Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Oktayab Avatarı

Son Giriş
    10.02-2015
    Saat
    13:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar,

4 yıl içinde 2 kez omurilik tümöründen ameliyat oldum birde radyoterapi gördüm ve günde 6 defa TAK yapıyorum.Ve gaita yapamıyorum.Benim asıl öğrenmek istediğim nörojenik mesane tanısı ile özürlü veya engelli raporu nasıl alabilirim.Sonda raporuna mı özür oranını yazdırmam gerekli?

Mesanemde hiç refleks yok.Özür raporu için nasıl bir yol izlemem gereklidir.lütfen yardım edebilecek arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Oktayab ;
    Rapor için herhangi bir başvuru da bulundunuz mu? yetkili hastaneler 'in birinin sağlık kurulu birimine başvurmanız gerekiyordu. Üroloji testini yapar ve heyete girersiniz. Alacağınız oranlar şu şekilde ;

Üriner Sistem/Mesane Fonksiyon Bozukluğu
    Belli oranda istemli kontrol var, ‘urgency’ veya ara kaçırma oluyor
    10
    Mesane refleks aktivitesi iyi, kapasite limitli, istemli kontrol olmaksızın intermittan/ara boşalma
    25
    Mesane refleks aktivitesi bozuk, intermittan damlama oluyor, istemli kontrol yok,
    40
    Mesanenin refleks veya istemli kontrolü yok 60