Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    devrekli Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben dün hastaneye ön bi kontrol için gittim.kbb doktoruna dedimki ben rapor alcam ama iştme kaybım nedir ne değildir..rapor alabilirmiyim bi önceden bakalım olmazsa boşuna uğraşmayamdedim.sagolsun doktor sol 55 sağ 58 ve her iki kulaktan ameliyat oldum ameliyat raporlarımı inceledi sen dedi %36 alırsın ama kulak hastaları psikolojik de hastaolurlar psikolğa bi görün belki oda katkı yapar dedi..sonra bi psikolğa gittim anlattım derdimi..ben dedim hakkım olmayan hiç bişeyi istemiyorum amahakkımsa banayardım edermisiniz dedim..sağolsun bi tedavi uğlaması yapalım eğer olursa yardım ederim dedi..ama benim korkum psikoloklar genelde kontrollü veriyormuş..sürekli almam için nasıl bi tedavi uğulaması veya tehşisin adını nekoymalı.bana depresyon nöbeti yazdı receteye.3...4 ay tedavi olmam lazımmış..bi yol bilen varmı ben psikoloğ hastalıklarından analamam.

bilen varsa yardımcı olabilirmi.....

Üye
    devrekli Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben dün hastaneye ön bi kontrol için gittim.kbb doktoruna dedimki ben rapor alcam ama iştme kaybım nedir ne değildir..rapor alabilirmiyim bi önceden bakalım olmazsa boşuna uğraşmayamdedim.sagolsun doktor sol 55 sağ 58 ve her iki kulaktan ameliyat oldum ameliyat raporlarımı inceledi sen dedi %36 alırsın ama kulak hastaları psikolojik de hastaolurlar psikolğa bi görün belki oda katkı yapar dedi..sonra bi psikolğa gittim anlattım derdimi..ben dedim hakkım olmayan hiç bişeyi istemiyorum amahakkımsa banayardım edermisiniz dedim..sağolsun bi tedavi uğlaması yapalım eğer olursa yardım ederim dedi..ama benim korkum psikoloklar genelde kontrollü veriyormuş..sürekli almam için nasıl bi tedavi uğulaması veya tehşisin adını nekoymalı.bana depresyon nöbeti yazdı receteye.3...4 ay tedavi olmam lazımmış..bi yol bilen varmı ben psikoloğ hastalıklarından analamam.

bilen varsa yardımcı olabilirmi.....

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Tedavi sürecinden sonra doktorun vereceği karar belirler raporunuzun süresiz olup olmayacağını. Bu süreç bir kaç yıl sürebilir. Genellikle süreli rapor düzenlenir, tedaviye rağmen düzelme olmaz ise raporunuz sürekli olur. Siz alın raporunuzu, yararlanabileceğiniz haklardan mahrum kalmayın.

Alınabilecek oranlar;

Nevrotik, stresle ilgili ve somatoform bozukluklar;
    (yaygın anksiyete bozukluğu, panik bozukluğu, fobi, konversiyon bozukluğu, somatizasyon bozukluğu, hipokondriyazis, Ağır stres tepkisi ve uyum bozukluğu, Dissosiyatif bozukluk )

1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen:% 0
    2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen:% 25
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen: % 50

Ek Bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/dige...tml#post929941

Üye
    devrekli Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bacıbey
    cok sağolun benim araştırmalarım ve sizinde belirttiğiniz gibi psikolg raporları süreklide olsa anakaradan süreli şerhi koyarlar diye düşünüyorum.yada psikatyriyi karıştrmasam mı..bazılarıda psikaytri raporunu kimse bozamaz diyorlar..kararsız kaldım

Üye
    devrekli Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm
    ben bir hafta önce %61 bir yıl süreli rapor aldım.%35 işitme %40 psikaytri..şimdi bu raporu ankaraya vergi indirimi için gönderecem.sorum şu..acaba vergi indirimim sürelimi gelir süreklimi.ve vergi dairesine raporun aslını vermemde bi sakınca var mı?eger vergi indirmim süreli gelrse sgk dan yine emekli olma şansım varmı.yada sürekli bile gelse sgk şerh koyarmı bilen varsa yardımcı olurmusunuz.

psikaytri:kismi remisyonda deprosyon oran %40

KBB iştme: odyo sağ 55db sol 58db bilateral iletim tipi iştmme kaybı oran%35

rapor süresi bir yıl kontrol

hasas işitme ve sorumllulk gerektiren işlerde çalışamaz yazıyor.

buna göre ankaradan vergi indirmim sürelimi süreklimi gelir..yorumlarınızı bekliyorum

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

@devrekli ;

Çok geçmiş olsun öncelikle. Bunun belirli bir ölçüsü yok. Garantisini kimse veremez yani süreli veya süresiz olacağına dair. Ama vergi indiriminiz süreli olsa dahi süresi bitmeden emeklilik şartlarınız tamamsa/tamamlarsanız ve başvuru yaparsanız bu kez vergi indirimi ve raporun önemi kalmaz, sgk'nın kararına bakılır. Sürekli raporlarda dahi her zaman vergi indiriminin ya da sgk'nın süre koyma yetkisi vardır. Bu nedenle burdan kesin birşey diyemeyiz.

Üye
    devrekli Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kelebek

çok sağol..prim doldu yıl doldu..sadce sgk verecegi cvp bakacaz.yaş 40 özürlü sınavına girebilirmiyim süreli raporla..raporun arkasında istihtam ve sosyal yardım yazıyor.bu sosyal yardımdan süreli raporla yararlanabilecemmi..nerelere baş vurmalıyım..sizin gibi bilgili kişiler olamasa biz engelliler hiç bir şey ögrenemeyiz..sağolun kardeş

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

@devrekli ; est. rica ederim abi...

Emekli olanların atamaları yapılmıyor EKPSS için.
    Emeklilik başvurusundan önce olursa tabii ki süreli de olsa kabul edilir başvurunuz. Atanmanız durumunda süresi bittiğinde yeni rapor almanız gerekir. Sınav 2016'da...

Şuradan: http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html haklarına bakabilirsin. Buradaki diğer şartların da uyduğu haklardan yararlanabilirsin. Süreli olması yararlanamayacağın anlamına gelmez. Yalnızca süre bitiminde yeni raporun % 40'ın altına düşmesi durumunda haklarını kaybedebilirsin.

Üye
    devrekli Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler....

vergi indirmim gelince burdan yazarım diğer arkadaşlarada emsal olur...iyi akşamlar

Üye
    devrekli Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar:bugün itibarı ile ankara %61 bir yıl süreli olan raporumu onaylamış (telefonla arayarak öğrendim)

Üye
    kader12 Avatarı

Gerçek Adı
    esra
    Son Giriş
    10.08-2017
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki sürekli psıkologa kontrol amaclı gözükücekmisiniz?

Üye
    devrekli Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    zaten heray gidiyorum doktora ilac yazıyor ve tedaviye devamediyor.ben böyle yapıyorum