Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fahriusta Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa uçar
    Son Giriş
    01.09-2015
    Saat
    11:19
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    değerli arkadaşlar ben 2009 da kalp kırizi geçirdim iki damar 100/70 tıkalı biri balonla açıldı birine stent takıldı 2010 yılında stent takılı damar tıkanmış anjio oldum balonla açıldı tekran 2 ay sonra halsizlik kalp çarpıntısı ile hastaneye başvurdum ve holter taktılar ve ritim bozukluğu var dediler anjio oldum geçici pil ile kardiyoversioyon oldum yani şoklama yaptılar takiple taburcu oldum 1 yıl sonra yine halsizlik ve kalp çarpıntı oldu yine kardiyo versiyon oldum yani şoklama enson 20gün önce yine kalbimde baskı ve halsizlik çarpıntıyla hastaneye başvurdum anjio oldum yine stentli damar tıkanmış 100/70 balonla açtılar ve yağlı stent taktılar taburcu oldum şimdi yine kalp çarpıntısı ve halsizlik daralma oluyor ben özürlü raporu alabilirmiyim alırsam yüzde kaç olur
    ekiprizlerde
    EF/60

kronik iskemik kalp hastası
    aterosklerotik KAH
    atrial fibrilasyonve fulutter
    unstable an
    SOL VENTRİKÜL DUVAR HAREKETİ BOZUKLUĞU
    SOL VENTRİKÜL RELAKSİYON BOZUKLUĞU
    KULLANDIĞIM İLAÇLAR
    cumadin
    ator 20
    coraspirin
    plavix
    birde dil altı spreyi

Üye
    dragon387 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun Allah c.c. şifalar versin (hepimize). Bende Kalp hastası idim By-pass oldum. stent takıldı vesaire. Bu sitede okuduklarımdam sonra hastaneye gidip rapor işlemlerine başlamıştım, iyi etmişim ) Dün itibari ile Sağlık kurulu evraklarını Hastane sağlık kuruluna teslim ettim. Koroner Arter Hastalığı Klas 3 - EF %45 di. Ve Doktorum Özür Oranı %50 yazdı.. Bence sizde hemen başvurun Sağlık Kurulu Raporu çıkarttırın. Bu oran konusuda doktorunuzun malülüyet cetvelini nasıl yorumladığına bağlı bence ) Aynı rahatsızlık olmasına rağmen doktorlar bazen farklı yorum yapabiliyorlar.. İyi günler

Üye
    fahriusta Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa uçar
    Son Giriş
    01.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ahmet bey sizlerede geçmiş olsun inşallah benim sorunum ben kendim direkt olarakmı hastaneye başvuracağım yoksa sgk veya vergi dairesinemi başvuracağım onu buradan bir açıklayan olursa menmun olurum

Üye
    mhmtsnmz Avatarı

Son Giriş
    05.02-2015
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende Kalp krizi geçirip bypass ameliyatı oldum ef:45 sonuçla koroner arter+yüksek tansiyondan yüzde 55 rapor aldım dün

Çalıştığım İşyerinden aldığım bir yazı ile kurumun bağlı olduğu vergi dairesine vergi indirimi için başvurdum onlarda devlet hastanesine sevk ettiler.Sevk ettikleri hastanenin sağlık kurulundan randevu alıp heyete girip aldım.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

B. Koroner arter hastalığı
    Klas l hastalar: % 10
    Anjinası olsun veya olmasın fizik muayene bulguları ve laboratuar testleriyle tanısı desteklenen hastalarda koroner anjiografi ile bir koroner arterde % 50’den daha az darlık saptanması.

Klas 2 hastalar: % 30
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar veya ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altında tutulabilmesi ve ayrıca konjestif kalpyetmezliğinin bulgu ve semptomlarının yokluğu (EF >% 50).

Klas 3 hastalar: % 50
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG, eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisi v.b) devam eden iskeminin saptanması veya bir koroner arterinde en az %50 oranında darlığın anjiyografik olarak gösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altında tutulabilmesi ve sol ventrikül fonksiyonlarının bozuk olmasına rağmen (EF % 30-% 50) hastada NYHA Sınıf 2 semptomların varlığı.

