Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    stackbyte Avatarı

Son Giriş
    20.10-2013
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sürekli kalp atışım 90 ve üzeri yaş 24 kulak çınlaması var . Beloc tarzı haplarda baş dönmesi ve denge kaybı yapıyor. Alan daha önce den biri var mı acaba yada kaç verirler ?

vsi2 - Aort kapak değişimi için kaç oran alırım?

IMG 2013 - Aort kapak değişimi için kaç oran alırım?

Resim

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Kalp kapak hastalıkları için verilen oranlar

Klas 1 hastalar:% 10
    Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre hafifdüzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapakhastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar ve sistolik kalp yetmezliğine neden olan ventriküler fonksiyon bozukluğunun (mitralyetersizliği hastalarında EF>% 60 , aort yetersizliğinde > % 55, diğer durumlarda > % 50) ve ventriküler dilatasyona ait bulguların olmaması.

Klas 2 hastalar:% 30
    Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre orta düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 2 semptomlar ve kalpte laboratuar testleri ile (EKG, ekokardiyografi vb.) ortaya konmuş dilatasyon/hipertrofi varlığna rağmen sistolik fonksiyonların normal olması (mitral yetersizliği hastalarında EF> % 60 , aort yetersizliğinde > % 55 , diğer durumlarda > % 50).

Klas 3 hastalar:% 50
    Fizik muayene veya laboratuvar sonuçlarına göre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapakhastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 3 semptomlar ve laboratuvar bulguları ile ortaya konmuş sol ventrikül sistolik fonksiyonlarında azalma (mitral yetersizliği hastalarında EF > % 30 - % 60 , aort yetersizliğinde > % 30 - % 55, diğer durumlarda > % 30 - % 50).

Klas 4 hastalar:% 100
    Fizik muayene veya laboratuvar sonuçlarına göre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapakhastalığı nedeni ile opere edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 4 semptomlar ve laboratuvar bulguları ile ortaya konmuş ciddi ventrikül fonksiyon (EF< % 30).

Bildiğim kadarıyla EF değerine bakılıyordu, sizin eklediğiniz resimde böyle bir değer farkedemedim. Başka bir yöntemi varsa onuda bilemiyorum, ama bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaklardır mutlaka...

Üye
    hakan_turk Avatarı

Son Giriş
    06.04-2014
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye Cumhuriyeti
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    buna ben cevap vereyim kardeş. kapak replasmanına %30 veriliyor. kendimden biliyorum. eğer heyete gireceksen yanında başka bişeyleride ekletmelisin. yani tabiri caiz ise başka kusurun varsa bunuda ekletebilirsin doktora.

mesela ben 2 bypass geçirdim ilki kapak onarımıydı. ikincisi ise kapak değişimi oldu. ASD valtomim onarımı diye geçiyor yani.buda %30 ediyor.ikinci ameliyatla kapak ve damar değişimi ve paraşüt mitralde girdi olaya bu da %30 etti.sonuç: %60 verdiler