Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serrcan Avatarı

Gerçek Adı
    sercan
    Son Giriş
    06.10-2015
    Saat
    04:37
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben askere gitmeden şubeden direk askeri hastaneye gönderildim bana askerlik yapamaz belgesi verildi. belgede yazan doktorun tanıları aşagıda aynı sekılde yazdım. malesef ki ülkemizdeki işçi çalısanları ücretleri yüzünden askerde uzman olarak kalmayı düşünüyodum. ama askerlik yapamaz raporu verdiler. şimdi ben bu belgeyle memur olabilme imkanım var mı. eger varsa neler yapmam gerekiyo, özel sektörde de kabul etmiyolar hastalıgım yüzünden. ne yapabilirim bana yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.

Tanılar;

Z96.1 göz içi lensi (sağ psödöfak)
    H43.8 vitreusun diğer bozuklukları (sağ vitrektomi eski ameliyatlısı)
    H52.1 Miyopi (sağ yüksek miyop astiğmat)
    H52.2 astigmatizma

yoklama eri olan hastanın birinci sağlık işlemidir. sağ gözün az görmesinden yakınan hasta as. şb. bşk.lığı'nın .........
    sayılı ve .... tarihli sevki ile klinigimize başvurdu. 2009 yılında retina yırtığı ile 9 eylül üniversitesinde ameliyat olduğunu
    söyleyen hastanın yapılan muayenesinde sol göz harici kısımları , kapak ve bulbus hareketleri pupıl ışık reaksiyonları
    tabii iken sağ gözde yaklaşık 10 derecelik ekzotropya mevcuttur. Biomikroskopi sağ gözde psödofaki periferik iridektomi mevcut iken sol göz tabiidir. Oftalmoskopi : sağ gözde maküla deienere perifer retinada LFK a ait korioretinit skarları
    mevcuttur. SKİ ; sağ
    göz -19.00 ( -0.50*100 ) sol göz -0.25 derecelik refle alınmaktadır. sferik eşdeğer farkı -19.00 DPT' dir.

Görmeleri : sağ gözde tashihle 0.3 iken sol göz tamdır.

[ 9/a/5 7/d/3 6/a/2 ] Barışta ve seferde askerliğe elverişli değildir

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Tek göz görme kaybı için eğer hiç görmüyorsa en fazla % 32 veriliyor. Sizin az da olsa görüyorsa daha düşük bir oran verilir ve malesef işinize yaramaz. Başka rahatsızlıklarınız da varsa onları da belirtip oranı yükseltebilirsiniz..

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

serrcan
    sağ göz 0.3 ise bir gözde %70 görme kaybı var diğer göz tammı görüyor diyorsun eğer öyleyse %32 verirler onu da vücut fonksiyon kaybı üzerinden hesaplarlar ama sol gözde de görme kaybı varsa %40 ın üstüne çıkar

Üye
    serrcan Avatarı

Gerçek Adı
    sercan
    Son Giriş
    06.10-2015
    Saat
    04:37
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sol göz ile görmem gözlük takınca biraz daha düzeliyo ama çok fazla kayıp yok. Bide küçükken sol kulagımdan şikayetle doktora girmiştim tam hatırlamıyorum ama sol kulağımda da belli bi derecede kayıp var. onunda ne kadar etkisi olur acaba

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam bi hastaneye gidin engelli raporu almak için başvurun başka rahatsızlığınız varsa yüzde 40 ı alabilirsiniz

izmirdeyseniz yeşilyurt veya 9 eylül hastanesine başvurun , alsancağa hiç gitmeyin

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba,
    Bende size benzer rahatsızlılar nedeniyle zamanında çürük raporu almıştım. Askeriyeden alacağınız raporun engelli olarak işe girmek yada engellilere tanınan haklardan yararlanmak için yapacağınız başvurularda bir geçerliliği yoktur
    Yetkili bir devlet hastanesine giderek engelli raporu almak için başvuru yapmanız gerekmektedir. Askeriyeden aldığınız raporuda doktora göstermeniz lehinize olacaktır diye düşünüyorum.