Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle burda bu süreçte bana destek olan bu sayfanın yapımı üstlenen ve bütün üyelerede çok teşekkür ediyorum sizlere minnettarım her konuda her soruma cevap verdiniz belkide ben olsam hiç uğraşmazdım hastalıklarımı bi engel olarak görmeyen ben yasal haklarımdan da habersizdim umarım hayal kırıklığı yaşamam hakettiğim raporu alırım inşalah ama şunuda öğrendim vergi indirmindende erken emekli olunabiliyormuş ben seneye malulen emeklilik için başvururm dedim ama o süreç çok zor dediler eli ayağı tutanın rapor oranını çokca düşürüyorlarmış duyduklarım o yönde ne derece doğrudur bilemem vergi indirimindan rapor aldığımda yaşı beklemiycem dimi öyle söylüyolar arkadaşlarım 2006 sigorta girişim var 9 sene oldu 3000 primim varşuan bakalım yarın ne çıkıcak çok hyecanlıyım bu kadar uğraştık çabaladık bali mükafatı güsel olsun ))

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ozlemsgn, arkadaşım ''erken emeklilik için yarın son günüm'' demişsiniz, nasıl yani..?
    hiç bir şey anlamadım ben, 2006 sigorta girişi, 9 sene 3000 gün primle'mi erken emekli olacaksınız

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

@ozlemsgn, Verdiğiniz bilgilere göre erken emekli olamazsınız..
    bu tabloya iyi bakın...
    2008 oncesi - KBB ve psikayatri nedeniyle sağlık raporu alma süreci..?

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır siz yanlış anladınız nihatbey raporumun çıkması için son günüm demek istedim ordanda rapor oranıma bağlı vergi indirimnden emekli olucam yüzde 60 çıkarsa 18 yıl fazlası çıkarsa 15 yıl hemen emekli olucam demedim daha başvuru yapmadım ...

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar tam bir hayal kırıklığı yaşadım orta derece işitme kaybımdan ve konuşma durumumdan ve psikayatri durumumdam yüzde 8 verildi demek ki beni sağlam görmüşler o zaman benim ameliyatlarımı yapsınlar düzeltsinler çok moralim bozuldu

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağ kulağımda orta derece işitme kaybım var başka rahatsızlıklarımda vardı kbb ve psikayatri bölümüne başvurmuştum.( hastanın öyküsü bulunmamakla beraber ifadesi var ) bana yüzde 8 rapor oranı verildi belki faydası olur diye paylaşıyorum hesaplama filan yaptıkları yok arkadaşlarım fotoya bakıp gönderiolar ve çok çok sinirliyim öfkeliyimm okadar uğrştım mükafaatı bu oldu bimere yazdım yarında sağlık müdürlüğüne şikayet edicem

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlar orta derece işitme kaybına ve kbb ve piskayatri için girdiğim heyetten aldığım rapor yüzde 8 psikayatri raporuna hastanın tedavi öyküsü bulunmayan diye bir ibare var bende bunun üzerine bimere yazdım raporumun tekrar değerlendirilmesini talep ettim daha önce 184 170 ve sağlık bakanlığına mail attım itiraz edin dediler vergi indiriminden değil diğer sosyal haklardan yardımcı oluruz dedilr bende vergi dairesine gittim tam mesai çıkışına denk gelmişim işlem yapamadım cuma günü sağlık il müdür yardımcısı aradı dedi evraklarını getir ne gerekiosa yapalım dedi şimdi sosyal haklardan başvuru yapıcam bimere itiraz ettiğim için dilekçemde onlara gittiği için eğerki bu hastahanede yüksek çıkarsa oranlarım vergi dairesine de direk başvurabilirmiyim tekrar muayenemi olmam gerekir bunu merak ediyorum hakem hastahane devlet hastahanesiymiş orda muayenelerim daha farklı çıkmıştı bakalımm uğraştıracak ne görücem bilmiorum hakkınızı alın eğer bu itirazımda oranlarım yüksek çıkarsa mahkeme bile açmayı düşünüyorum insan hayatıyla öyle oynanmaz yüzde 5 lik hakkınız olsa aln uğraşınn bırakmayın hakkınızı yarın ola hayrolaaa

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bugun itirazımı yaptım konuşma engeli yüzde 77 arkülasyon bozukluğu yüzde 36 işitme yüzde 8 çıktı.il sağlık müdürlüğünce itirazımı gerçekleştirdim kendimde oranın çalışanıyım salı günü saat 1,30 da heyete gel dediler daha sonra hakem hastahanesi devlete gönderileceğim daha sonrasında ankara numune hastahanesine sevk edileceğim sosyal haklardan faydalanma için olucak bu vergi indirimine başvuramadım çünkü sağlık müdürlüğü biz sosyal haklar kısmına bakıyoruz dediler acaba seneye 10 senem dolduğunda bu raporla vergi indirimine veya malulen emekliliğe başvurabilirmiyim raporum geçerli olurmu eskişehişehir osmangazi ünv.tıp fakültesi yüzde 8 sağlam raporu verirken yüzde 77+yüzde 36+ yüzde 8 toplam olarak yüzde 121 gibi bir oran çıktı balhazard formülünün bilmiyorum yorumlarınızı bekliyorum sizce ne olur....

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

toplamda %121 maşallah diyim... Balthazard Formülü ile hesaplayayım sana vereyim: %86.45 çıktı..

başka sorunuz varmı

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim ankara numüne hastahanesinde düşermi bu oran

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

vay anassiniiikorkutuk sagir olup konustugumuz kabahatmisdu bakeem, dilimi tutuyumda bende dilsiz olup 77 aliim

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dalgamı geçiyorsunuz benimle anlamadımm ben kendim vermedim bu rapor oranlarımı yunusemre devlet hastahanesinin oranlarıdır yumuşak damak hastalığım var benim doğuştan ayıp sizin yazdığınız

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

niye dalga olsunki.ZATEN HEP ISARET DILI KULLANSAYMISIM DERIM. kolaymimis dudaktan okuyorum. doktorlar isini yapiyor. sen vermemissinki orani.

Üye
    ozlemsgn Avatarı

Gerçek Adı
    HUNCALİFE ÜYELİK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kullansaydın ozaman ne alakası var şimdi benim yazdığımla senin yazdığının benim durumum farklı senin durrumun farklı resmen dalga geçiyorsunuz burda ben kendi derdimdeyim arkadaşım raporuma itiraz ettim ve kazandım sende itiraz et kazan bukadar basit...

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ozlemsgn kardeş shukufeye şakasına mazur gör, verdiğiniz orana şaşırmış tabii ki bende şaşırdım.

Cevap vereyim size: oran düşer mi? diye sormuşsunuz.
    Sanmıyorum ama yinede kesin birşey diyemem o kadar abartılı düşmez... Yüksek ihtimal ile aynı oranla devam edersiniz kanımca..

Malül emekliliğe gelince bunu cevaplamak için biraz soru sormak gerek:
    engeliniz sigortalı çalışma esnasında mı oluştu?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon