Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    YUSUF TÜNEL Avatarı

Gerçek Adı
    YUSUF TÜNEL
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hayırlı günler arkadaşlar...

5 yıldır cpap cıhazı kullanıyorum istanbul maltepe süreyye paşa göğüs hastalıkları hastanesi
    tarafından aldım askerliye bana çürük verdi rapor sonucu uyku apnesi / cpap cihazı kullanma ile
    kıloya bağlı obezite (boy 1.79 ) (125 kilo) 5 yıldır kulanmama rağmen gündüzleri cok uykum gelıyor ve süreklı esnıyorum sımdıye dek uykumu aldım diyemedım hep sorun oldu iş basında araç kullanırken zaman zaman uyuduğum oldu...
    Benım için merak ettiğim acaba özürlü raporu alabilirmiyim? Alsam ne gibi faydaları olur veya malulen emeklı olabılırmıyım zamanı gelınce bilen arkadaslar yardımcı olursa cok sevinirim...
    Istanbul ümranıye de ıkamet ediyorum önereceğiniz ilgilenen hastane olur mu şimdiden
    teşekkürler...

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    4

Uyku apnesi için % 35 alırsınız,

Obezite için alınabilecek oranlar;
    Ciddi Obezite (Vücut Kitle indeksi 40-50kg/m2 arasında olanlar):% 20
    Morbid Obezite (Vücut Kitle indeksi 50kg/m2 üstü olanlar):% 30
    Vücut Kitle Endeksi Hesaplama - HESAPLAMA.NET

179 ve 125 için 39 çıkıyor tam sınırdasınız,
    129 için 40'a geliyor ancak. % 20 alabilirsiniz buna göre verirlerse.

Siz yetkili hastaneler 'den birine başvurun, vermezlerse itiraz edersiniz.

% 40 ve üzeri alırsanız erken emeklilik hakkından yararlanabilirsiniz:
    http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

Malulen emeklilik için şu seviyede olması gerekiyor, çalışıyorsanız maluliyet tespiti yaptırırsınız. Böylece işten çıkmadan malul sayılıp sayılmadığınızı öğrenebilirsiniz. :
    1. Uykuda solunum bozuklukları
    A. Ağır fonksiyonel kayıp; uykuda solunum bozukluğunda polisomnografide belirgin noktürnal desaturasyon bulunması ve bu kronik noktürnal hipoksemiye bağlı pulmoner hipertansiyon veya kor pulmonale gelişmesi
    veya
    B. Apne hipopne indeksi (AHİ) >30 olup CPAP tedavisini tolere edememesi veya yeterli kompliyans sağlanamaması

Üye
    YUSUF TÜNEL Avatarı

Gerçek Adı
    YUSUF TÜNEL
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim.

Cihazı veren kayıtlı olduğum hastane bana oran veremeyız diyor ne yapmam gerekıyor.
    Doktorların bilgisizliği veya uğraşmak ıstememesınden mı kaynaklanıyor?

%35 uykudan obezıteden % 20 alsam barajı geçebilirmiyim acaba?
    SON KEZ OLARAK İŞLEMLER ORTALAMA KAÇ GÜN SÜRER HEYETE GİRMEK FALAN ONA GÖRE İZİN ALMAM GEREKIYOR SANIRIM HASTANE RAPOR VERMIYOR BU İŞ İÇİN O YUZDEN SORDUM BİLGİ VEREBİLİRSENIZ SEVINIRIM COK TEŞEKKÜRLER İLGİNİZ İÇİN.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    4

Vermezlerse itiraz edersiniz dediğim gibi, bugüne kadar alanlar % 35 aldılar.
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...an-alirim.html

Barajı geçersiniz % 48 yapar.

Heyet işlemleri belli olmaz yoğunluğa bağlı başvurduğunuz yerin yoğunluğuna göre ve heyet gününe göre değişir. Sorup soruşturun ona göre başvurun. Yakın zamanda İstanbul'dan rapor almak konusunda deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok iyi olur.

Üye
    YUSUF TÜNEL Avatarı

Gerçek Adı
    YUSUF TÜNEL
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Neye göre hesaplanıyor de % 48 çıkıyor mesela kilo konusunda sınırdayım kabul etmezlerse o sınırın bir altı var mı? Kılodan % 20 alamazsam barajı geçebilirmiyim ki? Sizi uğraştırdım ilginiz için çok teşekkür ederim.dediğiniz gibi yakın zamanda istanbulda
    rapor alan arkadaslar varsa bilgi verebilirlerse cok sevınırım ıstanbul anadolu yakasında oturuyorum ılgılenenlere ve size
    kısmet hanım çok tesekkür ederim.

