Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aspava01 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2015
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar arkadaslar 85 yasında nenem var bızımle bırlıkte kalıyıor hastahaneye gıt gel cok zor oluyor otv ındırımıyle bır arac almak ıstıyoruz hastalıkları yazıyorum sızden rıcam %90 verırlermı yorumlamanız. Oncelıkle gozunun bırı tamamen gormuyor dıger gozu ıse %30 %40 goruyor.Daha sonra seker tansıyon ve beyın damarlarında kuculme ve daralma var.Son olarak ıse kalca kemıgınde kırıktan dolayı platın var.Sızden rıcam %90 rapor verırlermı lutfen yorumlarınızı soyleyin.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:49
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    194
    Verilen Beğeniler
    84

Görme dereceleri, hareketlerindeki kısıtlılık ve hastalıkların evreleri bakımından olsun buradan kesin alır ya da alınmaz dense dahi çok sağlıklı olmaz. Yaşayıp görmelisiniz sonucunu tecrübe ederek.

Üye
    aspava01 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladımda sızce tecrubelerınıze dayanarak kac verırler lutfen bı yorum yuzde soyleyın gozun bırı tamamen gormuyor.Diger gozde %30-%40 goruyor.Daha sonra tansıyon var seker var ve beyın damarlarında azalma gerıleme var.Son olarakta kalca kemıgınde kırıktan dolayı platin var.Bu arada hastamız 85 yasınd

Üye
    aspava01 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herkese lyl geceler arkadaslar otv sız arac almak ıcın rapor alacagım fakat bı arkadasım aldı ve 200 tl ucret odedıgını soyledı kurallar oylemı eger oyleyse ben eger %90 rapor alamazsam verdıgım ucret bosa gıdecek bu konuda bılgısı olanlar cevap yazarsa sevınırım.

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam o dediğiniz hastalıklardan dolayı %90 rapor almak biraz zor
    %90 için çoklu organ kaybı,tüm vücut fonksiyon kaybı gibi hastalıklar gerekiyor

Üye
    aspava01 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam aynı hastalıklardan goz harıc bızım akrabamızda vardı onda birde bobrek var dıyalıze gırıyordu %97 rapor verdıler dusun bırde onda goz yok daha sonra benım hastam 85 yasında yastan dolayı %10 da yastan eklenıyor yanı ben o akrabaya %97 verdilerse en azından bızede bı %90 verirler dlye ümit ediyorum

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

Doğrudur,diyalize giren böbrek hastalarına % 90 oran veriliyor
    Ama sizin söylediğiniz hastalıkların içinde bu yok

Üye
    aspava01 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam oyle saçma sey olurmu ya bobrek mı onemlı gozmu bırde bızım hastamızın bır gozu gormuyor bır gozude %30 %40 goruyor o kadar hastalıgı var ek olarak goze tansıyon seker beyın son olarakta kalcada kırık var bunların hepsı kalıcı hasar ve agır hastamızı hastahaneye bıle zor goturuyoruz sen dusun bakalım ıns verırler ama o kadar hastalıga vermıceklerse neye verecekle

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu sayılanlarla % 90 oran alınamaz.

Not: oranlar sakatlık oranı cetveli'ne göre tek tek belirlenir ve sonra bunar Balthazard Formülü ile toplanır.

Üye
    aspava01 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

:OturanBoğa: Öncelikle cevap verdğiniz için teşekkür ederim yalnız ölçüt oranlarına göre çıkıyor gözüküyor.Yürümekte zorluk çekiyor ve bastona bağlı onla bile zor yürüyor burdan %24 verilirse bir gözü kör ordanda %32 verilir gözüküyor diger gözününden yarısından cogu görmüyor onada %20 verilirse tansiyon var %10 seker var %10 dersek yani bunlar daha önce verilmiş raporlar ben bunları göz önüne aldıgımda verilir diye düşünüyorum.Yanlıs düşünüyorsam aydınlatırsanız sevinirim.Hastalıkları yazıyorum bana tahmini bir yüzde veya yüzde aralığı söylerseniz sevinirim.

