Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar
    astım hastalığına % kaç oranında rapor verilir.bilgisi olanlar cevaplasın.Sallama yapmayalım lütfen.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

valla kardeş hastanedeki drların bileceği iş ben ventolin kullandığım halde kimi dr oran veriyor kimi vermiyor hastaneler artık yayınlanan özürlülük ölçütüne uymuyorlar bu konuyu kaç defa şikayet ettim sonuç alamadım

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    10

Bildiğim tanık olduğum hastalara 48 ile 60 veriyorlar

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Önceki gün bakım parasına müracat için hastaneye gittim.Heyete girdim.% 82 oranında rapor verdiler.Ağır özürlü kutucuğunun yanına
    HAYIR yazdılar.Göğüs hastalıkları doktoru bana daha sonra hastaneye gel solunum cihazı yazalım dedi.Solunum cihazı aldıktan
    sonra tekrar müracaat etsem ağır özürlü sınıfına girermiyim acaba.Kalem abla cevap bekliyorum

Üye
    ahmet_y Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    07:07
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de astım başlangıcına %20 verdi.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

% 82 oranı sadece astım için mi verdiler, başka hastalıklarda eklendi mi?
    Doğuştan veya kazanılmış akciğer, plevra vegöğüs kafesi hastalıkları veya akciğeri tutan diğer bütün hastalıklarda,solunum ve dolaşım fonksiyonunda bozukluk yapmışsa; Solunum FonksiyonTestlerine göre değerlendirme yapılır;

a- Az etkilenme varsa:% 20
    b- Orta derecede etkilenme varsa:% 40
    c- Ağır derecede etkilenme varsa veya kronik korpulmonale gelişmişse:% 80

Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bende koah hastasıyım.geçen hafta hacettepede ötv indirimi için baş vurdum.bana sadece koahta %65verdi.işitmedede %52 verdi.koahta ağır verdiler.rapor ortalaması %83 geldi ötv den faydalanamadım.rapor bölümünde ağı yazılan yere evet ve rapor süreklidir verdiler bana.

Üye
    göktürk24 Avatarı

Gerçek Adı
    hikmet
    Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    02:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar orta derecede koah hastalığından aldığım % 40 raporumun 2 gün önce yani cuma günü onaylandı..

Üye
    vasfiyeteyze Avatarı

Gerçek Adı
    Melek.
    Son Giriş
    28.04-2014
    Saat
    17:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhaba arkadaşlar bende koah kanser artrit ve sedeften toplam 56 aldım . bir yıl oldu engelli aylığım kesildi ilk aylığı almamdan sonra babamın vefatı nedeniyle yetim aylığı bağlandı . 10.10. 2012 tarihinde raporumu almıştım . haziran 2022 aylığını aldıktan sonra bir daha almadım kesildiği için . tabi aldığım yetim aylığı 240 tl oldu yetim aylığını yükseltmek amacıyla sgk ya dilekçe yolladım gerek yazılı gerek imail yolu ile yazışmalar sonrası sgk yeni tarihli bir rapor istedi ki ancak o zaman dilekcen işleme konacak dendi. mal müd . veya deftardarlığa müracat edip hastaneye sevkimi istememi alacağım yeni raporla da yeniden müracat etmemi söylediler. mal müd gittiğimde biz artık sevk vermiyoruz vakfa git dediler vakfa gittim onlarda bizim işimiz değil dediler. iki arada bi derede hastanenin sağlık kuruluna gittim güya soru sorcam adam az kalsın beni dövecekti elime bir kağıt tutuşturdu karşı odaya git dedi gittim orda bir doktor ne istiyorsun dedi derdimi anlattım hımm tamam deyip kağıda okunamayan bişeyler yazdı evrak kayda yolladı oraya gittim orda bi damga geri sağlık kuruluna yolladılar. ben artık böyle bi oyana bi bu yana git gel birde yürümekte çok zorlanıyorum yeni ameliyat oldum karnımda 67 platin vida hoşaf durumdayım. neyse saglık kurulundaki adama demek istiyorumki benim zaten % 56 ve sürekli olan bir raporum var ; benim amacım bunu yükseltmek ve en az % 70 olması lazımki babamdan aldığım 240 tl 390 olsun bu yüzden egldim mümkün ise on gün sonra yeni bir ameliyatım var şubat sonuna kurul için randevu almam mümkünmü diyecem ki ; daha önceki raporumu sırf hastanelerde yatmam yüzünden sürekli erteleyerek 8 ay sonra verdiler başka bir ilde: hani orda bir ay sonraya randevu verip aynı gün saglık kuruluna yolluyorlar ya bunuda öyle sandım ama hayatımın hatası sanki. adam nerdeyse polis çağırcak soru sordum diye . cevap vermek yerine cuma günü gitmişim yarına sabah altı resim al gel kurula giricen dedi ama napcam ben orda demişim şaşkınlıktan bi bağırdı doktorlar seni görcek dedi . bende düşündüm zaten 27 ocak gibi ameliyatım var acaba gitmesem de ameliyat sonrasımı rapor alsam diye düşünüyorm ama ya sakıncası varsa demektende kendimi alamıyorum . ya o memur gelmedin diye peşime dedektif takarsa : şaka tabide bu çok öenmli bir sorun biz engelliler ötekiyiz galiba

bu arada sağlık kurulu ile ilgili yeni yönetmelik de kazanılan haklar konusu kafamı kurcaladı sizlerle paylaşayım dedim

Kazanılmış haklarMADDE 18 –(1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.(2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.

Üye
    göktürk24 Avatarı

Gerçek Adı
    hikmet
    Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek senin durumun baya karışık ve işin zor yanlız anlamadığım bişey var sen malülenmi emekli oldun vergi indiriminden yararlanıyormusun şuanda ?

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bacıbey;

raporda ilgili bölümde
    kas iskelet sistemi : %10
    solunum sistemi : % 80
    toplamda % 82 yazıyor.
    rahatsızlıklarım kefeskolyoz +kronik solunum yetmezliği ileri derecede restriksiyon ağır fonksiyonel kayıp
    SFT:FV1:22 FVC:21 FEV1/FVC:88

raporda ilgili bölümde
    kas iskelet sistemi : %10
    solunum sistemi : % 80
    toplamda % 82 yazıyor.
    rahatsızlıklarım kefeskolyoz +kronik solunum yetmezliği ileri derecede restriksiyon ağır fonksiyonel kayıp
    SFT:FV1:22 FVC:21 FEV1/FVC:88

Üye
    vasfiyeteyze Avatarı

Gerçek Adı
    Melek.
    Son Giriş
    28.04-2014
    Saat
    17:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

göktürk hayır malulen emekli değilim babamın vefatın nedeniyle annem ve bir kız kardeşimle paylaşıyoruz babamın maaşını . yani yetim yada ölüm aylığı deniyor. ben ve kızkardeşim 24o tl alıyoruz . vergi indiriminden faydalanmıyorum ancak bulunduğum şehir olan antalyada engellilere şehir içi ulaşım ücretsiz ondan vede internet ve telefon indirimlerinden faydalanıyorum

söylemeyi unuttum bu gün girmem gereken heyete vazgeçtiğimi söyledim yeni bir müracata kadarda nasıl bir yol izleyerek bu yetim aylığını yükseltmem gerektiğini öğrenirim tek yol var oda %70 özürlü raporu almam gerekiyor ama nasıl alırım bilmem . belki gireceğim ameliyat sonrası olur bilmiyorum ülkenin durumuna vede bizlerin haline bakarmısınız ayakta kalmak için neleri bekliyoruz ...

bacıbey ben sadece koah değil aynı zamanda akciğer kanseri nedeni ilede 6 aya çıkan takiplerle kronik hastayım ona rağmen yukarda saydığım hastalıklarla beraber %56 ayakta iş göremez sürekli rapor verildi oysa ben sol kolumu da kullanamıyorum artrit nedeniyle düzende düzensizlik yani

Üye
    göktürk24 Avatarı

Gerçek Adı
    hikmet
    Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Melek hanm heyete girseniz ve yuksek derecede rapor alsanizda dahi ve bu rapor onaylansa vergi indiriminden yararlanmak icin sigortanizin aktif olmasi gerekiyorve maluliyet icin bildigim kadariyla en az 1800 gun odenmis priminiz olmasi lazim ama heyetten alacaginiz raporun yetim maasinin yukselmedine etkisi olurmu acikcasi bilgim yok...