Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 87 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gecekartalı Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar mrb :

benim sol ayagımda sinir kesigi var 5 senedir..
    yaşım 50..
    tansiyon hastasıyım..
    afo kullanıyorum düsük ayak oldugundan.
    . 1 kere anjio oldum..

toplamda ne kadar puan alabilirim

calışmıyorum.. vergi indirimi icin ne yapmam lazım calışmadn vergi indirimi alır mıyım.. nasıl bir yol izlemem lazım

tşk ederim herkese acil şifalar dilerim..

saygılar..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Tansiyon için % 10 oran verilir. Vergi indirimine başvurabilmeniz için çalışıyor olmanız şart.

Ek Bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

Tablo 4.1- Ayakta durabilme, yürüme ve hareket bozuklukları (periferiksinir sistemi, nöromusküler bileşke ve kas sistemi hastalıkları , santral sinir sistemi veya spinal kord lezyonlarına eşlik eden)

1-hafif-Ayağa kalkabiliyor:
    Kısa mesafe yürüyor fakat eğim, yükselti, basamaklar, derin sandalyeler ve uzun mesafelerde zorluk çekiyor:% 20

2-hafif Orta-Ayağa kalkabiliyor:
    Kısa mesafeyi zorlukla ve yardımsız yürüyor, fakat yürüyüşü düz zeminlerle sınırlı:% 40

3-Ağır Orta-Zorlukla ayağa kalkıyor ve ayakta durma pozisyonu elde ediyor
    Yardım olmaksızın yürüyemiyor:% 60

4-Ağır-Yardım,mekanikdestek ve veya bir yardımcı cihaz olmaksızın ayağa kalkamıyor:% 80

Anjio için alınabilecek oranlar;

Klas l hastalar:% 10
    Anjinası olsun veya olmasın fizik muayene bulguları velaboratuar testleriyle tanısı desteklenen hastalarda koroner anjiografi ile birkoroner arterde % 50’den daha az darlık saptanması.

Klas 2 hastalar:% 30
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arterhastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinasıbulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar veya ilaç tedavisiveya diyetle anjinanın kontrol altında tutulabilmesi ve ayrıca konjestif kalpyetmezliğinin bulgu ve semptomlarının yokluğu (EF >% 50).

Klas 3 hastalar:% 50
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arterhastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinasıbulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG,eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisi v.b) devam eden iskeminin saptanması veyabir koroner arterinde en az % 50 oranında darlığın anjiyografik olarakgösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altındatutulabilmesi ve sol ventrikül fonksiyonlarının bozuk olmasına rağmen (EF% 30-% 50) hastada NYHA Sınıf 2 semptomların varlığı.

Klas 4 hastalar:% 100
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arterhastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinasıbulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG,eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisi vb) devam eden iskeminin saptanması veya birveya daha fazla koroner arterinde en az % 50 oranında darlığın anjiyografikolarak gösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyete rağmen hastada NYHASınıf 3-4 semptomların varlığı veya hastada ciddi sol ventrikül fonksiyonbozukluğunun olması (EF<% 30)

Üye
    gecekartalı Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

degerli bacıbey : sizce %40 alma şansım varmı okudum arkadaşları cogu dertli alması zor ise hic ugraşmamak lazım galiba.. cevap verdiginiz icinde cok cok tsk ederim ..sagilar..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

% 40 alma şansınız var. Alamama ihtimalinizde var tabii. Denemeniz gerekiyor, belki zorluk çıkmadan tek seferde alabileceksiniz.. Tahminde bulunalım.. Kalbden % 30 verilmiş olsa, düşük ayaktan % 20, tansiyondan % 10, % 50 oranlı rapor geçer elinize, ama kalbden % 10 verilecek olursa % 40'ı bulamazsınız. Onun için kalbden verilecek olan oran önemli.. Durumunuza göre düşük ayak için % 40 veya daha fazla oranda verilebilir.

Buradan ihtimalleri konuşabiliriz. Başvuru yapın mutlaka.. Sonucuda bizimle paylaşın lütfen..

Üye
    gecekartalı Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

degerli arkadaşım: verdiginiz bilgi ve önerileriniz icin cok ama cok tşk ederim eger girersem heyete kesinlikle paylaşımda bulunacagım.

ben ortepedi doktoruna sormuştum afo takıldıgında ayagıma ne ölcüde puan veriliyo diye en az %38 veya %42 demişti ama bu afo kullanımdan sonraki verebilecigi puandi ayak üstü böle bir söylemde bulunmustu tsk ederim

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Özel sorunuza cevaptır. 1- Hangi oranda rapor alırsınız bilemem Doktorunuza müracaat edin. 2- Tam emeklilik hesabı yapabilmemiz için doğum tarihiniz, ilk işe giriş tarihiniz ve rapor oranınız çok önemli 3-Malulen emekli olmak için en az 60% ve üzerinde rapor almanız gerekli alabilecekseniz direk sgk ya 1800 gün prim süresini tamamladıktan sonra malulen emekli olma başvurusunda buluna bilirsiniz. Kendi başınıza rapor almayın sgk kabul etmez malulen emeklilikte kurum sevki şarttır.

