Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aykus Avatarı

Son Giriş
    25.04-2017
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    manisa/akhisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar.
    ben 6 yaşında menenjıt hastalığından dolayı 2 kulağımda da işitme kaybı mevcut. 1990 yılında beri sigortalı olarak çalışmaktayım. her iki kulağım da %85 kayıp var. erken emekli olabilir miyim?

cevaplarınızı bekliyorum.

Üye
    aykus Avatarı

Son Giriş
    25.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa/akhisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm soykankaan
    ben geçen hafta başvuru yaptım.vergi indirimi için,hastaneye sevk oldum.sol kulak hava 85db kemik 63db sağ kulak hava 85db kemik 65db olarak doktor %48 rapor verdi ama daha heyete çıkmadım.heyet daha günü var ordan sonuç ne çıkar bilemiyorum.ben 19-06-1970 doğumluyum.ssk girişim01-02-1990 askerlikten de muafım.toplam 3500 günüm var.heyet raporu ne çıkar sence.buradan çıkacak sonuç birde ankaraya mı gidecek.ordan mı onaylancak.cevaplarsan sevinirim soykankaan.

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm aykus bence alırsın %4o raporunu ve 3. dercede vergi indiriminden yararlanırsın

Üye
    aykus Avatarı

Son Giriş
    25.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa/akhisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler YELİZZ

Üye
    aykus Avatarı

Son Giriş
    25.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa/akhisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TŞK ,Soykankaan bilgiler için
    hastanenin sağlık kurulu verdi bana heyet gününü yani mart ayına attı.hastaların yoğunluğundan dolayımış.%48 almış olduğum rapor heyette aynı oranı vermezler mi yani bana.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:30
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

ben daha yeni ehliyet için aldım bundan 1 ay önce filan müracat etmiştim sol 105 sag97 %52 oranında verdiler.
    şimdi tekrar 02.02.2009 tarihinde vergi indirimi için müracat yapacam tekrar dan rapor isterler mi?

Üye
    aykus Avatarı

Son Giriş
    25.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa/akhisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb kirli-33
    işyerinden dilekçe alıp vergi dairesine müracaat etmen lazım onlar yönlendirir seni arkadaşım.

Üye
    aykus Avatarı

Son Giriş
    25.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa/akhisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SLM ARKADAŞLAR
    sadece işitmeden doktordan % lik rapor alıp da heyetden de aynı oranı alan arkadaşlar var mı?cevaplarınızı bekliyorum

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

seni muayene eden dr sana % şu kadar özürün var diyemez gerekli tethikleri yapıp kurula sevk eder ve kurulda cetvele bakılarak özür oranın belirlenir benim bildigim bu kadar

Üye
    lawri Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    18:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merakimi mazur gorun, beLirttiginiz db durumLarina gore iki kuLakta %100'mu kayip var acaba? Yeni cetveLde her iki kuLagin tamamen duymamasi durumunda %52 rapor veriLir. Yani tek duymayan kuLaga %26.

kirli_33 arkadasim sana doktor neye gore %52 verdim dedi? ki, % oranLari hastaya soyLenmez. Az onceki arkadasada soyLedigim gibi iki kuLagin tamamen duymamasi neticesinde %52 veriLir. Ha soyLe bir durum var. Ornegin Ankara hacettepe hastanesinde odyoLoji'den cikan rapor dosyasini sana veriyorLar ve kac % aLdigini gorebiLiyorsun. Ama daha sonra diyorLarki son oLarak prof.dr seni gorup onayLiyacak. Bide bakmissinki odyoLoji'de %45'Lik rapor o, hastayi ben gormeden imzaLamam diyen prof.dr %28'e dusuruyor orani

Bazi hastaneLer heyete gerek duymaksizin iLgiLi kisi tarafindan odyoLoji'deki teste gore cetveLden bakip yaziyor orani. Birde soyLe birsey var. Her ne kadar % orani o an icin soyLenmis oLsa biLe tam anLami iLe odyoLoji testinin sonucLarindan ziyade tinpanogram degerLerinede bakiLir. Nedir tinpanogram? kuLagin icine sokuLup kuLagin ne kadar duyup duymadigini oLcen cihazdir.

