Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 57 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serh@t Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese selam , ben uzun süredir siteyi misafir olarak giriyorum. Kendi hastalığım hakkinda oran derecesi varmı diyerekten. Doktor faktör vlleiden mutasyon hastalık olduğunu ve elindeki cetvelde % 60 oran yazıyordu. Heyette ki kiside bunun değişeceğini söyledi bu oran % 40 ın altına dusermi. Bilgisi olanlar bilgilendirirse çok mutesekkir olurum.iyi geceler...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    205
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Faktör eksiklikleri 80-40-20 diye gider. Bunun oranı da faktör aktivitesinin oranına göre belirlenir.

b. Koagülopatiler (Hemofili A, B, C ve diğer faktör eksiklikleri, Von Willebrand Hastalığı Tip III)
    1- Faktör Aktivitesi %2’nin altında (en az iki kez, farklı zamanda ölçülmüş) 80

2- Faktör Aktivitesi %2-5 (en az iki kez, farklı zamanda ölçülmüş) 40
    3- Faktör Aktivitesi %5’in üstünde (en az iki kez, farklı zamanda ölçülmüş) 20

Üye
    serh@t Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ilgin icin Teşekkürler , doktorun cetvelden bakıp yazdığı "mükerrer tromboz gecirenler yada tedaviye bağlı kanama sekeli olanlar yada hayatı tehdit eden diğer trombozlar 60" madde buydu.ysni benim rahatsızlık faktör v leiden trombozogrenmek istedigimde bu yazılı oran dusermi , benim rahatsizlik kronik kaliciheyete gec kaldim bes dakka sonra gorevliye sordum ismim okundumu evet dediiki dkk sonra çağırdı doktorlar bi baktı tsmam dedifiziki bi rahatsızlığım yok , disardan goren olsa turp gibi derAçıkçası benim durum ne olur.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    205
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşım, sizin bahsettiğiniz faktör VII ile mükerrer tromboz tanısının ilgisi yok ki...

Faktör 7 eksikliği kanama (pıhtılaşmama) problemidir. Tromboz dediğimiz bunun tam tersi, pıhtılaşma sorunudur. Durumunuzda bir karışıklık var. Tam anlayamadım.

DÜZELTME:
    Ben ilk mesajda bitişik yazdığınızı Faktör VII (YEDİ) şeklinde okumuşum. Siz Faktör 5'den bahsediyorsunuz.

Evet, dediğniz gibi:
    B. Akkiz ve herediter trombotik durumlar
    1- Bir kez ekstremitede DVT ya da hemodinamik sekel bırakmayan PTE_gelişenler___ 10
    2- Birden fazla ekstremitede DVT gelişen vakalar 20
    3- Mükerrer tromboz geçirenler ya da veya tedaviye bağlı kanama sekeli olanlar ya da hayatı tehdit eden diğer trombozlar __ 60
    Burada alacağınız oran ne sıklıkla veya nerede tromboz geçirdiğinize bağlı.
    Hiç tromboz geçirmediyseniz hastalığın hangi genetik varyasyonu olduğu önem taşıyor. Eğer sadece tek gen taşıyorsanız tromboz riskiniz düşük. (Normalin 4 katı) Eğer çift gen taşıyorsanız tromboz riskiniz yüksek (80 katı)

Eğer akciğer, karaciğer veya beyin embolisi geçirdiyseniz tereddütsüz % 60 verirler.
    Hiç tromboz hikayeniz yoksa % 40 üstü verileceğini pek sanmıyorum. Yine de heyetin bileceği şey. Dışarıdan turp gibi görünmeniz önemli değil. Pıhtı oluşma riskinizin ne olduğu önemli. Turp gibisinizdir ama küçük bir pıhtı küt diye adamı götürür veya felç eder. Bunun kararının verilmesi lazım.

Üye
    uncelim Avatarı

Gerçek Adı
    muammer
    Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    17:52
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar bende de faktör v leiden heterozigot, mtfr de homozigot mutant genitik venöz yetmezlik hastasıyım ömür boyu da coumadin kullanacağım ve ayrıca behçet hastasıyım haydarpaşa numune hastahanesinde sedece %28 oran verdiler.

