Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tansucilek Avatarı

Gerçek Adı
    Tansu Çilek
    Son Giriş
    10.11-2016
    Saat
    13:02
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba bende nisan 2014 sol kalçama protez takıldı sağ kalçamda da avasküler nekroz var akciğer sarkoidoz hastasıyım ne kadar oranda rapor alırım birde rapor için hangi hastane ve hangi yol izlenmeli. Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

bu rapor olayında yüzde 40 engelli kadrosuna geçmeye yeten bir oran ama almış olduğum rapor ile beni erken emekli etme ihtimali var mıdır varsa bunun sonucunda ne kadar maaş bağlanır. Çünkü forumda okuduğum rakamlar 300-1000 lira aralığında bişey yada ben yanlış anladım ve birazda korktum doğrusu ne yalan söyleyeyim.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Avasküler Nekroz için, hareket kısıtlılığına göre oran veriliyor. Yüzde kaç olacağını bilemeyiz. Erken emeklilik hakkınızdan yararlanabilirsiniz. Maaşınız ne kadar olur bilemem, ama şu konuyu okursanız emekli olan kişiler bilgilerini paylaşmışlar size fikir olabilir: http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html

Akciğer rahatsızlıkları için alınabilecek oranlar:

Doğuştan veya kazanılmış akciğer, plevra ve göğüs kafesi hastalıkları veya akciğeri tutan diğer bütün hastalıklarda, solunum ve dolaşım fonksiyonunda bozukluk yapmışsa; Solunum Fonksiyon Testlerine göre değerlendirme yapılır;

a- Az etkilenme varsa:% 20
    b- Orta derecede etkilenme varsa:% 40
    c- Ağır derecede etkilenme varsa veya kronik kor pulmonale gelişmişse:% 80

Ek Bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/dige...tml#post929941

Not: Sonucu alınca bizimle paylaşın lütfen.

Üye
    tansucilek Avatarı

Gerçek Adı
    Tansu Çilek
    Son Giriş
    10.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim bacıbey.

Üye
    mscizgi Avatarı

Son Giriş
    28.01-2015
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana 4 yıl önce teşhis konuldu. Kalçadan değil. Sol dizimde çıktı bu hastalık ve maalesef diz üzerine yapılan ameliyatların pek de olumlu sonuç vermediğini öğrenince ameliyat olmaktan korktum. benim 24 yıllık hizmetim ve 7000 civarında çalışma iş günüm olduğu için hastalığımı söylememe gerek kalmadan geçen sene 2013 mayıs ayında emekli oldum. Maalesef maaş çok tatmin edici değil. SSK emeklisiyim (ama emekli sandığından 10 yıl bir hizmetim var ) ve 1235 tl ücret alıyorum. Bu yıl ki zamla eh biraz daha artacak ama 1275 civarında olacakmış. Yine de komik...

Üye
    tansucilek Avatarı

Gerçek Adı
    Tansu Çilek
    Son Giriş
    10.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ramazan başında sağ kalçama da protez takıldı. Sonrasında raporumu aldım. Protezler için 19+19 akciğer sarkoidozu içinde 40 toplamda yüzde 61 iki yıl süreli rapor almış oldum. Şimdi aldığım bu raporu vergi indirimi için işyerimemi yoksa vergi dairesine mi vermem lazım. Birde özürlü kimlik kartı için nereye ve nasıl başvurmam lazım yardımlarınıza teşekkürler.

Üye
    ayprensi16 Avatarı

Gerçek Adı
    birol
    Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @tansucilek kardesim bende sarkoidoz hastasiyim 10 yildir surekli kortizon aliyorum direncli sarkoidoz ilaclardan kalca kemigi eridi rapor verirlermi bu arada ace degeri cok yuksek