ''5510 sayılı kanunun geçici 4 ncü maddesine göre emekili olan memur olmadığını'' kim söylemişse halt etmiş.
    Mesela bu form'dan tanıdığım (mehmetekrem) kardeşimiz var.

  3. #18
    Üye
    toprak1453 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    10.06-2014
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    289
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bu söyleme ben de hayret ettim. Yasa var yönetmelik var. Ayrıca yarın çalıştığım kuruma ve emekli sandığını arayarak vergi indiriminden faydalanan memur kişinin emeklilik için ayrıca rapor alması gerekip gerekmediğini sorup buraya yazıcam.

  4. #19
    Üye
    Ufukalp Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.11-2007
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Mesaj
    7.508
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    5510 sayılı yasanın geçici 4.maddesi zaten benim verdiğim bilgileri içerir ve elbette bu şartlar engelli memurun emekliliği için geçerlidir, ve şartları taşıyan her memur emekli olur, yapılmaz diye bir şey söz konusu değil.

  5. #20
    Üye
    aytekinn Avatarı

    Gerçek Adı
    emine
    Üyelik Tarihi
    18.05-2015
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Mesaj
    15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    BEN SGK YA BİLGİ EDİNME KANUNU ÇERÇEVESİNDE GÖRÜŞ SORDUM VE SORDUĞUM SORULAR VE CEVABI AŞAĞIYA YAZIYORUM.


    Soru : Ben 1995 yılından memuriyetime Hemşire olarak başladım ve ekte sunmuş olduğun vergi indirimi raporumu aldım %48 işitme kaybım ve %24 kalça protezden dolayı toplamda %60 vergi indirimi raporum var ve rahatsızlıklarım ilk işe girdikten sonra oluştu. Rahatsızlığımdan dolayı Emekli olmak istiyorum fakat ne gibi bir işlem yapılacağını bilmiyorum. MALÜLEN' mi emekli olabilirim yoksa ERKEN EMEKLİ olabilirmiyim. SGK sitesinde Çalışma gücündeki veya iş kazası ya da meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücündeki kayıp oranı; a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün, b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün, ben bu kapsama giriyormuyum ayrıca malülen veya erken emeklilikte alacağım emekli aylığı ve tazminatım normal emeklilik gibimi hesaplanıyor yardımcı olmanızı bekliyorum teşekkürler.


    Cevap : Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
    Tarafınıza MALÜLEN emekli aylığı bağlanabilmesi için; 1) Malüliyetiniz nedeniyle BULUNDUĞUNUZ GÖREVİ YAPAMAYACAK DURUMDA olduğunuza dair alacağınız raporun gönderilmesi ve sözkonusu raporunuzun Sağlık Kurulumuzca incelenerek Malül olduğunuza karar verilmesi halinde, en az 10 yıl hizmetiniz olması gerekmektedir. 2) Bulunduğunuz görevi yapamayacak derecede olmasa da MALÜL iseniz; a) Malüliyetinize dair alacağınız Raporun Sandığımıza gönderilmesi ve Sağlık Kurulumuzca incelenerek karara bağlanması, b) Malüliyet oranınız yüzde 40-49 arasında ise, toplam hizmet sürenizin en az 18 yıl, c) Malüliyet oranınız yüzde 50-59 arasında ise, toplam hizmet sürenizin en az 16 yıl, d) Malüliyet oranınız yüzde 60 ve daha yukarı ise, toplam hizmet sürenizin en az 15 yıl olması halinde tarafınıza MALÜLEN emekli aylığı bağlanması yönünden durumunuz incelenebilecektir.
    Bilgilerinizi rica ederiz.

  6. #21
    Üye
    u.uçar Avatarı

    Gerçek Adı
    Ufuk
    Üyelik Tarihi
    12.04-2015
    Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Mesaj
    37
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @aytekinn


    Emine hanım sorularınızı e posta ile mi yoksa dilekçe ile mi SGK ya sordunuz?
    Cevap ne kadar zaman içerisinde geldi?
    Özelden veya genelden e posta ve/veya dilekçe gönderim adresini paylaşırmısınız?

  7. #22
    Üye
    aytekinn Avatarı

    Gerçek Adı
    emine
    Üyelik Tarihi
    18.05-2015
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Mesaj
    15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    (bilgiedinme@sgk.gov.tr) e posta ile yolladım bilgi edinme kanuna göre cevap sürtesi 15 gün bana cevap 1 ayda geldi.

  8. #23
    Üye
    nilcan Avatarı

    Gerçek Adı
    nil
    Üyelik Tarihi
    22.05-2013
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    12:40
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Mesaj
    70
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Gelen cevapta erken emeklilik diye bir terim geçmiyor.% 40 oran nasıl malül olur..hem Malülen emeklilikte maaş düşük olmuyor mu? Yanlış mı biliyorum acaba.

  9. #24
    Üye
    aytekinn Avatarı

    Gerçek Adı
    emine
    Üyelik Tarihi
    18.05-2015
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Mesaj
    15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Nil hanım sorduğum soru lar ve cevapları yazdım. %40 oranı ile emeklilik için 18 yıl hizmet gerektiğini yazmışlar.
    Ayrıca maaş ile ilgili hesaplama bildiğim kadarı ile kadro derece hizmet yılı ek gösterge oranlarına göre hesaplanıyor diye biliyorum.




Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12