Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    Benim iş yerinde çalışan bir arkadaşım var.
    2 sene önce askere gidecek diye işten ayrıldı.Aniden rahatsızlanınca yapılan kontrollerde böbreklerinden biri iflas etmiş olduğunu öğrendi. Bir süre diyalize girdi.Haliyle askerlikten de muaf tutuldu.1 sene kadar diyalize git-gel yaptıktan sonra ablasının böbreğini vermsi ile sıhhatine kavuştu.Şu anda normal durumda.
    Tekrar işe de başladı yanımızda şimdi işkur üzerinden hastaneye sevkini yaptırık özürlü raporu almak istiyor.Ben normal sağlığına kavuştuğu için alamayacağını düşündüm ama gerekli arkadaşlar daha iyi biliyordur sanırım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sadece bir böbreğinde sorun olmuştu ve sonra o böbrek de nakille değiştirildi. Öyle mi?
    Eğer bir böbreği sağlıklı çalışıyorsa, %40 rapor mümkün değil diye biliyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Şimdi sordum da ben sadece bir böbreği alındı zannediyordum.iki böbreğide alınmış. Mevcut olan bir böbrekte ablasından alınmış.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Şimdi oldu
    Nakilden sonra %40 ve üzerinde rapor veriliyor. Dolayısıyla erken emekliliğin iptal edilmesi olası değil. Ama malulen emeklilkte SGK zorluk çıkarıyor sanırım. GÜncel bir bilgim yok maalesef.

Organ naklinden sonra konrol muayenesine çağrılmamalarını söyleyen SGK yazısı: http://www.engelliler.biz/forum/emek...tml#post108695
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Bir dakika yanlış anlaşılma olmasın.Arkadaş daha önce hiç rapor filan almadı.
    Şimdi başvuracak.2 böbreği alınıp ablasının tek böbreği takıldı.
    Bu vaziyette heyete girerse rapor olarak ne alınır.Dediğim gibi daha önce almış olduğu herhangi bir rapor yok.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

%40 ve üzeri alır.
    Nakilden sonra bu oranda rapor aldığını yazan arkadaşlar vardı ya, bulamadım şimdi...

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tamam teşekkürler.