Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SMLCSR Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    20.11-2014
    Saat
    19:52
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle merhaba

başlıkda söylediğim gibi engelli raporunda böyle bir sorunla karşılaştım.
    Doktorlara raporu doldururken ortopediden % 50 fizikden % 36 verdiler. göğüs cerrahinden gözden psikologdan oran vermediler.
    Heyete girdiğimde 6 kadar doktor vardı inanılmaz ilgisizlerdi raporu aldığımda toplam vücut fonksiyon kaybının % 45 olduğu yazıyordu. sebebini sorduğumda ortopedi ve fizik aynı alan sayıldığından sadece bir tanesinin ele alındığını söylediler
    fakat şöyle birşey var sol bacağım diz dezartikülasyon (tam diz ekleminden yok) sağ bacağımdada eklemden ayak bileğine kadar tüm kaslar alındı çok az bir kısmında sağlam deri mevut diğer kısımları resmen kemik diyebilirim bilek donuk oynamıyor iki bacakdada platin var

şimdi bu raporda bir yanlışlık var mı yokm u bilen arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.

Teşekküler...

Üye
    master yi Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    09:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yuruyebiliyormusunuz desteksiz gecmis olsun bu arada

Üye
    SMLCSR Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    20.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağolun bastonla yürüyebiliyorum ama fazla ayakta duramıyorum.

Üye
    Christian Avatarı

Gerçek Adı
    n0aX
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oncelikle, cok gecmis olsun.

Iki branş birlikte değerlendirip oran veriyor.

Ortopedi tarafindan protez + baston a 45%'den yuksek bir oran (60%) vermeleri lazim diye kalmis aklimda (agir engelli 1. tip).

Bazi universite hastahanelerinde, hareket kaybi ayrica degerlendiriliyor. Mesela bacak kismindan problemi oldugu halde, ek olarak kol, omuz eklemindeki veya omurgadaki hareket kaybi da ayrica hesaplanabiliyor, ama bu konuda ciddi anlamda fizik tedavi uzmani konusunda sansli olmaniz gerekli, ayni hastahanede gonderildiginiz farkli bir doktor bu testlerle ugrasmak istemiyor :/ Bu nedenle fizik tedavi kendi alanini 0% yazip birakiyor, "nasilsa ortopedi yazmis" diyerek.

Heyetler ise ayri bir konu.. Yuzunuze dahi bakmaya tenezzul edilmeyen bir heyete girmeniz de olasi.

Üye
    SMLCSR Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    20.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.O zaman ben başka devlet hastanesine yada fakülte hastanesi gittiğimde oran büyük ihtimal değişecek.Birde ben şimdi hemen başka hastaneye gidip değiştirebilirmiyim yoksa rapora itiraz edip yada 6 aydı sanırsam bekleyipmi çıkarmam lazım bilginiz varmı.

Teşekkürler...