Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Engelsisizyasam Avatarı

Gerçek Adı
    MehmeT
    Son Giriş
    11.01-2015
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba F29 organik olmayan psikoz tanımlanmamış psikoz tedavisini 7 aydır görüyorum heyet raporu alabilmem için ne kadar süre tedavi görmem gerekiyor .RISPERDAL 2 MG.20 TABLET kullanan arkadaşlar varsa ilaç sizde de baş dönmesine neden oluyormu ?.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

ATipik Psikoz (F28-F29) içerir.
    Atipik veya başka türlü adlandırılamayan psikozlar
    1-Tedaviyle işlevselliği tam düzelen 0
    2-Tedaviyle çalışma olanağı veren 45
    3-Tedaviyle çalışma olanağı vermeyen 80

Üye
    Engelsisizyasam Avatarı

Gerçek Adı
    MehmeT
    Son Giriş
    11.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabınız için teşekkür ederim. Yalnız şunu belirtmek istiyorum. Teşhis F29 organik olmayan psikoz 7 aydır ilaç tedavisi görüyorum . Sağlık kuruluna rapor için başvurabiliyor muyum .Bir alt limit var mı ? 6 ay yada bir yıl gibi.

Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    02:01
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım bende aynı türden hastayım f 29 benide bilgilendirirseniz sevinirim

Üye
    Engelsisizyasam Avatarı

Gerçek Adı
    MehmeT
    Son Giriş
    11.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

F29 Organik olmayan tanımlanmamış psikoz ;Engelli, raporu alabilmek için belirli bir tedavi süresi varmı .6 ay yada bir yıl gibi Doktorun inisiyatifine mi kalmış yoksa bellirli bir süre tedavi mi olunması gerekiyor .Lütfen bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilirler mi .

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kelebek arkadas belirli bir tedavi süreci gerekiyormu diyor sen cetveli gösteriyorsun arkadaşa hayır engelsizyaşam arkadaşım belirli bir süreye gerek yok zaten teşhis konmuş sana benimde aynı f29 organik olmayan psikoz atipik psikozum yani kasımda heyetim var

bein epikrize göre kaç oran gelir acaba ya ilaç tedavisi tanı konduktan sorası 3 aydır kullanıyorum ben ilaç abilify yarım kulanıom akineton cipralex

epikriz raporum: hasta atipik psikoz ile sesler duyma,yerinde duramama,durgunluk,içe kapanma garip hareketler yapma,intihar girişimleri,gırtlağa bıcak dayama nedeniyle hasta kendi isteğiyle yatırılmıstır.kendi isteğiyle basvurmus ilk yatıs poliklinikten izleniyor ilaçlar 2007 den beridir kullanıyormus bilinç acık koopare oryante görünümlağan duygulanım duygu durum:künt:algılama:işitsel hal +kendi kendine konusmalar emir veren sesler düşünce akışı paranoid sanrılar hasta hastanemizde psikotik tanısıyla izlendi ve hasta hastanemizden salah halinde babasına taburcu edildi.

Arkadaşlar işyerlerinde calısamıyorum ben durgunluk var beceri çok az araba motor felan kulanamıom becerim yok günlük yaşamım sıkıntılı geciyor

bilgin kişiler cevaplasın lütfen

kasımda heyete girecem ne karar çıkar bana sizce

şş nie kimse yazmıo

Üye
    esma82 Avatarı

Gerçek Adı
    esma ışık
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu sure işini kimse tam olarak bılemıyor arkadaşlar çünkü doktora kalmış nekadar takıpten sora vereceği bazı doktorlar 6 ay sora bazılarıda 2 yıl takıpten sora bıle verebılıyor doktorunuzla gorusun oran verıp vermeyecegını oğrenıp verecek ıse kurula başvurun ..kurul ıcın ozellıkle sukadar tedavı gerekıyor dıye bı olay yok yanı

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ee esma hanım benim kasımda heyetim var ben hastaneden sora tam 3 aydır kullanıyorum ilaç nasıl olacak hee ilk ilaç kullanımın nezaman basladı dersen 2007 de basladı ama sürekli kullanmadım sence oran verirlermi bana ilaç süresine bakmazlar dimi

epikrizimi okursan anlarsın

Üye
    esma82 Avatarı

Gerçek Adı
    esma ışık
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu 2007 de başlayan ılaç yada yatış gibi şeyleri ispat edici belge ozamandan kalma bi ilaç raporu tarzı bişeyler sundunuzmu doktora yoksa sozlemı anlattınız bu durumu

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dediklerinnin hiç birini yapmadım ayrıca doktora değil heyete cıkacam ben yani doktorların olusturduğu kurul heyet diim ben ona ona cıkacağım ya ne gerek var okadar rapora ispata epikrizime bak yazıyor zaten orda 2007 den beridir diye ayrıca epikrizime göre bana kaç verirler sence oran

Üye
    esma82 Avatarı

Gerçek Adı
    esma ışık
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

% 45 süreli verırler..benım soylemeye calıştığım sızı bır doktor muayene yada takıbınızı yapmıştır onu sormaya calıştım bu psikeatri rapor işleri biraz karışık ayrıca oranı doktor verir heyet onaylar bilginiz olsun epikrizi yazan doktor yani

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyide tam teşekküllü devlet hastanesine gideceğim ben orada heyete gireceğim orda oraan verilecek bana beni kontrol eden doktorum var tabi ama oda bana git epikirizinle heyete gir dedi kendisi oran vermedi hastanede yatarkende doktorum aynıdı ayrıca şöle bişey varmış ya ilk oranı heyet kurulu verişrmiş sorasında 2.defa basvurduğun zaman doktor verirmiş oranı böleymiş millet nerden buluo onaylarmış mış ee bana daha oran bile verilmedi kasıma tarih verildi heyet için kalkıpta bana oran verilmeden dan diye onay vuracak hali yok heralde

Üye
    esma82 Avatarı

Gerçek Adı
    esma ışık
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım sanırım ben anlatamıyorum tekrar anlatmaya çalışayım ... kurula girmek istıyorum diye başvurulur basvurdugun merci senı doktora gonderır doktor bakar epikrizinmi var ılaç raporlarınmı neyın varsa değerlendırır ve oran verır sorasında heyete çıkarsın heyette verılen oranı degerlendırır onay verır yada ne gerekıyorsa son noktayı vurup ankaraya onaya gönderilir ..tedavı gordugun hastaneden alacaksan yıne tedavı eden doktorun oranı verır kurulda degerlendırılir benim bildiğim ve cevremde olan durum bu umarım yardımcı olabilmşimdir ıyı akşamlar

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyide tamam doktor veriyordur bişey demiyorum ama ben doktorada muayene oldum psikiyatriye oda ruh ve sinir hast. hastanesine sevketti sora ordada bi doktora muayene oldum oda oran vermedi sadece rahatsızlımı anlattım heyete girmem için heyete girdim çıktım sora ardından tam teşekküllü devlet hastanesinde de heyete girmem gerektiği söylendi durumum bu belkide ruh ve sinir hast.hastanesinde oran verildi veya verilmedi bana bilmiorum kasımda ben devlet hastanesinde heyete gireceğim bana bi kağıt verdiler peki niye kağıtta ilaç raporunuzla ve epikrizinizle beraber gelin diyor

Üye
    esma82 Avatarı

Gerçek Adı
    esma ışık
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sizinki biraz uzun farklı bir süreç olmuş ..hastalığınızı kaç doktor görmüş bence sıkıntısız 1 yıl surelı % 45 verirler zatende tum haklar için % 40 yetiyor

Sayfa 1 / 2 12 SonSon