Bu sitedeki okudugum bazi yorumLara gore her hastanenin farkLi % oranLari verdigini gozLemLiyorum. Bu durum icin iki hastanenin araLarinda %3-4 az yada cok vermesini normaL karsiLayacagim ancak baziLarida daha farkLi oLabiLiyor. Sonucta butun hastaneLer ayni cetveL uzerinden hesapLiyor. Acaba bunun disinda farkLi biLmedigimiz bir yontemmi var. Su cihaza girdi, bu cihaza girdi duymadigindan emin oLundu vs gibi.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK
    SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE
    DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

A-İŞİTME

Tanımlar

1. Kalıcı işitme engeli: Bireyin yaşına göre normal kabul edilen işitme seviyeleri dışında kalan azalmış duyma hassasiyetini ifade eder. İşitme, ancak yeterli tıbbi tedavi ve rehabilitasyon uygulandıktan sonra ve işitme kaybının ilerleyici olmadığı durumlarda değerlendirilmelidir.
    İşitmenin değerlendirilmesi sırasında işitme cihazları ve protezler kullanılmamalıdır.
    2. Kalıcı iki taraflı işitme engeli: Kişinin günlük yaşam aktivitelerini yapmasına engel teşkil eden iki taraflı işitme kaybıdır.
    İşitme engelinin belirlenmesinde kullanılan objektif teknikler
    1. Her bir kulağa ayrı saf ses odyometrisi uygulayıp 500, 1000, 2000 ve 4000 Hertzdeki işitme seviyeleri kaydedilmelidir. Her frekans için işitme seviyelerinin her hastada belirlenmesi önemlidir. Aşağıdaki kurallar ekstrem değerler için geçerlidir:
    a)Bir frekans için işitme seviyesi 100 dB den fazla ise seviye 100 dB olarak kabul edilmelidir.
    b)İşitme seviyesi normalden daha iyiyse, seviye 0 dB olarak kabul edilmelidir.
    2. Her bir kulağın dört frekanstaki işitme seviyesi desibel olarak toplanır.
    3. İşitme kayıplarının yüzdesini belirlemek için Tablo 1 kullanılır.
    a)Çift taraflı işitme kayıplarında her bir kulak için dört frekanstaki işitme eşik toplamları Tablo 1 deki yatay ve dikey sütunlardan kesiştirilerek bulunur.
    b)Tek taraflı işitme kayıpları için sağlam kulak % 0 olarak kabul edilerek işitme kayıp yüzdesi belirlenir.
    benim sağ 105 sol 97 db yukarda yazdıgım yasadan alıntıdır. 1 madde a şıkkı bu maddeye göre ben tam 120 db de olsa işitme kaybın 100 db den hesaplıyolar bu hesaba göre benim %52 oranın da rapor almam normal yani yanlışım varsa düzeltin

Üye
    lawri Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    18:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir madde varki iLginc buda hastanenin doktorLarinin biLincsiz oLdugunu gosterir. (İşitmenin değerlendirilmesi sırasında işitme cihazları ve protezler kullanılmamalıdır.) Beni muayene eden doktor odyoLoji testini cihazLi/cihazsiz oLarak yapiLmasini istemisti.

Bu yasaya gore beni biLgiLendiren kiside bu isi biLmiyor yanLismiyim? Bana her iki kuLagin tamamen duymamasi durumunda %52 rapor veriLir demisti. Acaba tamamen duymamasi derken 100db oraninimi bahsetti? Benim testte, soL 95db sag 52db. Bu duruma gore soL %24, sag %14-15 civari aLmasi Lazim madem ki, bu degerLer bir kac sene oncesine ait. Tabi bu testte ben cihaz aLmak icin basvuru yapmistim. 2008 yiLinda ozurLu raporu muayenesinde bu hastane cihazLi/cihazsiz ikisini birdenmi hesapLadida %26 verdi ben anLamadim bu isi. Bu yasayi daha once okumus oLsaydim (Yada okudum gozumden kacti) doktora sorardim, siz neden cihazLi testide istiyorsunuz bu yasaL degiL diye.

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yeliz meraba naslsın 102.40 sag.67.43 kaç puan alır 40 ve43 ne anlama gelyo

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sol kulak 102 sağ kulak 67 aldığım deger 44.2 verdiler ama emekli lmaya yetmyo %16 olarak hesaplandı kaldı 24 oran9ım polı sekeli de acaba 24 alırmı bişlemyom

Güncel: % 52 aldım haberiniz olsun. astım + kulak + ortopedi

astımı geri çevrebilirler mi acaba?

Üye
    aykus Avatarı

Son Giriş
    25.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa/akhisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar ben yarın işitme kaybından heyete çıkacam. heyet sonuçlarını bana veriyorlarmı,yoksa maliyeye mi gidiyo .ben nasıl öğrenebilirim heyet sonucunu.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon