Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ibrhmgnc Avatarı

Son Giriş
    12.10-2014
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, benim sizlere sormak istediğim bir soru var. Anneannem bizimle birlikte yaşıyor ve yaşı seksene yakın. Şeker hastalığı var ve önceden kalp ameliyatı oldu bunun yanında da topuğundan parçalar aldılar. Dört ayaklı değnekle zar zor yürüyor. Onun hastalığıyla ilgilenmek üzere araç almak istiyoruz. Daha önce engelli derecesini gösterir rapor almadık ama almayı düşünüyoruz. İnternette biraz araştırma yaptım az da olsa kendisi yürüyebilen birine %90 ve üzeri rapor verilmiyor dendi. Belki hastaneden %40 ve üzeri rapor çıkar ama ne de olsa bu kişi kendisi araç kullanamaz. Hali ortadayken bizim nasıl bir yol izlememiz gerekir. %90'ın altında olursa vekaletle aracı bir başkası kullanabilir mi? Bu konuda değerli yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

90 altı kullanamaz vekaletle olsa dahi

Üye
    ibrhmgnc Avatarı

Son Giriş
    12.10-2014
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de yaptığım araştırma sonunda buna ulaştım ama bu kesin mi? Yani kişinin engellilik durumu belli ama sırf raporu %90 üzeri olmadığı için bu imkandan faydalanamıyor mu? Bunların herhangi bir istisnası yok mu? Veya bu şekilde olan arkadaşlar nasıl çözüm buldular bu konuya?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    % 90 ve üzeri almadıkça mümkün değil çözümü yok, buradan kaç alacağını tahmin etmekte mümkün değil, çünkü çok detay gerektiren rahatsızlıklar. Balthazard Formülü ile yaşından dolayı % 10 ek olarak alır. Siz yetkili hastaneler 'den birine başvurun sonuca göre itiraz hakkınızı kullanıp yeniden başka bir hastaneden almayı denersiniz vs...