Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar merhabalar

geçen hafta 3 bölüme muayene oldum

1-ortapedi:yıllardır sol kol omuzdan habitüel sürekli çıkık oluşmakta ve % 50 kısıtlı kullanım,sol kolu kullanmakta sıkıntı çektiğimi söyledim,sürekli çıktığını söyledim doktorda bu şekilde tetkik koytu ve yazdı.

2-kardiyoloji:aort yetmezliği
    hafif,aort anevrizması 4.3 cm,hipertansiyon 25/14mg olarak tanı konuldu ve yazıldı

3-nöroloji : 10 yıldır auralı şiddetli uyuşmalı konuşma bozukluğu yapan migren sık sık yaşandığı tetkik konulmuştu buda yazıldı.

Sonuç olarak: ortopedi % 0 kardiyoloji %19 nöroloji % 0 olarak rapor verildi.

Kurul odasına girdiğimde sivil bir şahıs kağıdı aldı ve kafasına göre oranları bana göstermeden yazdı beni dışarıya gönderdi.yani doktorlardan fikir falan almadan keyfine göre verdi diye şüphelendim

% 0 verilen (omuz+migren) oran sizce normalmidir...?

kolu kullanamamak bir engel değilmidir?

Vede kardiyoloji rahatsızlıklarında özellikle kapak hastalığına genellikle %30 üzeri veriliyor,birde extradan tansiyon var ilaç kullanıyorum bunuda katarsak daha fazla olması gerekmezmi?

yoksa % 19 normalmi?

arkadaşlar itirazla başka hastaneye gitsem uğraşsam % 40 alabilirmiyim?

konu hakkında bilgi sahibi olanlar bu rahatsızlıklara cetvelde kaç puan verildiğini yazarsa sevinirim iyi akşamlar

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hiç fikir verecek kimse yokmu? oran cetvelini bilen kimse yokmu?

Bülent kardeşim bari sen bişeyler söyle...

Üye
    büyüğüm Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:36
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benimde sol mitral kapak değişti ve esansiyel hipertansiyon var ancak raporumu %40 ve üzerinde vermezler diye başvurmadım.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    187
    Verilen Beğeniler
    82

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ahmet06,
    Bu gibi durumlarda yaşayıp görmek en sağlıklısı.
    İtirazınızı yapın ve yeniden bir hastaneden almayı deneyin.
    Kalpten denemelisiniz şansınızı yeniden bence de.
    Migren % 10 doğru.
    Omuz çıkması için verilmiyor olabilir:
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...erilir-mi.html

büyüğüm;
    tansiyon için % 10 alırsınız, ama kalp için elinizdeki değerlere göre bakın bir isterseniz:
    Kalp kapak hastalıkları için verilen oranlar:

Klas 1 hastalar:% 10
    Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre hafifdüzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapakhastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar ve sistolik kalp yetmezliğine neden olan ventriküler fonksiyon bozukluğunun (mitralyetersizliği hastalarında EF>% 60 , aort yetersizliğinde > % 55, diğer durumlarda > % 50) ve ventriküler dilatasyona ait bulguların olmaması.

Klas 2 hastalar:% 30
    Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre orta düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 2 semptomlar ve kalpte laboratuar testleri ile (EKG, ekokardiyografi vb.) ortaya konmuş dilatasyon/hipertrofi varlığna rağmen sistolik fonksiyonların normal olması (mitral yetersizliği hastalarında EF> % 60 , aort yetersizliğinde > % 55 , diğer durumlarda > % 50).

Klas 3 hastalar:% 50
    Fizik muayene veya laboratuvar sonuçlarına göre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapakhastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 3 semptomlar ve laboratuvar bulguları ile ortaya konmuş sol ventrikül sistolik fonksiyonlarında azalma (mitral yetersizliği hastalarında EF > % 30 - % 60 , aort yetersizliğinde > % 30 - % 55, diğer durumlarda > % 30 - % 50).

Klas 4 hastalar:% 100
    Fizik muayene veya laboratuvar sonuçlarına göre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapakhastalığı nedeni ile opere edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 4 semptomlar ve laboratuvar bulguları ile ortaya konmuş ciddi ventrikül fonksiyon (EF< % 30).