Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gülten65 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülten
    Son Giriş
    03.10-2015
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Protez ameliyatı oldum tekrar rapor akma şansım varmı arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Ameliyat olmadan Önce yüzde 45 47 49 gibi sonuçlarla rapor Alıp Ankara'ya yolladım her defasında yüzde 37 ye düştü Şimdiyse ameliyat oldum tekrar rapor alma şansım varmı ve yüzde kaç gibi olur bide şimdi bel fıtığım var çok yürümek ayakta durmak oturmak beni çok yoruyor işyerinde bunlarda sorun oluyor bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olun herkeze tşkler.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Protez için şu tablodan oran alırsınız. Diğer rahatsızlıklarınızı da ekletin küçükte bir oran dahi verilse etkiler mutlaka raporu.

Tablo 3.33.a- Pelvis ve femur kırığı ile kalça artroplastisine bağlı özürlülük.Total kalça replasmanı; unipolar (Tek taraflı)veya bipolar(çift taraflı) endoprotez (Diz protezi) içerir:

İyi sonuç, 85-100 puan: 19 (% 37)
    Orta sonuç, 50-84 puan: 25 (% 50)
    Kötü sonuç, 50 puandan az: 38 (% 75)

Üye
    Gülten65 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülten
    Son Giriş
    03.10-2015
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tam olarak anlayamadım kelebek arkadaş benim kalça protezim iki kalça ve ameliyattan sonra bir Ayağım 3 cm kısa diğer bacağımda dizden aşağı uyuşuk kaldı yani şimdi tahmininizde kaç olur rapor ORANI

Yüzde 37 50 ve 75 yazmışsınız tam olarak anlayamadım Kelebek hanım.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sakatlık oranı cetveli 'nde 'Tablo 3.31- Kalça replasmanı sonrasında özürlülükle ilişkili puanlama.* ' tablosu var. Bu tabloda aktivite kısıtlığınızdan, kısalıktan, ağrıdan vs. puanlama yapılıyor. Bu puan iyi-orta-kötü sonuçlardaki puan aralıklarından hangisine denkgelirse ona göre verilir. Ancak bunlar çok tıbbi terimler içerdiği için ve sizin durumunuzu tam olarak bilmemiz mümkün olmadığı için burdan kesin şu kadar diyemeyiz. Siz yeniden rapor alın, ve diğer tüm rahatsızlıklarınızı da belirtin. Küçük oranlar verilse dahi % 40'ı geçmenizde faydası olabilir.