Üye
    serh@t Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar raporumu yeni aldım. Tromboz % 60 nöroloji % 25 toplamda % 70 ve sureli.2 saattir sitedeki eski iletiler yeni iletiler kafami karıştırdı.Sorum ise şunlarbasbakanlik kartı kalktı , aile ve sosyal politikalar kartı var ve ben alabilirmiyimAlirsam nerden alırım (istanbul/sultanbeyli) en yakin, süreli rapora veriyorlarmı?Benim gibi faktor v leiden (tromboz) hastası arkadaşlar varmı doktorum sürekli bu hastalık la yasayacaksin dediO zaman bana neden süreli rapor verdiler.Kadir geceniz mübarek olsun.hayırlı geceler...

Hocam şu konuları ayiralim birbirleriyle alakasız konular. Eskisini silebilirsiniz. Bu başlıkta acin.

Üye
    uncelim Avatarı

Gerçek Adı
    muammer
    Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

raporda tam olarak neler yazıyor paylaşabilirmisin dediğim gibi bende de faktör v leiden mutazsyonu var ama oran falan vermediler

Üye
    asanur Avatarı

Gerçek Adı
    Asanur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

11/05/2011 ylında sağ karotis(şahdamarı) tıkalı olarak Celal Bayar Üniversitesinde teşhis kondu ama tanı koyulamadı, Ege ünv.yönlendirildim genetik ana bilim dalı; Faktör 5(Leiden),Fibrinojen-455 G-A...gibi bazı mutasyon saptanarak tanı kondu.Manisa Devlet Hastanesi %73 2 yıl süreli rapor verdi.%60' faktör 5 dendi süreli olan raporum bir daha ki rapor tarihinde süresiz olabilir mi?

Üye
    uncelim Avatarı

Gerçek Adı
    muammer
    Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

genetik geçişli hastalıkların süresiz olması gerekir diye düşünüyorum

Üye
    asanur Avatarı

Gerçek Adı
    Asanur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MeTePe;

Ne anlama geldiğini anlayamadım,bilgisi olan var mı?
    Konu asanur tarafından değiştirilmiştir (02.11-2014 Saat 12:47 ). Gerekçe: YANLIŞ İFADE

Üye
    erhan33 Avatarı

Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam hayırlı günler bende faktör v leiden heterzigot hastasıyım mezenterik ven trombozu gecirdim bir kez comadin kullanıyorum bazen ilac yetersiz kalıyor doktorumda hibor veya kıleksan damar acıcı iyne başlıyor ben şuan çalışamıyorum malülen emekliliye baş vurdum sizce sonuç ne olur beni aydınlarımısınız tşk.

Üye
    uncelim Avatarı

Gerçek Adı
    muammer
    Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

derin ven trombozu geçirdin mi? tıkanma her iki bacağın da da oldu mu? faktör v leiden den % 20 alırsın diğerlerinden de rahatsızlıkların varsa erken emekli olursunuz

pardon faktör v leiden den % 80 de alabilirsin % 20 de faktör aktivitesine göre değişiyor

b. Koagülopatiler (Hemofili A, B, C ve diğer faktör eksiklikleri, Von Willebrand Hastalığı Tip III)
    1- Faktör Aktivitesi %2’nin altında (en az iki kez, farklı zamanda ölçülmüş) 80
    2- Faktör Aktivitesi %2-5 (en az iki kez, farklı zamanda ölçülmüş) 40
    3- Faktör Aktivitesi %5’in üstünde (en az iki kez, farklı zamanda ölçülmüş) 20

Üye
    erhan33 Avatarı

Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam verdiniz bilgi için tşk ler ama benim tıkanıklık bagırsak ve karaciyer arasında bir damarda oldu kendi doktoruma sordum bana söylediyi hayatı tehtit eden tıkanık gecirdiysen %60verirler dedi tıkanıklıga oran veriliyomu acaba şimdi ben çalışamıyorum red gelirse ne yapmalıyım yardımcı oldunuz için tşk ederim hayırlı günler hocam.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    205
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

En az % 60 alırsınız. Üstü belli olmaz.

Malülen emeklilik biraz soru işareti... Olabilir de, olmayabilir de... heyetin vereceği karara bağlı. Bana sanki vermezler gibi geliyor. İnşallah umduğunuz gibi bir sonuç çıkar.

Üye
    Recep Uyanık Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @MeTePe

1.5 ay önce DVT geçirdim sağ dizimden aşağısı şişti ilaçlarla kısmen açılmış damarlarım kan tahlillerimde faktör 2 mutasyon heterozigot görünüyor
    doktorlar bu genetik kalıtsal pıhtılaşma ya yatkınlık var diyor

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon