Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Umut123 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2015
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Efendim merhaba, babam 1996 yılında terör Saldırısı sonucu ağır yaralandı. Ameliyat olan babam iyileşmedi 1997 yılında tekrar ameliyat oldu yine iyileşmeyen babama 1998 yılında verilen kurul raporunda Tanı posttravmatik epilepsi olarak yazılmıştır. Babam 2002 yılında vefat etti. 5233 sayılı yasa kapsamında sgk ya yaptığımız başvuru sonucunda SGK bizden babamın iş gücü kaybı maluliyet sağlık kurulu raoru istenmiştir. 1998 yılında verilen raporda maluliyet ORANI girilmemiştir. Ilgili hastane vefat eden birine maluliyet oranının verilemeyeceğini söyledi. 1998 yılında verilen kurul raporunu ( maluliyet ORANI yok) SGK ya gönderdik. Sgk dan ret kararı gelmesi durumunda dava açmamız mantıklı olur mu? ( terör olayı ile ilgili elimizde tıtanaklar,krokiler,raporlar mevcuttur.)

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

umut123

arkadaşım öncelikle allah rahmet eylesin .

arkadaşım yukarıda yazdığınız yazıdan anladığım kadarıyla 2002 yılında babanız vefat etmiş biz ise 2015 yılındayız dolayısıyla 13 yıllık bir süre söz konusu . bu 13 yılda sgk nazarında hiç işlem yapmadınız mı ? yaptıysanız hangi tarihlerde ? babanızın mesleği nedir ? kaç yıllık sigortası var ? bu sorulara cevap verirseniz hukuki süreç hakkında yardım etmemiz söz konusu olabilir .

Üye
    Umut123 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2015
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Efendim 5233 sayılı yasa kapsamında sivil terör mağdurlarına sağlanan haktan yararlanmak için Eylül 2014 tarihinde SGK ya başvurduk. Sgk ölen babamın 1998 yılındaki sağlık kurulu raporuna maluliyet oranının işlenmesini istedi. Babam PTT de koruma ve güvenlik memuru idi. 13 yıllık memuriyeti vardı. Kardeşlerim ve ben yetim Aylığı annem ise dul Aylığı alıyor. 5233 sayılı yasadan yararlanmak istiyoruZ

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Meslekdaşım olan öncelikle babanıza Allah rahmet diliyorum ''5233 sayılı terör ve terörle mücadele kanununun son hali'' yaz gogole'den ara umarım çok şey bulacaksın