Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 85 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    09:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Vakıf guraba hastanesinden bugün aldıgım rapor derecesi %32 yani sagdizaltından kesik bacaga verdikleri sakatlık derecesi anlamı ise sakat deyilsin saglamsın verdikleri sakatlık derecesiyle işçi bulma kurumu işede yerleş tiremiyor işe yerleştirmeleri için en az %40 sakatlık raporuyla müracat gerekli deniyor devlet bukadar vatandaşına acımasız yasaları nasıl çıkara biliyor aklım almıyor bana hala şaka gibi geliyor inan mak istemiyorum dorusu yapılan hatanın bir an önce farkına varmalarını bu ızdıraba son vermelerini temenli ediyorum bu konuda görüşmek isteyenler beni araya bilir tagıçeçe 05302090594

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Arkadaşım Öncelikle geçmiş olsun.
    Aslında raporların bu kadar düşük olması bugünün sorunu değil. Yeni Yönetmelik çıktıktan sonra genelde engelli arkadaşlar bu sorunları yaşıyorlar.

%32 raporla ne engellisin nede değlsin gerçekten bu durumda olan arkadaşların bir maduriyeti söz konusudur.

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    09:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saglık bakanlıgı ve diyer kuruluşların özellikle saglıkbakanlıgının beni arayarak sakatlık derecelerinin düşürülmesinin nedeni sakatların topluma kazandırmak adına özürlü ölçütü sınıflandırmasının düşürüldüyünü beyan etti yani hafif özürlü raporuyla sadece görüntüde özürlü sayılacagı diyer emekli olmak özürlü olarak yada vergi indirimi almak yada özürlü olarak işe yerleştirmelerde geçersiz kalınacagını saglam insanlar gibi kendi işini kendin bul mantıgıyla vede saglam insanlar kadar çalışma günsayısı artı yaşı doldurarak emekli edileceyimizi beyan etti bu bahsettiyim sıfatlara bir gözü olmuyan bir ayagı olmuyan kalça çıkıklıgı olan bir kolu olmuyan birkolu uzun bir kolu kısa olan bir ayagı uzun bir ayagı kısa olan tek böbrekli olan kalp pili takılan vs anlayacagınız sakat saymaları için ya belden aşagı tutmuycak yada komple felç olcan yada beyinden özürlü olcan diyer ortapedi engelliler vs hepsinin alayının ipini çekti saglık bakanı direnişte buyasayı bizlere kabul ettirme peşinde bilginiz olsun okadar itirazları kale almadıgını bakanlık tan arayan söyledi herkese beni arayan numarayı veri yorum sizlerde arayın pırotesto edin buyasayı 03122295602

Üye
    03Afyonlu Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan.Yaşar
    Son Giriş
    25.12-2009
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara.ve.Afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastanelere saglık raporu alıcam diye gittinmi soruyorlar niçin kullanacaksın ve sanki sana savaş açmışcasına oldukca düşük vede işe girmek için farklı engelli maaşına farklı raporlar verilyor haksızlık almış başını gidiyor nedeni ayrımcıgıgı kaldıracaz diye ama gerçekler öyle deyil yüksek saglık kurumu da yarı yarıya düşürüyor bizleri görmeden karar veriyor bunlara ne demeli avrupa uzaya çıkıyor daha biz apalayamıyoruz

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Rapor oranları %40 ın altına düşen kişilerin mağduriyetleri ne olacak?
    Aslında bu durumda olanların ne olacağı hiç belli değil. Bir ikilemin arasında kalarak ne yapacakları konusunda hiçbir bilgileri bulunmamaktadır. Hatta ne yapacakları konusunda birçok tereddüde düşmektedirler.

Yeni Yönetmelik çıktıktan sonra birçok arkadaşımızın rapor oranları çok önemli ölçüde düşürülmüştür. Burada %40 oranın altında raporu olan arkadaşlarımızın durumları ne olacaktır. Adeta ne özürlü ne normal olarak hiçbir yere başvuru yapamayacaklar. Yani yeni Yönetmelikle bu arkadaşlarımızın sayıları da önemli ölçüde artmıştır.

Bunun yanında %80 oranında SÜREKLİ raporu olup ta durumunda hiçbir değişiklik olmadığı halde %35 lere düşürülen arkadaşlar ne olacak? Düne kadar özürlülerdi de bugün iyileştiler mi? Bu kadar oranlar düşebilir mi? Bu durumdaki özürlü olan arkadaşlarımızın engelleri yetmezmiş gibi birde bu şekilde engel çıkartılmasını ben bir engelli olarak anlayamıyorum. İnanıyorum ki hiç engelli olmasa da birçok kişinin bu durumu anlayamayacağını düşünüyorum. Fakat bu Yönetmeliği hazırlayanların bunu düşünememeleri çok manidardır.