Üye
    gecekartalı Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eyvallah degerli bilgilerinizi paylaştıgınız icin vaktinizi aldım özr

Üye
    gecekartalı Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar acil... rapor icim girişimlerde bulundum da. norloji düşük ayaga ne diye rapor yazar hangi maddeye göre bilgisi olan varsa yazsın lütfen..bide raporun kullanım kutucukları boş oraya bizmi carpı koyacagız mesela sosyal yardım isthdam özürlü kimlik kartı buralara işaret koncakmı bide kbb - psıkıyatri -göz dahileye ortopedi noroloji genel cerrahi fizik tedavi diye dr ları gez dediler burda kalp damar yok nasıl bu iş anlamadım bilgisi olan arkadaşların degerli fikirlerini almak istiyorum

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    184
    Verilen Beğeniler
    82

Düşük ayak için şuradan oran verilebilir:
    Tablo 4.1 - Düşük ayak, anjio oldum, tansiyon hastasıyım. Yüzde kaç oranında rapor alabilirim?

Bence kağıt üzerinde oynama yapmadan heyete girmemişseniz henüz hastaneden bilgi almaya çalışın... Kardiyoloji polikliniği yoksa sizi başka hastaneye sevketmeleri gerekir, varsada bir yanlışlık yapılmış olmalı sonuçta sizin anjiyo olduğunuz içinde muayene olmanız ve oran almanız gerekir...

Üye
    gecekartalı Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm günaydın arkadaşlar : durum şöle gelişti kalpten anjio oldum evraklarım var gördüler sende bi şey yok ddiler gerek duymaddılar kardiolojiye sevk işlemlerini şu ana kadar topladıgım puanlar şöle :
    1- iki senedir şeker hapı kullanıyorum diye raporlu olarak: tıp2 + ht %20 %10
    2-)otepedi : taplo3.4 % 42
    3-) noroloji puan yazmadı
    4-) fizik tedavi adele testi icin fizige yolladı onuda yaptırdım ordada şöle yazıyor altta: sol üst bacak saga göre 3 cm atralik= sol alt bacak saga göre 9.5 cm atralik bu gün aldıgım test sonucuda fizik dr götüreem oda puan vercek onuda paylaşırım
    5-) 5 aydır psikyri gidiyorum oda 1 ay sonra puan veririm dedi bnde bu aldıgım puanlarla 1 ay daha beklicem ki ordanda puan alıp öle heyete gircem ben sordum kuruldakilere istersen yap 2 ay sonra getir diyince beklemeye karar verdim ordanda puanı alıp o şekille gircem heyete ins % 60 üstünde kalırım indirmezler

şu ana kadar puan72 oldu psikayri ve fizik ikisi kaldi bu şekil dahi girsem ... galiba 58 yapıyor baltazara göre yanlış hesaplamadıysam ins fizikci ve psk. ile 60 üstüne cıkarım

Üye
    gecekartalı Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu anda fizikten de aldim :taplo 3/5 göre %7 taplo 3/7 göre : %7 ...bir şey daha yazmış okuyamadım toplam %22 verdi

arkadaşlar bu şekilde girsem heyete 60 üstü oluyormu indirim olurmu .. yoksa pskyriyi beklim mi

Üye
    gecekartalı Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlar :: psikiyatri dr gittim bu gün aldıgım puan : : % 25 verdi şimdi toplam ne kadar alırım.. heyet carşamba saat 13 te sizce ne gibi puan cıkar acaba şimdiden tşk ederim herşey icin ..saygılar

heyetten ne kadar düşürürler sizce sorum bu..?

neyse carşambayı beklerim cok tşk ilginize...saygılar...

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    184
    Verilen Beğeniler
    82

tüm oranlarınızı yeniden yazar mısınız büyükten küçüğe doğru?

Üye
    gecekartalı Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ortepedi :%42 ... psikiyatri :%25 ... fizik : %22 dahileye : %20..seker ... tansiyon : %10 kısmet hanım hepsi bu kadar toparladıgım puanlar.. evrakları bu gün teslim ettim carşamba saat 13 te heyete gircem merak ettim orda indiriyorlarmı verdikleri puanları şimdiden tşk ederim

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    184
    Verilen Beğeniler
    82

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    % 76 yapar, düşürmezler. yanlış hesaplarlarsa itiraz edersiniz yeniden hesaplanması için...

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon