Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 33 mesajın 31-33 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dokuzparmak ontanedir Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Merhaba,

Uyku apnesi ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var. Ben, horlama şikayetiyle KBB polikliniğine başvurdum. Son dört yılda, kalp krizi geçirdikten sonra sigarayı bıraktım ve buna bağlı olarak kilomda artış oldu, sonrada horlama problemim ilerledi. Ben de bununla ilgili KBB polikliniğinde muayene oldum, beni uyku merkezinde bir gece seansa aldılar Y.Emre Devlet Hastanesinde. Uyku raporunun sonuç bölümünde şu ifadeler yazıyor.

Bu polisomnografik bulgular hipoventilasyon, efor ve horlama ile birlikte "İLERİ derecede OSAHS (Obstruktif Uyku Apne Hipopne Sendromu)'nun varlığını göstermektedir. (AHI: 43,2)

Bu bilgiler ışığında, ben Kalp hastası olduğum için halihazırda sürekli %50 engelli raporuna sahibim, normal şartlarda dahiliye bölümünden almam gereken bir %10 puan var ve konuyla ilgili önceki mesajlardan anladığım kadarıyla bu OSAHS problemimle ilgili de %35 oranında bir puan gelecek ve Baltahazard'a göre oranım; %71 olacak.

Bütün bunların yanında, şöyle bir handikap var bazı örneklerde Uyku apnesiyle ilgili raporunu yenileten arkadaşlarda "ehliyet" ile ilgili sorunlar yaşanmış. Uyku apnesi doktor yazısı olmadan araç kullanamıyor.

Sizce, uyku apnesiyle ilgili heyetten CPAP cihazı için rapor alıp, ehliyeti tehlikeye atsam mı? Sağlık Kuruluna girip, 50 oranlı raporumu yükseltmeye çalışsam mı?

Daha evvel ehliyetle ilgili sorun yaşayan oldu mu acaba?

Üye
    Rodosto Avatarı

Son Giriş
    28.08-2016
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mesleğiniz şoförlukse endişelerinde haklı olabilirsin. Bu durumda yeni ehliyet için doktor yazısı isterler diye biliyorum.
    CPAP cihazını ne olursa olsun al kullan bence, kullanırsan neticede kendi sağlığın için iyi olacak. Ben 2012 den beri aynı dertten muzdaribim. İşim şoförlük değil ama sürekli uzun yol araç kullandığım dönemler oldu kimse OSAS, CPAP vs. diye bana sormadı. Böyle de devam ediyor.

Üye
    dokuzparmak ontanedir Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mesleğim şoförlük değil B sınıfı ehliyetim var. Öğrendiğim kadarıyla bazı hastaneler trafiğe yazı gönderiyormuş bazıları da bu durumdan vazife çıkartmıyormuş. Benim devam ettiğim hastane, bu konuda üstüne vazife almayan bir hastane.

20 gün sonrası için gün verdiler bir gece daha uyuyacağım uyku lab.ta, o zaman karar vereceklermiş hangi maskeli makinenin bana uyacağına. Sağlık kurulu aracılığıyla almaya karar verdim, gelecek sene de engelli raporuma işletip, oranımı yükselteceğim.

İlginiz için teşekkür ederim.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123