Kısmet hanım kendı acımdan karaciğer yağlanmasından şüphelenıyorum belırtılerı ıle uyusuyorum heyete gırerken onlar her halımlı başdan asagı mı ıncelıyorlar yoksa sorun olan yerlerle mı ılgılenıyorlar bu konuda bır bilginiz var mı ?

Heyete başvurmak ıcın hastane rapor verıyor mu ? K bakmayın sorular sonradan gelıyor aklıma bılmek ıstıyorum onların karsısına emın olarak cıkıp konusmak ıstıyorum davranısa göre işlem yapan hastaneler var.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    4

Kilo problemi için % 20'den daha aşağısı yok maalesef, alamazsanız geçemezsiniz.

% 48'i Balthazard Formülü 'ne göre hesaplıyoruz. http://www.engelliler.biz/forum/sagl...esaplanir.html

Siz söylerseniz onlar ilgilenirler, yoksa bilemezler. Siz hepsini söyleyin rahatsızlıklarınızın küçük bir oran bile olsa etkileyebilir.

Size verecekleri evrakları doldurursunuz, gezeceğiniz yerler işaretli olur gezdikten sonra doktorlar tanıları yazarlar ve heyet günü ne zamansa onu söylerler o gün girersiniz heyete. 1 günde tamamlarsanız aynı gün bile girebilirsiniz. ya da 1-2 gün öncesinden tamamlayıp aynı hafta heyete girebilirsiniz.

Tablo 7- Karaciğer hastalığına bağlı oluşan kalıcı bozuklukları sınıflandırma kriterleri.

Sınıf 1 Sınıf 2 Sınıf 3 Sınıf 4
    Özür Oranı % 15 Özür Oranı % 30 Özür Oranı % 50 Özür Oranı % 95
    Devam eden karaciğerhastalığı objektif bulguları var.
    Son üç yılda karaciğerhastalığına bağlı semptom veya asit, sarılık, özefagus varis kanamasına dair öyküsü yok
    Ve
    Beslenmesi iyi ve gücü yerinde
    Ve
    Biyokimyasal çalışmalar minimal fonksiyonel rahatsızlığı gösterir
    Veya
    Bilirübin metobolizmasının primer hastalıkları.
    Kronik karaciğerhastalığının objektif bulguları var. Karaciğerhastalığı semptomları veya son üç yıldır oluşan asit, sarılık, özefagus varis kanamasına dair öyküsü yok
    Ve
    Beslenmesinin iyi ve gücünü yerinde
    Ve
    Biyokimyasal çalışmalar sınıf 1’dekilere göre daha ciddi karaciğerhasarını işaret eder.
    İlerleyici kronikkaraciğer hastalığı objektif bulguları veya son yıl içinde oluşan sarılık, asit veya özefageal veya gastrik varis kanaması öyküsü
    Ve
    Beslenmesi ve gücü zayıf
    Veya
    Aralıklarla meydana gelen hepatik ensefalopati.
    İlerleyici kronikkaraciğer hastalığı objektif bulguları veya hepatik yetmezliğin santral sinir sistemi belirtileri ile olan sürekli sarılık veya gastrik veya özefageal kanama
    Ve
    Beslenme bozukluğu ve güçsüzlük.

Üye
    YUSUF TÜNEL Avatarı

Gerçek Adı
    YUSUF TÜNEL
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir kaç yerde hastane iş için rapor verıyor vermıyor u gordum hastaneye göre değişiyor mu acaba?

Hastaneye gıdınce genelleme bakmaları ıcın ben mı soylemem gerekıyor?

Check-up yapılmasını yanı genel her anlamda kontrol ıstıyorum deme gıbı hakkım varmıdır?

Lıstede bana yakın devlet hastanesıne dırek gıdıp heyete gırmek ıstıyorum demem yeterlı mı? Yoksa cıhazı veren hastane sevk
    yoluyla mı benı oraya havale edecek cunku makınayı aldığım hastanede olmak ıstemıyorum ılgılenmıyorlar cihazı onların vermesı rağmen tavırları katlanabılecek gibi değildi.şimdiden teşekkürler.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    4

İstediğiniz hastaneyi seçebilirsiniz. Hastaneye gittiğiniz de rapor almak istediğinizi söylerseniz onlar yönlendirirler. Sağlık raporları heyet bölümü vs. bir bölümü olur. Oradan gerekli işlemleri yaptırırsınız. Size dolaştıracağınız kağıt için bölümleri işaretlerken hepsini işaretlerseniz hepsini dolaşırsınız.

Üye
    YUSUF TÜNEL Avatarı

Gerçek Adı
    YUSUF TÜNEL
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sizi bunalttığımın farkındayım fakat aklımda kalmasını ıstemıyorum.
    Vergi indirimi için mi/iş için mi alsam yoksa erken emeklılık ıcın mı basvurcam bılgım yok bu konuda da maalesef

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    4

Yok est. tabii ki aklınızda soru kalmasın.

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...n-dilekce.html

Böyle bir dilekçeyi yanınızda bulundurun, gittiğiniz hastanede hazır matbu şeklinde olanı varsa orada da doldurursunuz yeniden.

Üye
    YUSUF TÜNEL Avatarı

Gerçek Adı
    YUSUF TÜNEL
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ümraniye Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği'ne

... / ... / 2014

10 Mart 2013 günkü Resmî Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'in 'Özürlü sağlık kurulu raporunun doldurulması'nı düzenleyen 9. maddenin 4. fıkrası,
    "raporun kullanım amacı bölümüne; bireyin yararlanmak istediği hak ve hizmetlere ilişkin talepleri belirtilir."
    talimatını; 'Özürlü sağlık kurulu raporunun tasdiki ve verilişi'ni düzenleyen 14. maddenin 2. fıkrası ise,
    "Özürlü sağlık kurulu raporunun bir nüshası ilgili kişiye verilir. İlgilinin talebi üzerine hazırlanmış olan özürlü sağlık kurulu raporlarından; özürlünün yararlanabileceği hakları sayısınca veya talep ettiği sayıda çoğaltılarak imza edilir, onaylanır ve mühürlenerek ilgiliye verilir."
    talimatını vermektedir.

Bu hükümler çerçevesinde,

• Özürlü Kimlik Kartı alabilir.
    • Gelir Vergii muafiyetinden yararlanabilir.
    • Sakat statüsünde çalışabilir.
    • Çalıştırılamayacağı iş alanları.
    • Malulen emekli olabilir.

dair ibarelerin eksiksiz doldurularak, 5 nüsha halinde tarafıma sağlık kurulu raporu verilmesini arz ederim

Ad soyad;
    resim

imza

Tc kimlik numarası;

Adres;

Telefon;

Yolladığınız formu doldurdum bildiğim kadarıyla insallah doğru doldurmusumdur.onay verırsenız bır kac nüsha alıp pazartesı basvuru yapmaya
    gıdeceğim.gercekten bu kadar ılgılendınız Allah razı olsun sızden konu ıle tam bılgım yok dıye1 yılı gecer süredir ertelıyorum . hersey ıcın sağolun.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    4

Rica ederiz, kolaylıklar dilerim şimdiden. Unutmayın bizi yaşadıklarınızı siz de bizimle paylaşın. Kişisel bilgilerinizi ben sildim sorun olmasın diye, siz yanınızda bulundurun da ne olur,ne olmaz. Dikkatlerini çekersiniz bu şekilde olmasını istediğinize dair.

Üye
    YUSUF TÜNEL Avatarı

Gerçek Adı
    YUSUF TÜNEL
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kızmazsanız bir soru daha sormak ısterim

cıhazı alıdığım hastaneye gıdıp benı umranıye eğitim arastırmaya sevk edın mı demem gerekıyor.emrı vakı olmus oluyor sankı sevk ıcın ne yapmam lazım kı?

çok tesekkurler netleşince bilig verecem muhakkak sıze,
    iyiliklerınızı unutmayacağım iyi kı varsınız cok teşekkürler...

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    4

Hayır siz doğrudan hangi hastaneden almak istiyorsanız ona başvurun. Cihaz vs. dair belgeler evraklar ne varsa bulundurun yanınızda. Görmek isterlerse gittiğiniz yerde gösterirsiniz, ya da onlar sizden yeni birşey isterlerse o zaman cihazı aldığınız hastaneye başvurursunuz belki. Ama ilk etapta rapor başvurusunda istemezler bunu.

Üye
    YUSUF TÜNEL Avatarı

Gerçek Adı
    YUSUF TÜNEL
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba,
    Günaydın,

Bu heyet işleri için hastane çalışnalar için heyette harcadığı gün sayısını rapor olarak verıyor mu?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon