Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KemalDuman Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal Duman
    Son Giriş
    26.03-2014
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar ben 2011 yılında kalp krizi sonucu ameliyat oldum şu an çalışamıyorum 4623 iş günüm 1992 yılı işe girişim var 27 haziran 2013 te erken emeklilik müracatı yaptım daha sonucum belli değil benim epi kriz raporumda .RCA yüzde70/80 LAD yüzde80 CXyüzde60 EFyüzde40-45 basınç 120/o-10 AO.100/70 . not KAH .. öneri cerrahi tıkalı 3 damar . kullanılan ilaçlar raporlu CORASPİRİN . BELOK . DANİTRİN . COVERSL . LİPİTOR . LİPANTİN . bu durumda benim rapor alabilme şansım varmıdır teşekkür ederim

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sakatlık oranı cetveline göre, EF % 30-50 arası için % 50 oran veriliyor..

Ek Bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post875396

Koroner Arter için alınabilecek oranlar:

Klas l hastalar:% 10
    Anjinası olsun veya olmasın fizik muayene bulguları velaboratuar testleriyle tanısı desteklenen hastalarda koroner anjiografi ile birkoroner arterde % 50’den daha az darlık saptanması.

Klas 2 hastalar:% 30
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arterhastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinasıbulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar veya ilaç tedavisiveya diyetle anjinanın kontrol altında tutulabilmesi ve ayrıca konjestif kalpyetmezliğinin bulgu ve semptomlarının yokluğu (EF >%50).

Klas 3 hastalar:% 50
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arterhastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinasıbulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG,eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisi v.b) devam eden iskeminin saptanması veyabir koroner arterinde en az %50 oranında darlığın anjiyografik olarakgösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altındatutulabilmesi ve sol ventrikül fonksiyonlarının bozuk olmasına rağmen (EF%30-%50) hastada NYHA Sınıf 2 semptomların varlığı.

Klas 4 hastalar:%100
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arterhastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinasıbulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG,eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisi vb) devam eden iskeminin saptanması veya birveya daha fazla koroner arterinde en az %50oranında darlığın anjiyografik olarak gösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veyadiyete rağmen hastada NYHA Sınıf 3-4semptomların varlığı veya hastada ciddi sol ventrikül fonksiyon bozukluğununolması (EF<%30)

Üye
    KemalDuman Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal Duman
    Son Giriş
    26.03-2014
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayrıca devamlı kullandığım raporlu tansiyon ilacımda var BELOK oranı etkilermi tşkkr

Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok rahat rapor alabilirsiniz.Tansiyon için min %10 vereceklerdir.