Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    velitemiz Avatarı

Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar merhaba ben bir yıldır tip2 şeker hastasıyım açlık kan şekerim 248 tokluk 560 olduğu için direk insülin tedavisine başladılar annem ve babamda şeker hastası ben 32 yaşındayım şu an açlık şekerim 200 civarlarında özürlülük raporuna başvursam % kaç oran alabilirim acaba tşk ler yardımlarınız için.

Üye
    hatti Avatarı

Son Giriş
    22.05-2015
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%30 alırsınız...

Üye
    tamer1959 Avatarı

Gerçek Adı
    tamer
    Son Giriş
    01.10-2015
    Saat
    00:39
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%30 biraz seni hüsrana uğratır.şekerin yüksekliğinden ziyade verdiği hasara bakıyorlar,%20--%30

Üye
    _Songül_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

%30 vermiyorlar geçtiğimiz hafta heyete girdim %20 verdiler.

Üye
    womanizer Avatarı

Gerçek Adı
    YUXEL-67
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/EREĞLİ - AYDIN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sen tip 1 sin.koplıkasyon varsa 40 dan fazla.hemoglabin a1c 8 ve yukarıysa doktorda insaflıysa 40 alıp ekpss ye gırersın nasipse memurda olursun.30 yazan arkadaslar:hangi dr baltazard a uymuş?

Üye
    hatti Avatarı

Son Giriş
    22.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

25 yıllık tip1 diabetim %30 anca verdiler.. doktor insaflı bile olsa maksimum alabileceği oran %30u geçmez.. o yuzden %30 yazmıştım.. kısacası %20-30 arası alırsın..

Üye
    fethi76 Avatarı

Gerçek Adı
    fethi
    Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    23:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun
    eğer tanı tip II konuldu ise %20 veriliyor.

Üye
    hatti Avatarı

Son Giriş
    22.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tip2 tip1 artık doktorlar bile karıştırıyor.. oral antidiyabetik kullanıyorsa %20, insülin kullanıyorsa %30.. bazı durumlarda insülin kullandırılıp tekrar bıraktırılıyor pankresaın dinlenmesi için.. belki oyle bir durum varsa %30 verilip 1 sene sonra kontrol denebilir..daha sonra %20,ye düşer.. herşey heyetin elinde aslında..

Üye
    velitemiz Avatarı

Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginiz için çok teşekkür ederim arkadaşlarım başvurup şansımızı deneyeceğim size bilgi paylaşırım

Üye
    tamer1959 Avatarı

Gerçek Adı
    tamer
    Son Giriş
    01.10-2015
    Saat
    00:39
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TİP 1 koplıkasyon yapmış %40 verdiler ankaradan geri geldi tekrar endokro.. sefk ettiler %40 tekrar ankara aynen onaylandı geldi.polinorapati %5 norapatik agrı %10 bilginize. hastanede birtürlü karar veremediler tam 3 dahiliye doktoru konuyu tartıştı sonunda endokroleji karar verdi.

