Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    guler16 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2013 aralık ta malulen emekli oldum.çift kalça ve (büyük boy) diz protezim var. aynı zamanda hemotoloji ( İTP ) rahatsızlığım var.
    toplmda 9 ortapedi operasyonu geçirdim.uludağ universitesine malulen emeklilik için başvuru yaptım.ortalama 10 ay içerisinde sgk dan malulen emeklilik yazım geldi.

raporumun % kaç olduğunu ve süreli olup olmadığını blmiyorum.bunu nereden öğrenebilirim.
    bir de devletin sağladığı imkanlardan faydalanabilmk için engelli raporu almak istiyorum. bunun malulen emekliliğime bi zararı olur mu. olmazsa nasıl başvurabilirim

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maulelen emeklı olduysanız ozur oranınız en az %90 dır malulende oran yazmaz teşhis yazar sen pazartesı baglı oldugun ılın saglık kurulu rapor veren hastanesıne gıt hyete baş vur bu raporun emeklılıkle ılgısı yoktur tum sosyal haklardan yararlanırsınız

Üye
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşa aynen katılıyorum. Engelli raporu veren hastanelere başvurarak engelli raporu alabilirsin ve böylece engellilerin yararlandığı tüm haklardan yararlanabilirsin, hatta sayın Editörümüzün eklediği listeye bakabilirsin http://www.engelliler.biz/forum/sagl...staneleri.html Engelli raporunun malülen emekliliği bir zararı olup olmayacağı konusunda ise tam bir bilgim yok, acaba düşük oranı ve çalışabilir diye bir engelli raporu alırsan malülelin iptal oluyor mu bilmiyorum bu konuyu editöre sorman gerekebilir.

Üye
    guler16 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim.editöre özelden mi ulaşabilirim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

@fulya35 malulen emekli olmak için %60 oranında rapor yeterlidir yanlışlık olmasın arkadaşı yanlış yönlendirmeyelim. @guler16 engelli birey 6 ay ara ile sağlık kurulu raporu alabilir siz bulunduğunuz ilde sağlık kurulu raporu veren yetkili hastaneye bireysel müracaat ederek yeniden rapor alabilirsiniz alacak olduğunuz rapor ile de devletin sağladığı diğer hakler için müracaat edebilirsiniz.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

@guler16

malulen emeklilik için aldıgınız raporun oranını ögrenmenize gerek yok. Nasılsa maluliyet işlemleri dışında işinize yaramaz.

engelli sağlık kurulu raporu çıkartmanız ve engelli haklarından yararlanmanız malulen emekliliğinize zarar vernez.

engelli sağlık kurulu raporu çıkartmak için yetkili hastaneler'den size yakın olan birine gidip engelli sağlık kurulu raporu çıkartmak istediğinizi söylersiniz.
    ayrıca şurayı dikkatle inceleyin:http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker bey kanuna gore oylede sgk bedenın 4/3 nü dıyor %60 4/3 nü dıyor sgk nın mantıgı bedenle alakalı arkadşlarımız ugrassın fakat agır ozurlu konuma gelmeyen bır calısanı emeklı olamıyor olanlar cıksın lar olanın yakını bız %60 ıle olduk dıye olmuştur yataga mahkum konumdadır ben bu konularda uzmanım arkadslarımıza yol gostermeye calısıyorum neden yanlış yaplımkı ben bu işi meslek olarak yapıyorum

Üye
    guler16 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ilker bey merhabalar .ben engelli raporumu aldım yanlız 1 sene süreli verdiler.raporun bitmesine 3 ay kala tekrar başvuruda bulunmamı söylediler.engel oranı % 66 verdiler .mümkünse bi kaç sorum olacak.vergi indirimini nerelerde kulllanabilrm .elektrik su ve dğalgaz indirimi için sadece raporumla ilgili kurumlara gitmem yeterli olur mu? malulen emekliyim ya vergi indirimi için bankaya mı müracaat etmeliyim maaşımdabir değişiklik olur mu.şimdiden teşekkür ederim