Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selcuk00tr Avatarı

Gerçek Adı
    selcuk
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    15:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi akşamlar ben hemofili B hastasıyım 12 yıl önce bana %44 rapor verildi fakat benim faktör düzeyim sürekli %1 altında şuan elimde 20 e yakın tahlil sonuçlarım bulunuyor acaba bu tahlil sonuçları ile tekrar heyete girip raporumu yenileye bilirmiyim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Tabi ki. zaten raporunuz 12 yıl ncessine aaitmiş. size en yakın yetkili hastaneler'den birinee başvurup engelli saağlık raporu çıkarabilirsiniz. haastaneye gitmedeen önce şurayı okuyun:http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html
    raporu hangi amaçlaar için kullanacaksanız o haklarınızı da hastanenin sizee vereceği formda işaretleyin ki tekrar tekrara rapor çıkarmak durumunda kalamayın.

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

raporun düşme riski var aman dikkat

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

düşse de yapılacak bir şey yok mühendis. mesela sosyal yardımlarda o 12 yıllık raporu kabul etmezler.

Ama bu hastalıktan yuzde kaç alabileceği konusunda bilen arkadaşların yorumları da çok önemli tabi. bilenler yardım etsin lütfen arkadaşa. Rapor oranı kaç olabilir sizce arkadaşlar arkadaşımız yeniden başvurursa? bu hastalıktan rapor alanlar varsa yakın tarihte buraya buyursun lütfen

Üye
    selcuk00tr Avatarı

Gerçek Adı
    selcuk
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet kalem hanım baktım okadar bilmediğim haklarımız varmış ki ben şuan sadece 3 aylık engelli maaşından faydalanıyorum kısmet olursa 10 15 güne kadar girerim heyete umarım ozamana kadar bi arkadaş değerledirip görüşünü bildirir ağbimde heyete girecek onun sigortadan sevk kağıdını bekliyoruz o malulen emeklilik için başvuracak bende o sırada rapor işimi hallederim ben hemotoloji ve ortapediden gireceğim hemofili + sol dizim ve 2 kolumda hareket kısıtlılığı var evet mühendis kardeş o risk de var ama ben hak ettiğim oranı almak istiyorum umarım insaflı doktorlar denk gelirde sen benden sağlamsın demez

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Cetvele göre Hemofili için verilen rapor oranlarını aşağıda ekledim. Faktör Aktiviteniz % 2 altı olduğu için % 80 oranlı rapor alabilirsiniz.. Hastahaneye giderken elinizdeki tüm belgeleri yanınızda bulundurun mutlaka..

Koagülopatiler (Hemofili A, B, C ve diğer faktör eksiklikleri, Von Willebrand Hastalığı Tip III)

1- Faktör Aktivitesi %2’nin altında (en az iki kez, farklı zamanda ölçülmüş):% 80
    2- Faktör Aktivitesi %2-5 (en az iki kez, farklı zamanda ölçülmüş):% 40
    3- Faktör Aktivitesi %5’in üstünde (en az iki kez, farklı zamanda ölçülmüş):% 20

Üye
    selcuk00tr Avatarı

Gerçek Adı
    selcuk
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkürler bacıbey evet cetvele göre 80 almam lazım belki birazda ortapedi verir