Klas 4 hastalar: % 100
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG, eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisiv.b) devam eden iskeminin saptanması veya bir veya daha fazla koroner arterinde en az %50 oranında darlığın anjiyografik olarak gösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyete rağmen hastada NYHA Sınıf 3-4 semptomların varlığı veya hastada ciddi sol ventrikül fonksiyon bozukluğunun olması (EF<% 30)

Üye
    dragon387 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba. Öncelikle İl/İlçe vergi dairesine gidin. Vergi dairesinde Vergi muafiyeti için sağlık raporu almak istediğinizi belirtin. Size 1 evrak veriyorlar. Evrağı doldurup çalıştığınız yere onaylatıp tekrar vergi dairesine geliyorsunuz. Bu belgeyi ve nufus cüzdan fotokopisinii sizden alıyorlar. 1 adet Hastaneye sevk yazısı veriyorlar.
    Bu sevk yazısı ile hastanenin sağlık kuruluna gidip sağlık raporu almak istediğinizi belirtin.. 4 adet fotoğraf istiyorlar. Size foroğrafınızı yapıştırıp , tüm bölümleri dolaşacağınız Sağlık kurulu raporu formunu veriyorlar. Bu forumla hastanede ilgili bölümleri dolaşıp tekrar sağlık kuruluna teslim ediyorsunuz. . Rahatsızlığınızla ilgili bölümü en sona bırakmanız iii olur.. Raporu teslim ettikden sonra beklemek kalıyor )
    Not:Bana hangi hastaneye gitmek istediğimi sormuşlardı.. Gitmek istediğim hastaneyi ben söylemiştim. Zaten o hastanede tedavi ve kontrollerim devam ediyor.

Hayırlı günler

Üye
    fahriusta Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa uçar
    Son Giriş
    01.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım yalnız şu sorun olurmu EF/60 bundan dolayı bir sorun çıkarmı burdan araştırdığıma göre % 60 ef iyi bir işaret olarak anlatılıyor

kelebek kısmet hanım ben sizce nekadar rapor alabilirim tahminen sizce cevaplarsanız menmun olurum

Üye
    fahriusta Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa uçar
    Son Giriş
    01.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

galiba ilgilen yok arkadaşlar lütfen yardımcı olun benim durumumdaki insan % de kaç rapor alır

değerli arkadaşlar ben 2009 da kalp kırizi geçirdim iki damar 100/70 tıkalı biri balonla açıldı birine stent takıldı 2010 yılında stent takılı damar tıkanmış anjio oldum balonla açıldı tekran 2 ay sonra halsizlik kalp çarpıntısı ile hastaneye başvurdum ve holter taktılar ve ritim bozukluğu var dediler anjio oldum geçici pil ile kardiyoversioyon oldum yani şoklama yaptılar takiple taburcu oldum 1 yıl sonra yine halsizlik ve kalp çarpıntı oldu yine kardiyo versiyon oldum yani şoklama enson 20gün önce yine kalbimde baskı ve halsizlik çarpıntıyla hastaneye başvurdum anjio oldum yine stentli damar tıkanmış 100/70 balonla açtılar ve yağlı stent taktılar taburcu oldum şimdi yine kalp çarpıntısı ve halsizlik daralma oluyor ben özürlü raporu alabilirmiyim alırsam yüzde kaç olur
    ekiprizlerde
    EF/60

kronik iskemik kalp hastası
    aterosklerotik KAH
    atrial fibrilasyonve fulutter
    unstable an
    SOL VENTRİKÜL DUVAR HAREKETİ BOZUKLUĞU
    SOL VENTRİKÜL RELAKSİYON BOZUKLUĞU
    KULLANDIĞIM İLAÇLAR
    cumadin
    ator 20
    coraspirin
    plavix
    birde dil altı spreyi

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

dikkat ettiyseniz klas 2 hastalarda zaten ef > 50 demiş.
    Klas 2 hastalar: % 30
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar veya ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altında tutulabilmesi ve ayrıca konjestif kalpyetmezliğinin bulgu ve semptomlarının yokluğu (EF >% 50).

yani sadece ef ye bakılarak size rapor verilmez.verilseydi zaten ondan bile yüzde 30 alacaktınız..EF bildiğim kadarıyla kalbin kasılma gücünü gösteriyor ama asla tek başına "rapor oranı almada etkili değil" !!!
    o yüzden hastaneye başvurunuzu yapın veya hastaneye gitmeden önce bir kardiyologa gidin hem muayane olun hem sakatlık indiriminden elinizdeki bulgulardan kaç alabileceğinizi sorun..selamlar..

Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

% 30 Klas 2 + % 10 Hipertansiyon = % 37 rapor alırsınız diye tahmin ediyorum. Ama genede rapor başvurusu yapıp sonucu görmen gerekiyor. Burada arkadaşların yapacağı tahminler kesin değil sadece yol göstericidir.

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

k.ergun;

yalnız arkadaşımızda sol ventrikülde bozuklukda var..hipertansiyonla birlikte değerlendirildiğinde yüzde 20 rahat alır.

Kişi antihipertansif tedavi alıyor ve aşağıdakilerden birisi varsa % 20
    1. Proteinüri d) Hipertansif retinopati (Gunn belirtileri)
    2. Hipertansif serebrovasküler hastalık e) Sol ventrikül hipertrofisi

yani %30 + %20 den %44de alabilir..
    ama tabi bunları hepsi tahmin unutmayın..asıl raporu hastaneye gittiğinizde kardiyoloji doktorunun önermesiyle iç hastalıkları uzmanı (dahiliyeci) verecek!! bence şansınızı deneyin!!

Üye
    fahriusta Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa uçar
    Son Giriş
    01.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar şu ana kkadar vermiş olduğunuz cevaplara teşekkür ederim ma ben yinede karamsarım birde sgk bir arkadaştan aldığım bilgiye göre maaşlar sadece 720 tl dedi ister vergi indiriminden ister malülen olun alacağınız maaş sadece 720 tl olduğunu belirtti bu 971 tl meselesi hikaye dedi bunda raporunfaktörü olurmu yani 40 la 70 şin farkı varmı teşekkürler vereceğiniz cevaplara

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Maluliyet raporunda rapor olmaz zaten, olduda sgk reddetti ve dava yoluyla kazandınız diyelim, bu kezde % 60 ve üzeri olması şart.
    % 40 ile malulen emekli olunmaz yani.
    Erken emekliliktede etkisi yok oranların...
    Ne kadar prim yatırdığınız ve primleri ne kadardan yatırdığınızla alakalı...

Üye
    fahriusta Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa uçar
    Son Giriş
    01.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KKELEBEKK;

kısmet hanım ben rapor için müracat etmedim yalnız buradan edindiğim bilgiler üzerine bir sgk de çalışan arkadaşa sordum onun verdiği cevap konyalısınız ben beyhekim hastanesindeki doktoruma sordum yani büyük bir olasılıkla malülen emekli olusunuz dedi ama burda rapor alan arkadaşlara bakıyorum ben çok karamsar kaldım rapor düşük çıkarsa emekli olma şansım olmayabilir ama umut dünyası hastalığımın başlangıcı ve şimdiki süresini yazmıştım net bir cevap alalmadım teşekkürler
    işe başlama tarihim
    1985
    şimdiki pirim gün sayım 3200

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    klas2 seviyesinden kalp rahatsızlığı ile malulen emekli olmanız zor, ama rahatsızlıklarınızın toplamından malul olup olmadğınızın kararını sgk verebilir tabii ki.
    şansınızı deneyin, çalışıyorsanız işinizi kaybetmemek için maluliyet tespitide yaptırabilirsiniz bunun için işten çıkmanız gerekmez.
    maluliyet tespiti sonunda malul sayılırsanız o zaman çıkıp emeklilik başvurusu yaparsınız. sgk kayıtlarına geçer zaten malulluğunuz yeniden raporda istenmez.
    çalışmıyorsanız doğrudan malulen emeklilik başvurusu yaparsınız.

ama reddedilirse, o zaman yetkili hastaneler 'den birinden rapor almayı deneyin,
    benim tahminime görede tam % 40 sınırlarında olur üç aşağı yada beş yukarı olur. fazlası olmaz gibime geliyor.
    % 60 üzeri olursa malulen emeklilik için davada açma hakkınız olur, ama,
    % 40 ve üzeri alıp, 3. derece vergi indirimide kazanırsanız, ssk'dan emekli olacağınızı varsayarak,
    3600 güne tamamladığınızda erken emekli edilirsiniz...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Başlığın Etiketleri