Hasta 85 yasında 1 gözü tamamen görmüyor diğer gözü ise %30-%40 görüyor tansiyon var şeker var beyin damarlarında daralma ve gerileme var kalça kemiği kırık yürümekte çok zorluk çekiyor bastonla bile yürüyemiyor durum budur sizden ricam ne oranda ne yüzdede rapor verilir yardımcı olursanız sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Oranlar Balthazard Formülü ile toplanır. yani 3+3 = 6 etmez...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Furkan_81 Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    42
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Oranlar Balthazard Formülü ile toplanır. yani 3+3 = 6 etmez...
    @OturanBoğa Aynen abi ) Öyle olsa benim 70-24-15-20 : 129 yapıyor

Ohooo

Üye
    aspava01 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim anlamadığım veya anlamak istemediğim konu şu aynı hastalıklar göz hariç tansiyon seker bi akrabamda var birde böbrek rahatsızlığı var ona %97 rapor verildi bu demek oluyorki göz hiç bir işe yaramıyor at çöpe diyorlar resmen böyle saçma şey olurmu ya gözmü önemli böbrekmi beyinmi önemli böbrekmi.Peki oturanboğa rica etsem ne yüzde alırız tahmini birşeyler söylerseniz sevinirim.Hastalıkları tekrarlıyorum
    Hasta 85 yasında 1 gözü tamamen görmüyor diğer gözü ise %30-%40 görüyor tansiyon var şeker var beyin damarlarında daralma ve gerileme var kalça kemiği kırık yürümekte çok zorluk çekiyor bastonla bile yürüyemiyor durum budur sizden ricam ne oranda ne yüzdede rapor verilir ?

Üye
    SARUHAN Avatarı

Gerçek Adı
    SARUHAN
    Son Giriş
    18.04-2017
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

tek gözu görmeyen birine %40 afif özurlu raporu veriyolar bunu biliyorum
    diger hastalıklarınada %20 verseler toplamda %60 afif özurlu raporu alabilirsiniz
    diye umut ediyorum ama bu her devlet hastanesinde aynı olmuyor altını cizerek belirteyim

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: aspava01 Mesajı Gör
    Hocam oyle saçma sey olurmu ya bobrek mı onemlı gozmu bırde bızım hastamızın bır gozu gormuyor bır gozude %30 %40 goruyor o kadar hastalıgı var ek olarak goze tansıyon seker beyın son olarakta kalcada kırık var bunların hepsı kalıcı hasar ve agır hastamızı hastahaneye bıle zor goturuyoruz sen dusun bakalım ıns verırler ama o kadar hastalıga vermıceklerse neye verecekle
    diyalize giren bir kronik böbrek hastası %90 afif özurlu raporu alıyor
    diyalize giren bir kronik böbrek hastasının yaşam standartı %30 dur yani yuzde 70 yaşamıyor
    bu halde bile bir insanın yaşamı yuzde 70 ölu sayıldıgı halde bile
    bir insana %90 afif özurlu raporu veriliyorsa
    gerisini sen duşun arkadaş
    allah kimseye hic bir hastalık vermesin
    özellikle TURKIYEDE

Üye
    aspava01 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SARUHAN öncelikle cevap yazdığın için teşekkür ederim. Tek gözü görmüyene %32 diyorlar %32 oradan verseler diğer gözünde %60-%70i görmüyor buradanda %20 rapor verseler hastanın yaşı 85 yaştan ötürüde %10 alır hasta yürümekte zorluk çekiyor ve bastonla bile yürüyemiyor buradanda %20 nin üstünde oran verilmesi gerekiyor. Şeker ve tansiyon var en az %10 verilmesi gerektiğini düşünüyorum.Beyin damarlarında tıkanıklık var kalçada kırık var .Yani bu şartlarda %90 ı nasıl geçemiyor bende ona anlam vermemedim özürlü oranları ortada tamam bir formule göre hesaplanıyormus hesaplansa bile 3+3 6 etmezse 4 eder yani ahım şahım bir oran farkı olmaz %90 olur diye ümit ediyor ve tahmin ediyorum ama yetkililer olmaz diyor ne yapacam bilemiyorum artık :S

Sayfa 1 / 2 12 SonSon