Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yüzde 40 -49 rapor alırsanız 18 yılda yani 2019 da emekli olursunuz..yüzde 50-59 arası rapor alırsanız 2017 de emekli olursunuz..çünkü siz sonradan engelli olan kamu memuru statüsündesiniz..ssk lı işçi değilsiniz yani..

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alacağınız rapor oranı önemli...
    Raporda yazılanlar %40 ve varis oluş sebebi memuriyetten sonra ise 18 yıl,
    önce ise 15 yıl.

Diğer yanda varis oluş sebebinide araştırın; işiniz ile alakalı ise ayrıca işgücü kaybı tazminatı da talep edebilirsiniz (bunun için meslek hastalıkları hastanesine sevk almanız gerekebilir)...
    Eğer iş ile alakalı ise işgücü kaybınız %10 oranından fazla işe ayrı bir maaş alırsınız: iki maaş birden. emekliliğinizde bir maaş yarım diğeri tam.

Dediğim gibi bir sürü haklarınız var.

Üye
    melih_ Avatarı

Son Giriş
    09.02-2015
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bulunduğum İldeki SGK'ya gittiğimde görevli emekli işlemlerinin başlatılabilmesi için kurumumdan bir yazı yazılması gerektiğini o yazının da Ankara'ya gönderildiğini, Ankaradan hastaneye sevk yazısı geldiğini söyledi, yine Vergi dairesine gittiğimde ise görevli kurumum yazı yazmasını gerektiğini ve çalıştığım ildeki vergi dairesine gönderileceğini söyledi, açıkcası tatmin olmadım. Geniş bilgiyi nasıl alabilirim? Hastaneye sevk nasıl yapılacak? Ayrıca varisten dolayı hastane bana ne kadar rapor verir onu da merak ediyorum açıkcası.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

arkadaşım öncelikle hastalık derecesi burda önemli en ağır varis hastası bile olsanız belki malullük derecesinde oran alabilirsiniz yani sadecde bu rahatsızlıktan yüksek oran almayı beklemeyin derim

Üye
    melih_ Avatarı

Son Giriş
    09.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beni korkuttunuz Sedat Bey, iki ayaktan da varis ameliyatı oldum, şu an yürüyebiliyorum, ancak malüllük ya da emeklilik yönünde rapor almak istiyorum. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Lütfen bana yardımcı olun.

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

melih bey kardeşim bende memurum bende sonradan engelli oldum ve size daha önce ne yapmanız gerektiğini yazdım!!! tekrar yazıyorum..lütfen aynı soruyu defalarca değiştirerek sorup konu kirliliği yaratmayalım!!!
    öncelikle vergi dairesi mükellef hizmetleri bölümüne gidiyorsunuz ve onlara engelli raporu için fhastaneye sevk edilmek istediğini söylüyorsunuz veya direk devlet hastanesine gidip kendi isteğinizle engelli sağlık kurulu raporu almak istediğinizi söylüyorsunuz.hastanede kurul raporunuz yüzde 40 üzeri çıkarsa ,o raporu ankara sgk yüksek sağlık kurulu onayına vergi dairesi marifetiyle gidiyor..oradan da onaylanırsa bulunduğunuz il vergi dairesine yazınız geliyor ve çalıştığınız kurumda bilgilendiriliyor..emeklilik işlemleriniz eğer yüzde 40-49 arası rapor alırsanız 18 yılda, yüzde 50-59 arası olursa 16 yılda gerçekleşiyor çalışma süresi olarak..hepsi bu kadar..ya kendi isteğinizle engelli raporu için devlet hastanesine başvurun ya da vergi dairesi aracılığyla başvurun...selamlar..

Üye
    melih_ Avatarı

Son Giriş
    09.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Erdinç bey mesaj attım oradan yazar mısınız

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    erdinçin de dediği gibi gidip rapor alacaksınız ve neticeyi göreceksiniz bunun başka yolu yok benim dediğim malullük derecesinde oran almanız çok zor varisten

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12