Üye
    serdark Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu saglık kurulu yönetmeliğini hazırlıyanlar engelliyi değil de ;ne kadar az para ödeyebiliriz düşündükleri için,bu yönetmeliği çıkartmışlardır.
    Ançak kendi çıkartmış oldukları sağlık raporu yönetmeliğinde ki "önce alınan raporların yüzdeleri geçerlidir" diye belirtilen geciçi maddeyi bile görmezlikten gelmektedirler.

Üye
    fero Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar benim 2005te aldıgım raporum %60 idi.hemde 2ayrı hastaneden almama ragmen 2side aynı aranlardaydı.şimdi vergi indirimi için bakırkoye sevk edildim.subat ayının 5ine gun verdiler.sonucu alır almz sizleri bu konuda bilgilendiricem.
    sevgiyle kalın

Üye
    agalis Avatarı

Son Giriş
    09.01-2013
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fero herşeye hazırlıklı ol ona göre bende bugün kırıkkale yüksek ihtisas hastanesinden raporumu aldım daha önce aynı hastane ve hakem hastane olarak kabul edilen ankara numune hastanesinden aldığım değişik zamanlardaki raporlarım hep %40 iken şimdi ne oldu biiliyomsun %19 (özürlü değilizz yaşasnnn ) diyemiyorum çünkü hep aynıyım ama bu yeni yasa dedikleri şey türkiyedeki varsa 8,5 milyon özürlüyü 4 milyona indiriyor.

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ben bu çalişmaya katiliyorum bunun kendimce düşüünmüştüm adam sağlam geliyor memurluk sınavlarına giriyor...haklarımızı gasp etmekten başka işe yaramiyorsunuz.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Arkadaşlar halısınız. Ama yönetmelik var. Aslında bu yönetmeliğin değişmesi gerekir. Biz bunun için bir tepki ortaya koyarak mücadele vermemiz gerekir.

Rapor almak gerçekten o kadar zorlaştı ki neredeyse rapor almak için giden arkadaşlarımızın engelinde bir değişiklik olmamasına rağmen raporu çok aşağılara düşerek ne engelli nede engelsiz gibi bir durum oluyor. İşte biz bunun için mücadele etmeliyiz.

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ben sizi desteklemiyorum topal olan biri benim için engelli degil yada degnekle yürüyen veya ayagi ahfif aksayan yada tek gözü görmeyen engelli değil veya tek kulaği duymayan ben böyle düşünüyordum sağolsun devlet benim gibi düşünmüş ve bu uygulamasına yürekten destek veriyorum...sahte engellilerin haklarımızın elimizden almasına devlet dur diyor...böylelikle 8milyon engelli sayısı 4milyona düşer bizde rahatlarız.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Prens benim gibi düşünmek zorunda değisin....
    Benim yorumlarımı okursan benim düşüncelerimi sanırım daha iyi anlarsın...

Üye
    taytıs Avatarı

Gerçek Adı
    Tayfun
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar aynı durumdan bende müzdaribim öncede yüzde 100 rapor veren hastane araba alacagım diyince bunu yüzde 85 çekti.
    yani öncede hic görmüyordum artık yüzde 15 gürüyoprum.
    Şunu söylemek istiyorum
    Site yöneticileri yada başkası yada bziler
    bu yönetmeliği kiler değiştirmişlerse
    binlerce fak ve telefonla bunu değiştirtmeliuiz başka cıkarı yok.
    her gün 100 yada 200 yada 500 protesto faks ve telefon alanlar mutlaka bundan vaz gececekler.
    burada oraanize olup bu adımı atmak gerekli.
    yok burada yzmakla ha ha ha biz iyileşmişiz demekle vallahi olmaz.
    Evet hadi arkdaşlar bu adımı atalım.
    önce sağlık bakanlığı sonra başbakalık taki sesimizi duyurana dek.
    her gün bir telefon her hafta bir faks
    ta ki hakkımızı geri alanak dek unutmayın bu protostalar bizlere hak olarak döecek
    Mutlaka yorun yazın kardeşler
    sevgiler.
    TAYTIS

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2022 maaş başvurum için hastaneden rapor çıkarmam gerekiyordu.nörofibromatozis 2 hastalığına bağlı olarak çeşitli sorunlarım var.bunlardan biride işitme problemi.yapılan odio testi sonucunda kbb doktoru rapor kağıdına şöyle bir sonuç yazdı.%97,7 işitme engelli.ama hemen altınada %22 engelli.bu sadece hastalıklarımdan birininb sonucu.bakalım bir hafta sonra sağlık kurul sonucunu alacam toplamda kaç verecekler.olmadı sağlam verirlerse yaşım 32 olmasına ragmen askerlik şubesine gidip beni askere alın diye dilekçe mi versem ne?bu seferde onlar hastaneye yollar.onlarda çürüğe ayırır.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşım seni bu konuda destekliyorum. Tamamen haklısın bu konuda gerekli mücadeleyi yapmamız gereklidir. Yoksa bir çok engelli olan arakadaşlarımızın maduriyeti söz konusu olacaktır.Hatta şu anda da olmaktadır...

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon