Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eren keskin Avatarı

Gerçek Adı
    eren keskin
    Son Giriş
    24.02-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba bu konuyla ilgili bilgi ve tecrübeli arkadaşlardan aydınlatıcı cevaplar talep ediyorum yardımcı olurlarsa çok sevinirim

şeker hastasıyım bunda dolayıda emekli olup olamayacağımı öğrenmek istiyorum
    yaklaşık 3 ay önce anjio amelyatı oldum sağ kulağımda tiz seslere karşı işitme kaybı başlamış gözlerimdede 0.75 oranında numaralı ve daimi gözlük kullanımı var kolestrolde şekerin takipçilerinden olduğu için oda ver

1997 sigorta girişliyim ve 3900 sigorta günüm var
    buna istinaden emekli olma ihtimalimin olup olmadığını bu konuda tecrübe edenlerden öğrenmek istiyorum

yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum

Yasaklı Üye
    keremöz Avatarı

Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erencan bir hastaneye git dr yardim isde heyete girebilirsen % 40 üzerinde bir rapor ala bilirsen ne mutlu kardesim sana burada sana bir yardimci olan olmaz tamam cok gecmis olsun

Üye
    eren keskin Avatarı

Gerçek Adı
    eren keskin
    Son Giriş
    24.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    15

ilgilendiğin için sağol teşekkür ederim kardeşim sağol

Üye
    _Songül_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Maluliyet tesbiti için bulunduğunuz sgk il müdürlüğüne müracat edin , sizi hastaneye sevk ediceklerdir. Daha sonra hastanenin raporuna göre kendi sağlık kurullarınca maluliyetinize karar veriyorlar. Şeker hastalarında okuduğuma göre diğer organlara zarar verme seviyesine göre maluliyet veriliyormuş.Bunu sgk nın sayfasında okudum...

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    184
    Verilen Beğeniler
    82

Şeker için,
    1- Diabetes mellitus:
    a- Diyet ve oral antidiabetiklerle kontrol altına alınan, komplikasyon yapmamış Tip II Diabetes mellitus:% 20
    b- Komplikasyon yapmamış olan, açlık kan şekeri 200 mg’ın altında tutulabilen, ketoz ve hipoglisemi göstermeyen Tip I diabetes mellitus:% 30
    c- Açlık kan şekeri sürekli olarak 200 mg’ın altında tutulamayan, komplikasyon yapmış ketoz gösteren Tip I diabetes mellitus:% 40

anjiyo için;
    Klas l hastalar:% 10
    Anjinası olsun veya olmasın fizik muayene bulguları velaboratuar testleriyle tanısı desteklenen hastalarda koroner anjiografi ile birkoroner arterde % 50’den daha az darlık saptanması.

Klas 2 hastalar:% 30
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arterhastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinasıbulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar veya ilaç tedavisiveya diyetle anjinanın kontrol altında tutulabilmesi ve ayrıca konjestif kalpyetmezliğinin bulgu ve semptomlarının yokluğu (EF >% 50).

Klas 3 hastalar:% 50
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arterhastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinasıbulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG,eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisi v.b) devam eden iskeminin saptanması veyabir koroner arterinde en az % 50 oranında darlığın anjiyografik olarakgösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altındatutulabilmesi ve sol ventrikül fonksiyonlarının bozuk olmasına rağmen (EF% 30-% 50) hastada NYHA Sınıf 2 semptomların varlığı.

Klas 4 hastalar:% 100
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arterhastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinasıbulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG,eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisi vb) devam eden iskeminin saptanması veya birveya daha fazla koroner arterinde en az % 50 oranında darlığın anjiyografikolarak gösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyete rağmen hastada NYHASınıf 3-4 semptomların varlığı veya hastada ciddi sol ventrikül fonksiyonbozukluğunun olması (EF<% 30)

kulak ve gözden alabileceğiniz oranları bilemeyiz ama Balthazard Formülü'yle toplandığında % 40 ve üzeri oranla 3. derece vergi indirimi kazanma ihtimaliniz yüksek gibi görünüyor.

emeklilik tarihinizle ilgili olarak:
    2008 oncesi - Şeker ve diğer rahatsızlıklarımdan emekli olabilecek oranda rapor alabilir miyim?
    ssk'dan emekli olacaksanız yukarıdaki tabloya tabiisiniz. ancak tam hesaplama yapabilmemiz için,
    gün ay yıl olarak doğum tarihinizi,
    -staj değil- tam primden yatırılmış gün ay yıl olarak sigorta başlangıç tarihinizi,
    ssk değilse hangi statüden olduğunuzu belirtin lütfen.

Üye
    eren keskin Avatarı

Gerçek Adı
    eren keskin
    Son Giriş
    24.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    15

Cevabın için çok teşekkür ediyorum . 02.07.1997 sgk girişliyim 3900 pirim günüm var her halde raporumun oranına göre değerlendirme yapılacak değil mi pazartesi günü başvuru yapmayı düşünüyorum ayrıntılarını sana mesaj olarak atıcam tekrar teşekkür ediyorum arkadaşım esen kal

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    184
    Verilen Beğeniler
    82

eren keskin;

ssk'dan emekli olacaksanız, ve şuan çalışıyorsanız, işyerinizden çalıştığınıza dair belge alıp defterdarlığa vergi indirimi almak için başvuru yapın, sizi hastaneye sevk ederler. % 40 ve üzeri almanız durumunda rapor Ankara'ya gönderilir ve işyerinize cevabı gelir. ama bunun için çalışıyor olmanız şarttır.

% 40-59 arası oranla 3. dereceden kazansanız, 03.07.2014'ten itibaren prim gününüzü 3920 güne tamamladığınızda emekliliği hakedersiniz..
    % 60-79 arası 2. derece olarak gelse tamam zaten şartlarınız, hemen emeklilik başvurusu yapabilirsiniz.

Üye
    eren keskin Avatarı

Gerçek Adı
    eren keskin
    Son Giriş
    24.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    15

merhaba kısmet bugün işyerinden istenilen evrakları defterdarlığa teslim ettim cuma günü nasipse hastaneye gidip heyete gireceğim peki daha sonra ne olacak

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    184
    Verilen Beğeniler
    82

% 40 ve üzeri oran alırsanız Ankara'ya gönderilir rapor ve cevabı işyerinize gelir. en az 2-3 ay beklemeniz gerekiyor...

Üye
    eren keskin Avatarı

Gerçek Adı
    eren keskin
    Son Giriş
    24.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    15

merhaba kısmet hanım bende engelli indirim başvurusunda bulundum heyete girdim dahiliyeden 20+10+10 kardiolojiden kalptende 10+10+10 şeklinde verdiler toplamda %70 olarak kurula teslim ettim 10 ekimde kurul toplanıcak onlarda %10 falan verirler diye duydum doğru olduğuna rastladığınız oldumu baltazar sistemine göre rapor oranım sizce ne olur teşekkürler

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    184
    Verilen Beğeniler
    82

% 53 yapar.Bilgim yok heyetin % 10 daha verdiğinden, daha doğrusu öyle birşey söz konusu değil.

Üye
    eren keskin Avatarı

Gerçek Adı
    eren keskin
    Son Giriş
    24.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    15

peki % 53 emeklilik başvuru m için yeterlimi 1997 temmuz 2 ilk ssk girişim toplam günüm 3920 peki bu oranla diger sosyal haklardan yararlanabilirmiyim

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    184
    Verilen Beğeniler
    82

3. derece olarak vergi indrimi kazanırsınız ve,
    17 yıl 3920 günle emekli olabilirsiniz.
    (Doğum yılınız 1979 ve öncesi ise)
    03.07. 2014 tarihinden itibaren emekli olabilirsiniz, 3920 gün isteniyor buda tamammış zaten sizin...

Diğer haklarınız için oran olarak % 40 üzeri olması yeterli. Ancak bunun yanında istenilen diğer şartlarada uyup uymadığınız önemli.
    http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

Örneğin araç alamazsınız, ortopedik engeliniz olmadığı için... Engelli kimlik kartı alabilirsiniz. Bunun dışında sormak istediğiniz sorular olursa sorun lütfen.

Üye
    eren keskin Avatarı

Gerçek Adı
    eren keskin
    Son Giriş
    24.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    15

02 08 1982 dogumluyum 1979ve altı dogum tarihlimi olmam gerekiyo benim yaşım tutmuyomu

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    184
    Verilen Beğeniler
    82

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    o zaman yıl olarak 2017 yılında emekli olursunuz.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon