Sayfa 21 / 38 İlkİlk ... 1117181920212223242531 ... SonSon
Toplam 569 mesajın 301-315 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mirhat bende o dediklerin olmuyo hani kendini tanrı sanma yok cep telefonlarından gazatelerden düşüncelerimi okuolar zannetmeler öle değil benimki ben şüpheciyim ve emir veren sesler duyuyom bu paranoid şizofren için yeterlimi paranoidmiyim sencede ben psikologta testi gecsemde gecemesemde bana en az % 45 verirler dimi

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

banada ablam dedi emir veren sesler duyma kendi kendine konuşma paranoid türü dedi
    tam şizofren olan bi insan zaten herşeyden şüphelenir
    ben tam şizofren deilim mesela
    bendede şüphecilik olmuo

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki testi geçsemde geçemesemde hakem hastanede en az % 45 verirlermi bana

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

paranoid teşhisi koyarlarsa bide tedavi ile düzelmeyecek türse 100 de 80 verirler paranoya nın dedi gibi

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya şuanki tanım bu şekilde paranoid şizofren benim korkum başka tanı koymaları tanılara göre oran değişiyodur oran düşük olursa üzülürüm 45 ve üstü olmalı epikrizimde atipik psikoz yazıyor onuda gösterecem doktorun yazdığı kağıtta ise paranoid şizofren

psikologtan çekiniorum ya ne verirler acaba

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

egos takip edildigini yemegine zehir konuldugunu zehirlenme hissi oluyormu sende

kendini büyük zannediyomusun peygamber falan şüphecilikten kasıt yemegine birşey kodularmı zehir falan gibi düşünce geliyormu

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır olmuyor sadece emir veren sesler duyuyorum ve şüphecilik var biri arkamdan gelince bana zarar verecek hissine kapılıorum bikaç kişi var mahallemde onlara karşı yolumu deiştiriorum bana zarar verir laf atar düşüncesi oluyo buda paranoid için yeterlidir

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

hele birde psikolog görsün ne zaman psikologa gireceksin

PARANOİD ŞİZOFRENİ BELİRTİLERİ
    Paranoid Şizofreni (PS), Dünya'nın pek çok yerinde, en yaygın olarak görülen şizofreni tipidir. PS sahibi kişileri çoğu zaman saptamak zor olabilmektedir, çünkü bu kişiler oldukça dengeli gibi görünen bir psikolojiye sahiptirler. Duygusal sorunlar, konuşmayla ilgili problemler ve katatonik belirtiler neredeyse hiç göstermezler. Ancak klinik olarak incelendiklerinde çoğunlukla paranoya sahibi, yanılgılara sahip, genellikle halüsinasyonlar gören bireylerdir. Halüsinasyonlar sesli veya görüntülü olabilir.

PS hastalarında görülen genel semptomlar şu şekildedir:

1) Takip edildiğine dair hisse kapılma
    2) Özel olduğuna, özel bir görev için Dünya'ya gönderildiğine, kendisine özel bir görev verildiğine, vücudunun aslında doğaüstü olduğuna inanma
    3) Kıskançlık
    4) Emir veren ya da tehdit eden sesler duyma
    5) Aslında olmayan kokuları ve tatları aldığını hissetme
    6) Düşünsel bozukluklar ve bir inanca saplantılı bir şekilde bağlanma, ritüelleştirme
    7) Gerçek olmayan, yanılgısal veya sanrılı düşünce ve inançlarını başkalarına yayarak kendisini öne çıkarma, lider konumuna geçmeye çalışma
    8) Kendisine ya da görüşlerine ters çıkan kişilere karşı saldırganlık; genel saldırganlık, öfke hali
    9) Kendi kendine konuşma, kişilik bölünmeleri

PS, aralıklarla nükseden ya da kronik (uzun süreli) bir hastalık olarak belirebilir.

PS hastaları, tedavi altına alınmazlarsa psikoza girerek gerçek ile bağlarını tamamen yitirirler. Hastalık farklı kişilerde farklı şekillerde ortaya çıkabilir ama genel olarak iki tipte görülür:

Kişi, kendi içerisine kapanır. Bu kişiler genellikle kendilerine verildiğine inandıkları görevleri yerine getirememe korkusuyla kendi içlerine kapanırlar ve genellikle depresif bir ruh haline sahip olurlar. Dikkatli analiz edilmezlerse tipik depresyon hali ile karıştırılabilir. Hatta PS genellikle gelip giden türde olduğu için kişilere yersiz yere manik depresif teşhisi de konulabilir. Ancak halüsinasyonlar, yanılgılar ve yukarıda verilen diğer semptomlarla teşhis konulabilir.

Diğer grup ise kendisindeki bu üstünlük iddiasına bel bağlayarak kendisini ortaya çıkarma, lider konumunda olma, diğer insanları bu özel görevi amacıyla manipüle etme şeklinde davranışlar gösterir. Bu kişilerde, sürekli hayal görme hali, sürekli özel olduğuna inanarak bu "özel" oluşlarını ispatlama ve tatmin etme merakı, kendisi gibi düşünenler bularak ya da etraflarındaki insanları ikna ederek kendilerinin özel oluşunu kabullendirmeye, ispatlamaya çalışırlar. Kendilerine verildiğine inandıkları özel görevleri yerine getirmek için organize olmayı hedeflerler. Kimi durumda kendilerinin "kutsanmış" ya da "özel görevle Dünya'ya gönderilmiş" olduklarını da sandıkları için, yüksek ego durumu da gözlenebilir.

Kısaca PS, farklı kişilerde farklı etkiler yaratabilen, çok tehlikeli bir zihinsel hastalıktır. Tedavisi ömür boyu ve genellikle akıl hastaneleri içerisinde sürer. Psikoterapi ve ilaç ile tedavi edilir.

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunlardan en az birine sahipsen zaten paranoidsin bende emir veren sesler duyma şüphecilik ayrıca kendi kendimede konusuyorum sürekli ben sacma sapan hareketlerde yapıom evde tek kalınca sora zihin olarak bakarsak ne araba kullanabilyorum ne motor sürebiliorum nede biyerde calısabiliorum yok abi beceri yok kafa basmıo bazen beynim donuo kalıo durgunluk desen var bu hastalık bula bula beni buldu paranoya neyim ben sence paranoidmi

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bi arkadastan cevap bekliyordum psikolog nasıl diye şunu yazmış bana;bahse konu sorun için arkadaşıma sordum. Kendisi Prsikiyatri sorgusuna alınmıştı psikolog işe yaramaz diyordu. Sus pus kalırsan hiç işe yaramazmış, soruya karşılık uygun cevap vermelisin diyor. Ayrıca soruyu da kafasına göre soruyormuş. Amaç gerçekten öyle durumda olup olmadığını gözlemlemek.nasıl ya şimdi psikolog yaramazmı sus pus kalırsan hiç işe yaramaz diyor soruya karşılık uygun cevap verirsen ulan adam asıl sağlam demezmi sana hayret bişey ya herkes bişey söylüyor

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

Sakin ol bu gidişle kendini çok yıpratırsın çok sorgulama.Buradaki kimse doktor değil dediğim gibi çareyi yanlış yerde arıyorsun buradakiler de ne derse desin yalan olur.

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya deep kafaya çok takıyorum napayım bende özürlü kadrosuna girmeyi çok istiyorum bu hastalıkla uğraşamam daha fazla günlük yasamım zorlukla geciyor arkadaslarım kariyer iş güç sahibi kimisinde araba bense hastalımla boğusuorum benim tasam psikolog beni yanlış anlar düşük oran cıkar v.s v.s kafaya cok takıorum napayım sende hakılısın kardeşim bi nevi ama işte bir % 45 daha alsam hayalim gercek olcak mutlu olcam korkum ondan benim isteğim doktorun beni anlaması insiyatifli olması

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

Emin ol sen doğal davrandığın sürece önüne herhangi bir engel çıkmayacaktır.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aminn

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar siz gününüzü nasıl değerlendiriyosunuz ben sürekli evde bilgisayar basında ama bu beni çok sıkıyor yıpratıyor bir işe gireyim diyorum ama iş yerindede çalışamıyorum çalışınca aklen zihnen sorunlarım oluyor bazen beynim duruyor bana ne tavsiye edersiniz çalısmayan arkadaslar gününüz nasıl geciyor

Sayfa 21 / 38 İlkİlk ... 1117181920212223242531 ... SonSon