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Özürlü cetvelindeki oranlardan ben de çok rahatsızım.. Ben de diyabetim + hipertansiyon vs hastalıklar da var.. Teşhisim yaklaşık 20 yıl önce kondu. AKŞ:450 civarındaydı tıp fakültesinde ölçüm yapıldığında. 3 kez ard arda sabah aç karnına çağırdılar.. Hepsi de 400'ün üzerindeydi. Rahmetli babam tarafı olduğu gibi diyabetti.. Önce hapla başladılar 3-4 sene devam etti.. Baktılar ki olmuyor insüline başladılar.. Her 3 ayda bir yapılan Hba1c testleri ve diğer testler sonuçlarına göre ilaçların dozu artırıldı.. Öyle yapa yapa 47 yaşıma kadar geldim. Şu anda hem insülin hem de hap kullanıyorum.. Hba1c değerim ortalama 7-9 civarında.. Değişkenlik gösteriyor.. Şimdi ben Tip I mi,Tip II miyim ? 7 ay önce Tıp Fakültesi endokronolji de 1 hafta yattım.. Teşhisi koyamadılar.. Başka hastanelerde de 3-4 kez yattım diyabet için.. Onlar da teşhis koyamadı.. Her gittiğim doktora (Beni hast. yatıran) söylüyorum ben bunu bilmek istiyorum Tip'im ne diye ? Peptit-C testi var diyorum .. Sen bizden iyi mi biliyorsun diyorlar.. 4 yıl önce aldığım ilk heyet raporunda % 30 vermişti doktor.Raporu verirken de kullandığım ilaçları,kaç yıldır diyabet olduğumu,ketoz,hipoglisemi vs herşeyi yazmıştı ama Ankara'dan geri döndü.. Neymiş efendim % 20 olacakmış.. 1900 lü yılların başında bir genelge çıkarmışlar halen daha onun peşinden gidiyor denyolar.. Onlar için insülin veya hap önemli değil.. İkinci raporda (1 yıl sonra) % 20 yazdırdım doktora ki bir daha geri dönmesin diye.. Bu kez de heyetteki doktor demez mi sen Tip I sin kardeşim. Bunu yazan doktora git söyle % 30 verecek.. Daha önce aldığım raporu ve Ankaradan gelen yazıyı gösterdim.. Olur mu yaa bu ne saçma iş demişti.. Kendisi genç ve idealist bir doktordu heyetteki Olur dedim burası Türkiye.. Olmaz kardeşim,hakkın varsa alacaksın tabii.. O kadar iğneyi bana sokmuyorlar hergün,o kadar hapı da ben içmiyorum sen içiyorsun. Dolayısı ile HAK GASPI yapıyorlar dedi.. Dedim doktor bey.Allahını seversen ne olur bana anlatma.. Ben Ankara'ya defalarca resmi olarak bunu yazdım. Ancak yine de bildiklerini okuyorlar dedim.. Ben öyle deyince peki ben yazayım şimdi dedi.. Sen imzanı at geç dedim.. Yoksa bu rapor Ankaraya gidecek geri gelecek tekrar heyete gir vs tam 6 ay sürüyor dedim.. Haklısın dedi.. Ve istemeyerek de olsa imzaladı.. Bunlardan hariç son 2 yıldır aldığım raporlarda % 20 yazılıyor.. İlaç raporu verirken TİP I yazılıyor,sağlık raporu için TİP II yazılıyor bunu da anlamış değilim.. Rapor için iki yıl önce Endokronoloji doktoru ise sen Tip I sin dedi.. Tıp fakültesinde ise doktor ne Tip I ne de Tip II sin dedi.. Yani LADA mıyım dedim. Sanırım dedi. Bunu söyleyen de endokronoloji uzmanı.. Bunun testi var dedim.. Sana göre değil bu test dedi.. Ve sana 4 lü insülin başlayacağız + haplara devam dedi.. Şimdi elimde 3 hastaneden alınma ilaç raporum var.. Birisi Tıp fakültesi (4 lü insülin + hap) / birisi devlet hastanesi (2 li insülin + hap) / birisi özel hastane (4 lü insülin + hap)... Şimdi ne yapayım siz söyleyin ? Ben TİP siz miyim ?

Üye
    velitemiz Avatarı

Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhabalar

2 yıldır tip 2 diyabetim günde 4 kere insilün kullanıyorum hba1c 8.1 aclık şekerim 180 tokluk 300 civarı birde guatır problemi çıktı kolestrol raporumda var şimdi özürlü rapor oranı ne olur acaba yardımcı olurmusunuz.

Üye
    voicee Avatarı

Gerçek Adı
    İlhan
    Son Giriş
    23.09-2015
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaklaşık 3 ay önce Tip2 diyabet ve tıroid den endokrinoloji %28 oran verdi

Üye
    kankutu93 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2015
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkdaslar tip 1 diabetikim ve fallot tetrolojisinden 2 yasinda ameliyat oldum(kalp rahatsizligi) gozumde sekere bagli miyop olusdu sizce yuzde kac alirim ve bu belgeyi nasil alabilirim suan ogrenciyim haklarimi bilmiyorum

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tip 1 diabet çocukluktan beri gelen diabet
    Tip 2 diabet sonradan ortaya çıkan diabet

Oranlar;

Tip 1 Diabet,Şeker 200 ün üzerindeyse ve ketoz varsa % 40
    Tip 1 Diabet,Şeker 200 ün altındaysa ve ketoz yoksa % 30
    Tip 2 Diabet her halükarda % 20

Sayfa 1 / 3 123 SonSon