Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    reciss Avatarı

Gerçek Adı
    recep soyalp
    Son Giriş
    31.03-2015
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar kolay gelsin

Bugün itibari ile Sağlık kurulu Raporuna Başvurdum. Hastalığım genetik MEN2A denilen Endokrin bölümün ilgilendiren bir hastalıkmış.

Öncelikle çift taraflı Böbreküstü bezimdeki (Adrenal BEZ ) bening tümörler sebebiyle ameliyat oldum. (Feokromasitoma )

Medüller Tiroid CA nedeni ile total Tiroid ameliyatı oldum. Paratiroid Adenomu sebebiyle 3.5 paratiroidi işlemi ise tiroid ameliyatı ile birlikte yapıldı.

Sonrasında ise Tiroid CA boyun lenf Metaztazı sebebiyle merkezi lenf ve sağdaki lenf bezlerim alındı. Kontrollerim halen rutin olarak devam etmekte.

Endokrin Balthazard formülü ile % 44 , Onkoloji % 20 rapor verdi. Haftaya kurula gireceğim. Onkolojinin vermiş oldugu %20, % 44 ün üzerinemi eklenecek yoksa tekrarmı formülle hesaplanacak cetvelde eklenecek diyor doğrumudur. toplamda % 64 olan özür oranımla vergi muafiyetinden yararlanacakmıyım.,

teşekkürler

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Cetveldeki ibareye göre net % 20 ilave edilir deniliyor. Formül kullanılıyor mu, kullanılmıyor mu bilmiyorum. Genelde formülle eklendiği için oranlar % 20'de formülle eklenir diye düşünürdüm. Merak ettim ben de şimdi.. Siz, sonucu alınca bu bilgiyi bizimle paylaşır mısınız?

Vergi indirimi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer raporunuz % 64 olarak gelirse ve Ankara'da da olduğu gibi onaylanırsa ikinci dereceden vergi indirimi hakkı kazanırsınız..

Hesaplama Balthazard Formülü ile yapılırsa 44+20=% 55 olur rapor oranınız. Ankara'da düşürülmezse o zamanda üçüncü dereceden vergi indiriminden faydalanırsınız..

Ek Bilgiler:
    1: http://www.engelliler.biz/forum/saka...bi-burada.html
    2: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    3: http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

Üye
    reciss Avatarı

Gerçek Adı
    recep soyalp
    Son Giriş
    31.03-2015
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

% 55 özürlü rapor aldım bilginize arkadaşlar, kimlik kartı için il sosyal politikalar birimine , vergi indirimi için işyerime , ücretsiz seyahat kartı için de iett ye başvurdum.

Arabada alabiliyormuyum indirimli teşekkürler )

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Araç alamazsınız ortopedik olmadığı için rahatsızlığınız...