Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bagwell38 Avatarı

Son Giriş
    08.10-2013
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar arkadaşlar, Ötv vergi indiriminden faydalanmak için dün babaannemi heyete götürdüm. Kendisi 92 yaşında, alzheimer, şizofreni, duyma sorunu, şeker, tansiyon v.s hastalıkları var. Ayrıca şeker hastalığından dolayı da sağ bacağını 2 yıl önce kestirmiştik. Dün gerekli muayeneleri yaptırdıktan sonra babaanneme total olarak heyetten % 153 rapor verilmiş. Ardından bu rapor % 88'e düşmüş. % 2 gibi bir farkla Ötv indiriminden faydalanamıyorum. Babaannemde duyma sorunu var fakat dün muayenede kulak burun boğaz servisine götürdüğümde hiç konuşmadı içine kapandı. Alzheimer'dan dolayı. Kulak burun boğaz rapor olarak ''Hastayla iletişime geçilmedi'' yazmış. Ve kulak burun boğazdan herhangi bir rapor alamadım.

Şimdi, İl Sağlık Müdürlüğü'ne itiraz etsem %88 olan raporu %90'a çıkarabilir miyim?

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hesaplama Balthazard Formülü ile yapılır. % 90 olabilmesi için % 88 üzerine % 13 daha oran almanız gerekiyor. İtiraz ettiğinizde kulak-burun-boğaz polikliniğinden % 13 alabileceğinizi düşünüyorsanız uğraşın derim.. Alabilirsiniz gibi geliyor bana.. Ama hastanız eziyet çekecek oluyor işte, çok zor hasta için hastane işleri..

Başvuru yapacak olursanız sonucu bizimle paylaşın lütfen. Benzer durumda olanlara faydası dokunur vereceğiniz bilgilerin..

Üye
    bagwell38 Avatarı

Son Giriş
    08.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim, başvurmayı düşünüyorum. En kısa sürede cevapları size aktarırım. Bir de bir sorum daha olacak biraz hukuki olabilir ancak sorumu aktaracağım;

Diyelim raporu aldım, arabayı da aldım. Babaannem Allah gecinden versin vefat etti. Babaannem vefat ettiğinde arabaya kanuni mirasçılar düşer mi?

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

araç babaannenizin üzeride olacağı için mirasçıları varsa hakkı vardır

Üye
    bagwell38 Avatarı

Son Giriş
    08.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgilendirme için teşekkür ediyorum... Mirasçıları devre dışı bırakma gibi bir yöntem var mıdır?

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bildiğim kadarı alzehımer hastalarına vasi tayini gerekir avukatınız varsa sizi daha iyi bilgilendirir

Üye
    bagwell38 Avatarı

Son Giriş
    08.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok teşekkür ederim... Kuzenlerimin birkaç icralık davaları var. Arabayı alırsam olur da babaanneme birşey olursa araba icra kurulunda satılmasın mazallah. Avukatımla bu konuyu görüşeceğim. Yardım için çok teşekkürler.