Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    22:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    S.ALEYKUM oturanboğa kardeşim, 2000 yılında İŞE GİRMEK İÇİN alınmış heyet raporum var %40.vergi indirimi almak için ibare ekletmek istiyorum ama bir yandanda eski raporlararı kabul etmiyorlar nasıl olaçak bu durum nereye nasıl bir itiraz edeceğiz bunun bir hukuki bir dayanağı varmı...

saygılar...

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

S.aleykum arkadaşlar,bir sıkıntımız olan konuyla ilgili yani bu vergi indirimiyle ilgili bir proplemli sıkıntı yaşayan olmadımı yokmu allah aşkına

Üye
    16Caner16 Avatarı

Gerçek Adı
    Caner
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

bu yıl kamu bölümünde işe başladım benimde 2003 yılına ait sürekli raporum var vergi indirimimden faydalanabilmem için raporumu yeniletmem şartmı ? işitme engelim var rapor oranım % 45 2003 yılından bu yana odyo sonuçlarına göre 10 db daha kayıbım oluştu sağlık rapor oranda bir değişiklik olurmu, açıkçası söylemek gerekirse 2009 yılında % 45 orananına bağlı B sınıfı ehliyetim var yeni rapor alma sonucunda oranım artar ise B sınıfı ehliyetimi elimden alma korkusundan dolayı raporumu yeniletmeyi düşünmüyorum ancak vergi konusu oluncada erken emekliliğe dayanıyor doktor bana bir çare

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eski raporu kabul etmezler. 2011 den evvel alınan raporları kabul etmezler. 15 sene öncesinin raporu vereceğinize gidip yeni rapor çıkartmalısınız.
    Hukuki sürece götürmek istiyorsanız evvela şimdiden muayene olup rapor oranını görmeniz lazım. Çünkü yasa değişti.

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mr.kardeş,senin bu rapor konusunda yorum yapmışsın sanırım bu konularda bilgi eksikliğin var.arkadaşım sen bu rapor verilen kanundaki yönetmenlği okumadın sanırım.ne diyor orda daha önce alınmış sürekli heyet rapaorları her ne gerekçe olursa olsun iptal edilemez!!!

Yani benim derdimi sen iyi anlıyamadın sanırım neyse ben konuyu mahkemeye daşıdım inşallah bir anarmal durum söz konusu olmazsa inşallah kazanırım.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

geçersiz arkadasım o raporun yeni yönetmelige uygun yeniden rapor almalısın

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş geçersiz diyorsunda neye dayanarak diyorsun ? gereçersiz diyorsan varsa bu Raporu gereçersiz kılan bir kanun hüküm burda paylaşta bizde görelim.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

malesf kardeşim forumda örneği çok var sürekli raporu olupta yeniden rapor çıkartan arkadaşlarımızı hep okuduk burda evet kanun senin dediğin gibi ama karşı tarafa derdini anlatamıyorsun illada yeni rapor diyorlar ama mahkemeye verdiysen sonuç ne olur bakalım

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

walla göreçeğiz ne olaçağını.2000 yılında engelli olarak heyet kurulu rapaoru almştım bir işte çalışmak için ve işe girdim ama vergi indirimi yapmadım tabi haliyle ne olduğunu dahi bilşmiyorduk sonradan öğrendik neyin ne olduğunu!!! öle sacmalık olurmu %40 engelli olarak rapor almışım heyet raporu yani sen şimdi gel benden yeni rapor almamı iste öle sacmalık olmaz hiçbir hakka hukuka dayanağı yok zaten.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

yok ama istiyorlar işte kanunları deiğiştirip şundan ötürü bundan ötürü diyip yoluna uyduruyorlar daha önceden verilen raporları şimdide iptal etmeye çalışıyorlar malesef
    Konu sarasota tarafından değiştirilmiştir (28.12-2014 Saat 14:58 ).

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevk falan almadım almam içinde bir mecburiyet yok.kendim engelli olarak çalışan bir durumdaysan engelli olarak vergi indirimi almak için şahısn olarak başvuru yapabiliyorsun bir sıkıntı yok bu konuda.

adamlar tututurmuş yeni rapor alaçaksın arkadaş diyor.bende diyorum neye göre neden almam gerekiyor diyorum ağız açık kalıyor beyfendinin.walla benim gördüğüm işküzarlıktan başka bişey değil bu adamları eğitmeden engelli hakklarıyla ilgili adam gibi bilgiyle donatmadan memur yapmamaları gerekir.adamlar engelli insanları üzmekten başka hiç bişey yaptıkları yok artı birde ukalalık yapıyorlar çok bilmiş efendiler.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

ya sen iyimisin dostum ? ilk mesejin da kendin bile söylemişin eski raporları kabul etmiyorlar diye yazmışın neyin kafası yani bu ?

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

evet ama vergi indirimi ve malüliyet için alınan raporlarda kurum şartı vardır maalesef yeniden almak zorunda kalırsınız aksi taktirde zaten vergi dairesi raporunuzu işleme koymaz

mesela benimde şimdi raporum var aynen sizin aldığınız gibi aldım ama vergi indiriminden faydalanacaksam tekrardan vergi dairesinden gidsip sevk almam ve baştan rapor almam gerekir

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya sen iyimisin dostum ? ilk mesejin da kendin bile söylemişin eski raporları kabul etmiyorlar diye yazmışın neyin kafası yani bu ?

adamım ben gayet iyiyim sen neyin kafasını yaşıyorsun biz burda bişeyleri öğrenmeye çalışıyoruz bilen arkadaşlkardan tabi senin eğerki bu konuda doğru dürüs bilgin varsa eğer paylaşta bizde öğrenelim!

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    oflu arkadaşım sanırım yazdıklarımı okudun hem rapora bişeler ekletmek bile istesen öyle ekleme yapmıyorlar benim raporumdada mesala yanlışlık olmuştu benim bi kusurum olmadığı halde sil baştan yaptılar

Sayfa 1 / 2 12 SonSon