Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    abdullah_yucel Avatarı

Son Giriş
    26.01-2010
    Saat
    19:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba. buradaki bazı yazılarda, yeni sisteme göre yüzde verilirken kişinin en yüksek orandaki rahatsızlığının ön planda tutulduğunu diğerlerinin yok sayıldığını okudum. ya da ben bunu böyle anladım. bu şart malulen emeklilikte mi böyle?
    normalde malulen için daha çok yüzde istendiğini biliyorum. bana gerekli olan %40 vergi indirimi. diyelim kişinin iki özrü var. birinden %35 diğerinden %20 alabiliyor. bu durumda %20 yok mu sayılıyor. daha çok yüzde alınan sakatlıkmı sadece geçerli oluyor. bu konularda biraz kafam karıştı. beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Bahsettiğiniz "yok sayma" sadece maluliyetin tespiti için, daha doğrusu, malulen emeklilik talebi için geçerli.
    Vergi indirimi için işgücü kaybı oranlarının tespitinde (ve iş kazası/meslek hastalığı sonucu işgücü kaybı oranının tespitinde [madde 24]) hala Balthazard Formülü kullanılmaya devam ediyor.
    Birden fazla özür durumunun bulunması
    MADDE 11 - (1) Birden fazla hastalığı veya özrü bulunanların, özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranlarından, en fazla kayba sebep olan hastalığın vücut fonksiyon kayıp oranı esas alınır. Diğer rahatsızlıklara ait vücut fonksiyon kayıp oranları Balthazard Formülü ile toplanarak genel vücut fonksiyon kayıp oranı hesaplanır.

(2) Balthazard Formülü aşağıdaki şekilde uygulanır:
    a) Tüm vücut fonksiyon kaybı oranları ayrı ayrı tespit edilir [bkz: Cetvel].
    b) Bu oranlar en yükseğinden başlanarak sıraya konulur.
    c) En yüksek oran özürlünün tüm vücut fonksiyonunun tümünü gösteren % 100'den çıkarılır.
    ç) Bu çıkarmada kalan miktar, sırada ikinci gelen tüm vücut fonksiyon kaybı oranı ile çarpılır. Çarpımın 100'e bölünmesinden çıkan rakam en yüksek tüm vücut fonksiyon kaybı oranına eklenir; böylece, birinci ve ikinci arızaların tüm vücut fonksiyon kaybı oranı bulunmuş olur.
    d) Özür ikiden fazla ise, birinci ve ikinci arızaların kayıp oranı birinci sıraya ve üçüncü sıradaki oran ikinci sıraya alınarak işlem tekrarlanır.
    e) 60 yaşın üzerindekilerde; genel vücut fonksiyon kayıp oranına Balthazard Formülü ile % 10 eklenir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    abdullah_yucel Avatarı

Son Giriş
    26.01-2010
    Saat
    19:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım teşekkürler.

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi heyete girdim polıo sekelli sag uyluk 10 .5 cm sag baldır 13 cm sag bacak 6cm acaba saba zahn-met yüzde kaç olur birede kulaktan sol kulak 102 dbl sag kulak 67 dbl aldım acaba bide panik atak teşhisi konuldu acaba yüzde tahmini ortopedi kaç kbb kaç pskyatri kaç olur acilen beklyom sizi

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ali ergin kbb için %48 den yukarı alırsın öbür hastalıklarla ilgili % de bilgim yok

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cetvelde skalyoz diye arattım ama bulamadım , hangi başlıkta skalyoz geçiyor.
    Birde , 3 cm kısalık ayrıca kısa bacak breysi ve koltuk değneği kullanıyorum , palio sekeli de var üçü ayrı ayrımı hesaplanacak.

Üye
    öyküekin Avatarı

Gerçek Adı
    Öyküekin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    :)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben göreve atanırken bir yüzdelik dilimine tabi tutlmadım ama sol ayak polio sekeli 1 cm kısalık var ne yapmam gerek