Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    abdullah_yucel Avatarı

Son Giriş
    26.01-2010
    Saat
    19:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba.

daha önce bir hastaneye heyet raporu almak icin başvurmuştum. polikliniklerin hepsini gezmiştim. ama heyete girmemiştim. çünkü sakatlığımın puanının 39 olduğunu söylemişlerdi. bende başka ilden başvurdum birde oradan deneyim dedim. sonuç 39 olarak kesinleşti. iptalde ettiremedim. onu ankaraya gönderceklerini söylediler. bu derece kitapta öyleymiş. zaten emekli etmemek için baştan böyle garip puanlar koymuşlar kitaplarında.

benim sormak istediğim şu:
    anladığım kadarıyla bu rapora itiraz ettikmi hakem hastaneye sevkediliyoruz. ama sonuç yine değişmez herkes 39 diyor.

şimdi ne yapabilirim?
    bazı arkadaşlar ankaraya itiraz edince raporları yükselmiş. ama onların durumunda şu farklılık var. yüksek olan puanları aşağıya çekilmiş. benimse zaten baştan düşük.
    ankaraya itiraz etsek bir şeyler değişir mi?
    yada bu puan verme cetvelinin değiştirilmesi gündemde mi?

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:39
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ankaraya değil,Size Sağlık Kurulu raporu veren Hastahaneye itiraz edip,kararı hakem Hastahaneye götürebilirsiniz.

Üye
    abdullah_yucel Avatarı

Son Giriş
    26.01-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında sorun şu. bu koymuş oldukları puanlama cetvelinde sakatlığım 39. başka hastaneye gitsem o da öyle verecek. aslında kurallar acımasız. dalga geçer gibi puan veriyorlar. normalde 10-15 gibi puanlar alsam neyse. insan 40 lazımken 39 alınca zoruna gidiyor tabi ki. sistem böyle kaldıkça bütün hastaneler bana 39 verecektir. bu puan kurallarının değişmesi gündemde mi acaba?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Cetvele göre oran %39 ise ve buna eklenecek başka bir sağlık sorunuznu yoksa, o zaman itirazın bir anlamı yok.
    Ya işgücü kaybının artması ya da emeklilik için gerekli oranın %40'ın altına düşürülmesi gerek...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    abdullah_yucel Avatarı

Son Giriş
    26.01-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında birde mide ameliyatı geçirmiştim. ama ona hiç puan vermiyorlar. 1 puan yüzünden bu hakkı alamıyorum şimdilik.

Üye
    reys Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    11:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağ ayağım diz altından aşağısı trafik kazası sonucu (5cm hariç) kesilmiştir. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinden, Ankara Numune Hastanesinden ve diğer hastanelerden aldığım Saglık Kurulu Raporları tümü % 40 ve üzerinde idi ancak 2008 yılında tekrar aldığım Saglık Kurulu Raporu oranı yeni çıkan yasa ile% 34 oranına düşmüştür. Bu oranla tek ayağımız olmadığı halde sağlam ve sağlıklı bir vadandaşın sınıfına dahil edilmiş bulunmaktayız. neyapacağımızı bilmiyoruz yardım.

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    reys başka hastalıgınız yoksa biraz zor