Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben eskişehir medlıne hastahanesinde kbb muayene olmuştum işitme kaybım çıkmıştı sağ kulak yüzde 80 sol kulak yüzde 40 oranında işitme kaybı çıktı.benim damak sorunumdan ötürüde konuşma güçlüğüde çekiyorum.ben salı günü eskişehir devlet hastahanesine uzman doktora randevu aldım.bütün tektiklerimi yapıcam.ve özür oranımıda alırım diye düşünüyorum.gitmişken işitme testiyle konuşma testinide yaptırsam nasıl olur çünkü sorunun büyük kısmı damaktan kaynaklanıyor.acaba bu gidiceğim uzman doktor konuşma testide yaparmı.psikiyatriyide görünsemm diyorum 3 ü bir aradan çıksın bakayım ozaman özür oranım ne çıkıcak diye düşünüyorum fikri olanlar varsa paylaşırsınız sevinirim...

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşalr bugun heyete girdim..kbb deki asistan doktor benim burnumun eğik olduğunu yarık damak olmadığını söyledi küçüklüğümden beri gezdiğim doktorların hepsi yalan sölüyormuş demekki dedim.birşey diyemedi.ben sabah beri şoktayım ben bunun için heyete girdim dedim.daha 10 gün önce gittiğim doktorum söyledi devlette uzman doktor dedim.burnunu muayene etmemiş demekki dedi.olurmu hiç dediysemde nafile yarık damak yok yazdı psikayatride de bedensel rahatsızlıklarımın ruhsal açıdan ve sosyal açıdan etkilendiği ve iş hayatımı olumsuz yönde etkilediğini söyledim.ailevi durumumu yaşımı çalıştığım yerimi eğitim durumumu vs.hepsini sordu cevapladım.bir işitme testim kaldı onuda yarın sabaha gün aldım saat 10 da olucam. yalnız benim raporumu düşürcekler başka bi doktorda muayene olucam ve yarık damak ile ilgili sorun varise bunu yazılı olark ispatlıycm hakkım yenilecek ben bu işten bunu anladım ve yarın diycem ki o asitan doktora madem benim sorunum burnumda yapın ameliyatımı bende bu konuşma sorunumdan kurtulaym diycem bakalım nediycekler.bunca zamandır hiç bir doktor burunla ilgili birşey demedi.şok oldm ben ya şok.bu işin mahkemeye kdr yolu var hakkım varrsa hakkımı bırakmıycam..

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar20.01.2015 de kbb ve psikayatri bölümünden sağlık kurulu aracılığıyla osmangazi tıp fakültesine başvurumu yaptım yıllardır gittiğim bütün doktorlar doğuştan damak eksikliği sebebiyle tedavimi araştırıyorum ancak bunun tedavisi olmadığı söylendi.fakat sağlık kurulu için gittiğim hastahane bana damağımın iyi olduğunu ( bu benim için süper bir gelişme) burnumun eğik olduğundan dolayı bu sorunlarımın olduğunu söyledi dr.kulak için de sağ kulakta orta derece mikst tip işitme kaybı olduğunu devlet hastahanesinde ve medline hastahanesinde bunun ileri derece olduğunu sol kulağımdada hafif olarak işitme kaybı gözlendi şimdi ben hangi hastahaneye güvenicem.benim heyete girmemi isteyen de devlet ahstahanesindeki doktorum senin işin tıp fakültesinde kulak ameliyatında orda olucak dedi .onlarda hiçbir ameliyattan söz etmediler rüyalarıma giriyor artık psikolojim bozuldu.vergi indirimi ve sosyal haklardan faydalanmak için diye yazdım doktorada hastalığımın araştırmasını istiyorum tedavisi ne ise yapılmasını istiyorum dedim sadece bana burnumdan ameliyat olman senin için yeterli dedi.ozaman konuşmamda düzelsin dedim genizden gelen bir konuşma var dedi ben bunun buruna bağlıyorum dedi şaşırdımm..ozaman ben neden konşma terapistlerine gittim okadar odyolojide bayan drla da konuştm dedim böyleyken böyle anlattım başımdan geçenleri oda bencede damakta sorun var plastik cerrahiye bir görün burdaki sonuçlardan sonra çıkarsın muayene olursun eğer gerçekten damakta sorun varsa raporuna itiraz edersin dedi.şimdi ben ne yapayım arkadaşlar raporum düşük gelicek yemin ederim rüyamda gördüm geçen akşam yüzde 12 vermişler ben hastahaneyi birbirine kattım o kadar moralim bozulduki 5 gündür arayan soran da yok psikayatridende fazla birşey beklemiyorum ama gerekeni anlattım ne verirler bilmiyorum.önerilerinizi bekliyorum..

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar 20 ocakta başvurduğum sağlık kurulu engelli raporum hakkında hala aranılmadı gerçi hastahane 20 günde belli olmaz dedi ama bi sorun yoktur dimi takip etmem gerekirmi ayın 12 sinde randevu aldım plastik cerrahi kbb ve ortopedik bölümüne normal muayene olucam tam teşhiş için heyet gününde bu raporlarımıda götürsem faydalı olurmu ?

Üye
    LugaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaras
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    4

ben 2011de almıştım sağlık raporumu ama tam olarak hatırlamıyorum o zamanlar kaç günde verdiklerini ama bir iki hafta içerisinde almıştık sanırım sonrada ankaraya yollamıştık 8-9 ay sonra maaş bağlanmıştı

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar uzun zamandır rahatsızlıklarımla uğraşyordum maalesef halen haber gelmedi daha kasım ile aralık aylarında gelenleri alıyorlarmış..nisan ayını bulucam sanırım. işitme problemim için tedavilerime devam ediyorum bende en son cuma günü gittim kafa tomografisini istedi dr.her iki kulağın iç ve dış kemik yapısına bakalım dedi baş dönmelerim çok oluyo bu yüzden istedi dr. yalnız konuşmam için düzelme olmayacak dedi sen burun eğikliği için kulak için ameliyat olsanda konuşmam yüzde yüz düzelmez dedi. küçk dilin eksikliği mevcut harfleri çıkartırken hava boşluğunu tam olarak içeri ve dışarı veremiyormuş yani anatomik bir bozukluk söz konusu bunun için özür alamazsın dedi doktorum belki düzelirim umuduyla başvurdum bu sağlık kuruluna bu doktorlarda aynı şeyi söylediler moralim çok bozuldu.nice kanser hastaları şifa buluyr dedim dra neden benim rahatsızlığama çare yok dedim tabi onlarda haklı ne diyebilirlerki rapora yarık damak yok yazıldı ben bunu şikayet edicem gerekiyorsa sağlık bakanlığına kadar gidicem ömrüm boyunca bu konuşma problemiyle yaşayan bir insana dmak özrü nasıl verilmez anlamıyorum küçük çocuklarda 12 aylıkken olması gereken bir ameliyat varmış arkadaşlar bilginiz olsun eğer etrafınızda böyle sorun yaşayan bebek görürseniz uyarın bidaha ameliyat şansı yok o bebeğin hiç değilse faydam olsun diye paylaşıyorum yumuşak damak sorunlarının devamı olan işitme problemi konuşma proplemi diş problemide oluyor ben bunların tedavisini sürdürüyorum şuan Rabbim dert verirken derman aratmasın inşalah hepinize Rabbim şifasını versinn amin.

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 20 ocaktan beri beklediğim heyet günü bugundü 5 dakika sürmedi girdim fotoğrafa baktı bi bana baktı evet özlem ben evraklarımıda getirmiştim dedim hastalığımla ilgili kısımlarıda kağıda dökmüştüm ama boşa hazırlamışım ben onları senin konuşman neden böyle dedi dedim yumuşak damak eksikliğinden erken doğum sonucu dr bey dedim düzelme durumu yok dediler dedim kağıda bir daha baktı bana baktı tamam çıkabilirsin dedi bu kadar pazartesi saat 3 de gel al dediler raporunu başka birşey yok ben anlamadım o kadar insan oraya niye toplanmış 2 cümle içinmi masayı da donatmışlar kekler pastalar 3 5 kişi orda boş boş oturuyorlar valla raporum düşük gelicek işitme problemimi sormadı bile psikayatriden bahsetmedi ben anlamadım sizlerde böylemi oldu ama bitek bana değil herkesin öyle yaptılar girip çıktı şaşırdım açıkcası raporum düşük gelsinn direk itiraz etcem ya içime dert oldu valla gittiğim hastahane eskişehir ogü tıp fakültesi

Üye
    Seyyahi Avatarı

Gerçek Adı
    Bekir Sıtkı
    Son Giriş
    01.09-2015
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maalesef arkadaşım herkese öyle yapıyorlar sen yine 5 dakika kalmışsın beni bir dakika bile tutmamışlardı ve konuşturmadılar bile. Evraklara bakıp çıkabilirsin demişlerdi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Rapor heyeti tam bir komedidir bizde. Birkaç saniye görünür sonra kapı dışarı edilirsin. "A" demeye bile fırsat olmaz çoğu zaman.

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

e peki neye göre değerlendircekler şimdi evraklara göremi gördüğü göze göremi ne gördüm onu yazarım mantık bumu yani

bide arkadaşlar eşim alabilirmi raporumu ben iş yerinden izin alamam bunun için acil servisinde çalışı eşim güvenlik görevlisi verirlermi evraklarımı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Rapor sürecinde polikliniklerde doktorların değerlendirmesşne göre evrağa bakıp karar verecekler...

Evet, eşiniz alabilir raporu

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pazartesi belli olucak artık teşekkür ederim çok sağolun

Üye
    esma82 Avatarı

Gerçek Adı
    esma ışık
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnşallah alırsın %40 Özlem Allah yardımcın olsun ...

Üye
    murat k Avatarı

Son Giriş
    10.10-2016
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah yardımcın olsun kardeşim benim heyete girişim ile çıkışım bir oldu sana soruda sormuşlar benim yüzüme bakan olmadı

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    inşalah arkadaşlar nebileyim ya ilk defa heyet görüyorum bende hazırladım bi dünya evraklarımı incelesinler diye ) nerdee girdim çıktım orda bi vatandaşda bana soruyo sizden ne evrak istediler diye yok dedim muayene evraklarım gerek yokmuş pazartesi gelmez artık seneye malulen emeklilik için başvuru yapıcam tabi burdan yüzde 40 ın üzerinde alabilirsem

Sayfa 1 / 3 123 SonSon