Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    hayat+ümit Avatarı

    Gerçek Adı
    orhan
    Üyelik Tarihi
    11.05-2013
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Mesaj
    26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    KKELEBEKK;
    Afadersiniz bir kaç sorum olacak. Vergi dairesine uğramadan, iş yerimin bulunduğu il dışında ki başka bir ilin yetkili hastanesinden de rapor alabilir miyiz? Bir sorumda, bu söylediklerinizi tersten yapabilir miyiz ? Yani önce rapor alıp sonra iş yerinden kağıt alıp, vergi dairesine gitmek gibi. Teşekkür ederim.

  2. #2
    Üye
    mtunc52 Avatarı

    Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Üyelik Tarihi
    25.01-2009
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Mesaj
    164
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Yapabilirsin dostum bende öyle yaptım ve vergi dairesine yolladım hiç sorun olmadı.Önemli olan yeni ve %40 üzeri bir rapor olsun yeter,hatta rapor alınma sebebi olarak vergi indirimi için falan yazdırmana gerek yok.Özürlülük derecesi ölçümü diye yazılsın yetiyor.

  3. #3
    Üye
    hayat+ümit Avatarı

    Gerçek Adı
    orhan
    Üyelik Tarihi
    11.05-2013
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Mesaj
    26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    mtunc52;

    Ben aslında rapor aldım fakat yeterli olamadı. İl sağlık müdürlüğüne itiraz edilebiliyormuş galiba ama iş biraz uzuyor. 6 ay bekleyip tekrar başvuralabiliyormuş, bilginiz var mı?

  4. #4
    Üye
    diyarbakırlı Avatarı

    Gerçek Adı
    hasan
    Üyelik Tarihi
    14.05-2011
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Mesaj
    165
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    engel oran cetvelinden rahatsızlığının derecesini kontrol et eğer cetveldekinden düşükse itiraz et

  5. #5
    Üye
    hayat+ümit Avatarı

    Gerçek Adı
    orhan
    Üyelik Tarihi
    11.05-2013
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Mesaj
    26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Valla cetvelden bir şey anlayana aşk olsun .

  6. #6
    Üye
    hayat+ümit Avatarı

    Gerçek Adı
    orhan
    Üyelik Tarihi
    11.05-2013
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Mesaj
    26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Arkadaşlar kolay gelsin. Şu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.
    Özürlülük yönetmeliğinde 13. madde de bir bölüm var. Şöyle ki ;


    "(4) Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor alınmak istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce özürlü sağlık kurulu raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce özürlü sağlık kurulu raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez. Kullanım amacına uygun olarak düzenlenmiş ve bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlara sahip kişilerden kurumlarca yeniden rapor istenilmez."


    Şimdi bu açıklamanın ışığında şunu sormak istiyorum ya da emin olmak istiyorum. 14.11.2013 tarihinde İzmit araştırma hastanesinden %32 oranında rapor aldım. Kısaca yazarsam;


    Görme sistemi ---> sağ göz 0,5 -1,0x15 ile tam
    sol göz 3 metreden parmak sayıyor -6,0 ile 0,5 (%0)
    Nefroloji ----> sağ böbrek tümör dolayısıyla çıkartıldı ve son bir senedir tansiyon hastası (%15)


    Nöroşirurji ----> bel ve boyun fıtıkları var (%20)


    Toplamda %32.
    Yönetmeliğin bu bölümüne göre 6 ay sonra, itiraz etmeden başka bir ilde başka bir hasteneye başvurabilir miyim? Yönetmelik aldığın rapor mükerrer olamaz diyor ama forumda bir 6 ay lafı geçiyor kafama takılan bir bu.
    Bir de itiraz etmek istersem raporum için itiraz süresi doldu mu acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

  7. #7
    Üye
    hayat+ümit Avatarı

    Gerçek Adı
    orhan
    Üyelik Tarihi
    11.05-2013
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Mesaj
    26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kimse de bilgi yok mu??