Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nagihan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Yüksel
    Son Giriş
    28.04-2015
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği Web sitesinde gezinirken tesadüf eseri okuduğum yazıda

Engelli Raporlarını Ücretsiz veriyorlarmış hastaneler zarar ediyormuş, personel Engelli raporlarını angarya olarak görüyormuş.. tamamı aşağıdaki linkten incelenebilir.. Bizi angarya ve zarar ettiren insan olarak görüyorlar.. Şikayet etmeliyiz.

http://www.tkhk.gov.tr/Eklenti/2421,...04092013.pdf?0

Yazıdan alıntı:

Ankara Numune E.A.H.’nde 2012 yılında toplam 12.104 adet engelli sağlık
    kurulu raporu başvurusu tespit edilmiştir. Bu başvuruların g,94’ünün engel oranı
    %40 ve üzerinde olduğu görülmektedir. Vaka başı ortalama fatura tutarlarının, engel
    grupları ve raporun kullanım amacına göre değişim gösterdiği, bunun yanında engel
    oranlarına göre kayda değer bir değişim göstermediği tespit edilmiştir.
    Engelli sağlık kurulu raporları, mevzuat gereği sağlık tesislerimizce ücretsiz
    olarak verilmektedir. 2012 yılında Ankara Numune E.A.H.’nce verilen toplam 12.104
    adet engelli sağlık kurulu raporunun toplam fatura tutarı 913.557,84 TL’dir. Türkiye
    geneline ait bir veriye ulaşılamadığından bu rakam Türkiye geneli için
    hesaplanamamıştır. Bu tutar, faturalandırılabilecek tutarı göstermekte olup, gelir
    tahakkukuna yansımamaktadır. Bu durum, personel maaşları haricindeki neredeyse
    tüm giderlerini, gelir tahakkukundan elde edilen döner sermaye gelirlerinden ödeyen
    sağlık tesislerimizin gelir kaybına yol açmaktadır. Bunun yanında bu işlemler için
    herhangi bir performans katkısı olmadığından dolayı sağlık personelince angarya
    olarak görülebilmekte ve iş verimlerini azalmaktadır.
    Faturalandırılmasa dahi engelli sağlık kurulu raporlarının MEDULA sistemi
    üzerinden SGK’ya bildiriminin yapılarak istatistiklerinin takip edilebilmesinin
    sağlanması, sağlık tesislerimizin bahse konu gelir kaybının, global bütçe
    görüşmelerinde dikkate alınacak hususlar arasında gündeme getirilmesi ve
    düzenlenen engelli sağlık kurulu raporlarından sağlık personeline performans
    katkısının sağlanması gerektiği kanaati hasıl olmuştur.

Üye
    Ne_Mutlu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünyalı
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    176
    Blog Mesajları
    6

hangi tetkikleri yapıyorlarmış merak ettim doğrusu? koyun gibi sıradan geçirmekten başka birşey yaptıklarını şahsen hatırlamıyorum

Yasaklı Üye
    cumii Avatarı

Son Giriş
    25.05-2015
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İNSANLARI yatalak olanları bile ayaklarına getiren doktorlar ve personel ne kadar zarar etmişler...? 1 lira bile tutmayan A4 kagıdı için mi bütün bu çaba? ama doğru 100 kişi gelse günde personele 100 lira kalıyor...en cokta döner yerler...çok açlarsa ben ısmarlarım....

Üye
    yakamoz06 Avatarı

Gerçek Adı
    yakamoz
    Son Giriş
    30.03-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu ne yaaa nasıl bir araştırma bu okudukça tiksindim herşeyi paraya dökmüşler bence rezalet nasıl sosyal devletsek şimdi daha iyi anladım.Her gidenden para istiyorlar çoğundanda alıyorlar yinede ağlıyorlar ben anlamadım bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

Üye
    ayazefe Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    Nirvana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yahu neyin masrafı? giriyorsun doktorun yüzüne bile baktığı yok ilk sorusu neyin var oluyor. neyin var mı? doktor olan sensin sen bulacaksın onu sen muayene edeceksin!

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

haha check up yaptırmak için gidende varmış ulan ben şu raporu aldım bidaha mecbur kalmasan kapınızın önünden geçmem..tabi kötü niyetliler olabilir

Üye
    grcnckr Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

zaten sağlık güvencesi olan muane girişi yapılıyor ben rapor aldıktan sonra eczaneye gitttim 65 milyon muyane ücreti cıktı yani muane girişi yapılmış zaten

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

grcnckr;

ben 1 lira bile ödemedim dediğin gibi eczanede yansır sandım yansımamış..ilk defa alanlara yansıyor dedi görevli ama engelliden ücret alınmıyor dedi ben ilkkez aldım ama yine ücret ödemddim 1 lira bile ilginç

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Hayırsever Rıza Zarraf efendi bağış yapsın hastaneye, zarar etmez hastanelerimiz.

Üye
    Nagihan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Yüksel
    Son Giriş
    28.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mami Junior;

güzel bir yorum...

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

muhendis3232;

Super yorum kardeşim tamamen katılıyorum. Sen insanları o rapora muhtaç edecek ekonomik duruma açlığa mahkum etmezsen zaten kimse o rezilliği çekmek istemez. İnsanlar meteliğe kurşun atarken birileri milyar dolarları götürüyor sonrada suçlu gene çaresiz 3 kuruşun peşinden koşturmaya çalışan oluyor. Fakirsen, Muhtaçsan suçlusun maalesef !

Üye
    Nagihan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Yüksel
    Son Giriş
    28.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara da şu an Engelli Raporundan ücret almayan hastane yok hepsine tek tek sordum.. Aksini iddia eden olur ise bizi de bilgilendirsin lütfen

Üye
    Hayaldünyası Avatarı

Gerçek Adı
    Hayâl
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim bildiğim kadarıyla ücretten muaf olması için Sağlık İl Müdürlüğüne sevkediyolar...beni öyle yapmışlardı...Sağlık İl Müdürlüğü var Ostimde orayla bir görüşün derim ben...

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

Sağlık Bakanlığını şimdi aradım bu rapora onay veren Daire Başkanı Selim Bener'in asistanına not bıraktım...toplantıdaymış...bu detaylardan duyduğum rahatsızlığı dile getirdim ve dava haklarımın saklı olduğunu gereğinin yapılmaması halinde olayı yargıya taşıyacağımdan bahsettim...esmesekte gürleyelim dimi... 0312 705 20 21 den kendisine ulaşılabilr..tepkimizi ortaya koyalım...ve bu detaylar Anayasaya aykırı...

Anayasa 9.Madde şunu der...ara paragraf...

(3) Kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engelliler gibi özel surette korunmayı gerektiren kesimler için alınan tedbirler, eşitlik ilkesine aykırı olarak yorumlanamaz.

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Değerli Arkadaşlar geri dönüş yaptılar...şimdi Daire Başkanı Selim Bey beni aradı bir hata olabilir dedi yanlış kelimelerin kullanılmış olabileceğini ve gerekli düzeltmeyi yapacağını hemen bildirdi...ben elçiyim...çokda kibar ve nazik bir beyefendiydi...

Dedim ki toplumsal hassasiyetlerin yanısıra bu hukuki anlamda da suç....siz bir bürokrat olarak bu Ayrımcılık Eşitlik ilkesine aykırı kanun dışı bir rapor sunamazsınız dedim...

Örneğin dedim..Sözcü Gazetesi gibi bir medya kuruluşuna servis edilmesi halinde şimdiden manşeti tahmin edebiliyorum..."Devletin Engelli Vatandaşına Bakış Açısı" gibi koca puntolarla manşetlere taşındığını düşünün dedim..bir bürokrat olarak başınız ağrımaz mı dedim...yani aslında konunun özünde hatalı olduğunu bildirmekten öte bürkratik anlamda bu sorumluluğun altına girmenin bedelinin daha ağır olabileceğinn altını çizmeye çalıştım...gardaşım napan demek yerine olaya siyasi bir pencereden baktım...risk alma dedim raporu hazırlayanlarında hatası olduğunu ve gözden kaçmış olduğunuda söyledi bu arada...sonuc da Dair Başkanı önüne gelen bir dosyayı özete bakıp imzalamıştır...belki gerçektende günahı yoktur...

Selim Bey daha teknik konulara girdi bende olaya sosyolojik etkileri izleri açısından baktım...yapılanın yanlış olduğunu kabul etti...

konuyu açan değerli arkadaşım lütfen düzeltmeyi takip etsin...çözüm odaklı bir beyefendi...arayıp rahatlıkla konuşabilirsiniz...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Başlığın Etiketleri