Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 85 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    09:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    BİMER Başvurunuz‏
    Gönderme tarihi:25 Şubat 2009 Çarşamba 15:03:24
    Kime: suskun.tg@hotmail.com
    Başvurunuz İŞKUR'a intikal etmiş ve incelenmiştir.
    Eskiden alınmış olan %40 ve üzerinde raporunuz varsa bu raporlar da geçerli olup eski raporunuzla başvuru yapabilirsiniz. Eğer yeni bir rapor alacaksanız birden fazla şikayetle başvuru yaparsanız raporu daha kolay alabilirsiniz. Mevcut mevzuatı uygulayan İŞKUR, %40'ın altındaki raporları dikkate almamaktadır.
    Ekrem KAYACI
    İstihdam ve Meslek Uzmanı
    Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü
    İstihdam Dairesi Başkanlığı

Bana gelen meylde eski raporunuz işçi bulmakurumunda geçerlideniyo neden ozaman maliye bakanlıgında kazanılmış hakkım geçerli olmuyo eşitsizlik deyilmi nerde bu adalet nerde bu millet insanda allah korkusu olur biraz kendileri 2 senede millet vekili olmuşdiye emekli olabiliyor hemde sapasaglam oldugu halde kimse onlara kardeşim bu parada yetimin hakkıvardır 2 senede emekli olamazsın 65 yaşını doldur duktan sonra emekli olacaksın diyen yok sakat vatan daşa gelince senin bir ayagın yok ama yasa gereyi saglamsın densin yazık bu millete tarih bu haksızlıgı yapanları affetmeyecek ben hakkettiyim emeklilik hakkımı 2 senedir alamadım helal etmiyorum hakkım olupta verilmiyen maaşımı türkiye büyük millet meclisinde sözde hakkımızı savunanlara

Üye
    eksisekiz Avatarı

Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    20:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Tavuk karasından dolayı verilen raporum %50 olmasına rağmen Ankara bu raporu %21 e düşürdüğünde gerçekten çok yıpranmıştım ancak gördümki tüm kardeşlerimizin raporlarında bu haksız tutum olabiliyormuş.

Ben ve benim gibi engelli olanlara karşı bu tutumları birilerine duyurma şansımız olup olmadığını ve bir daha aynı sıkıntıları yaşamadan raporlarımızı kabul ettirmek gibi bir şansımız olup olmadığını bilmek istiyorum.

Kendimden kısaca örnek vermek gerekirse;
    Benim bir oğlum var ve 6 yaşında ve ben onunla oynarken göremem diyerek ona zarar veririm diyerek onunla oynayamıyorum onunla dışarı çıkamıyorum neden biliyormusunuz saga sola kaçar ve ben onu göremem diye oğlumla tek başıma dışarı çıkamıyorum.Eminimki herkesin engelilik durumuna göre bu psikolojiyi daha farklı bir şekilde yaşıyordur.Ben bunları psikoloğa söylediğimde sen depresyondasın diyor dogrudur ancak bu benim suçum değil olmamalı.

Başbakana mektup yazmak istiyorum,konuyu daha farklı birimlere taşımak istiyorum hepimiz için inanın hepimiz için.Bunun için yapmam gerekenleri bilen ve bu yolu denemiş olan birileri varmı.tecrübelerini paylaşmak isterim

Saygılarımla

Üye
    eksisekiz Avatarı

Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Acaba siz bu yolu denediniz mi?
    Ben şunu söylemek istiyorum,Forumdaki bir çok başlığı okudum anladığım kadarıyla sürekli itirazların sonucunda hakkına kavuşabiliyormuşsun bu bana çok hakkaniyetli gelmedi.Hakkım dün neyse bugünde bu olmalıydı.

Saygılarımla

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Her engelsizin psikolojisi sağlam mı?Olaya bir de böyle bakın.Herkesin psikolojik prpoblemleri olabilir,depresyonu engelliler de engelsizler de yaşayabilir...Psikolog sana engellisin diye depresyonun var dememiştir,sıkıntılarından dolayı depresyon yaşıyor olabilieceğini belirtmiş olabilir...
    Hak verilmiyor,mücadele edip almanız gerekiyor...Her şey hakkaniyetli olsa kimse bunca problemeleri yaşamazdı zaten...

Üye
    eksisekiz Avatarı

Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazdıklarımı bir daha okumanızı tavsiye ederim.Ben şuan tavuk karası rahatsızlığı ve gözde tembellik sorunuyla boğuşuyorum ve gözden olayı korkularımı psikoloğa söylüyorum oda depresyon diyor dedim.Burada şunu anlatmak istedim her Engelli KARDEŞİMİN Engeline göre psikolojiside bozuluyor.benim anlatmak istediğim sadece buydu.
    Ben Hakka güveniyorum tekrar bunca sıkıntıları yaşamadan dediğim yollara başvurarak bu hakkıma kavuşacağım,KAVUŞACAĞIZ.
    Bu sitelerin amacı nedir acaba? Senin hakkın yenmiş kardeşim,bir daha başvur,bir daha başvur olmadı dava aç bumudr.ne olur yapmayın.

Saygılarımla

Üye
    Osman_Topaloglu_25 Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    14.04-2015
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende aynı konudan madur biri olarak sisler ile paylaşmak istediğim şeyler var.
    Ben bağanlığa-Sağlık müdürlüğüne-Ak Parti ve benzeri yerlere müraacat ettim lakin gelen cevaplar hep beni suçlar ölçütte idi.
    Bakın mesela maliyeden gelen yazıda aynen.
    Maliye Bakanlığı Cevabı:
    Özürlü vatandaşların, içinde bulunduğu zor koşulların giderilmesine katkıda bulunmak ve özürlüler ile özürlü olmayanlar arasındaki rekabet eşitsizliğini gidermek amacıyla öteden beri vergi hukukunda çeşitli düzenlemeler yer almıştır. Bunlardan birisi de özürlü ücretlilerin gelir vergisi matrahlarının hesaplanmasında dikkate alınan sakatlık indirimi uygulamasıdır.Sakatlık derecelerinin tespit şekli ile uygulamaya ilişkin esas ve usuller Maliye, Sağlık ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıklarınca bu konuda müştereken hazırlanan bir yönetmelik ile belirlenmiştir.Sakatlık indiriminden yararlanabilmeniz için en az %40 oranında özürlü olmanız ve bunun Maliye Bakanlığı - Gelir İdaresi Başkanlığı - Sağlık Kurulunca onaylanması gerekir. Devlet Hastanelerinde verilen raporların yönetmeliğe uygun olması gerekmektedir.Özür durumları ve oranları Yönetmelikte ayrı ayrı belirlenmiştir.
    Yani sen kardeşim kendinde değilsin ayağındaki sakatlık başına vurmuş herhalki %20 den fazla özürlü olduğuna inanıyorsun demek değilmi yada siz devleti kandırıyordunuz bundan önce biz yönetmeliği değiştirdik bu kandırmacaya dur dedik ve özürlü olanla olmayanı ayırdık yani bu budur başkaca bir açıklama bilmem.

Üye
    Osman_Topaloglu_25 Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    14.04-2015
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu çeşmekeşin içinde araştırdım ve
    Çıkarılan yönetmeliğin ya yorumunda yada uygulamasında hata olduğuna kanaat getirdim niçin diyecek olursanız.
    Özellikle ayak özürlerinde her bulgunun yönetmelikte farklı bir özür oranı var hastahaneler bunları balthazart hesabına göre yapmıyor ve tek kusura göre değerleyip raporu veriyorlar ve binlerce belki yüzbinlerce özürlü kardeşimizde böylece madur olmuş oluyor ki mesela kendimden örnek vereyim.
    Ben sağ ayağımdan 9 aylıkken çocuk felci geçirmişim ve koltuk değeneği yardımı ile yürüyorum ayağımda hem kısalık var 5 cm den fazla hem incelik var diğer ayağımın yarısı kadar hemde hareket yetersizliyi ve güç kaybı bunlar başlı başına ayrı ayrı bir özür oranı mesela değenek kullanıyorum tek değenek % 20 özür + Kısalım 5 cm den fazla %20 özürlü diğer incelik hareket yetersizliği ve güç kaybındanda % 10 özürlülük oranı belirlenmiş olsa % 42 olur en kötü şartlarda k bunu kafadan uydurmuyorum Yönetmelikte aynem mevcut.
    ne diyor bakın:
    Hastanın aynı alt ekstremitesinin farklı yerlerinde veya her iki alt ekstremitesinde bozukluk olması durumunda, bozuklukların bireyde yol açtığı özürlülük oranı ayrı ayrı belirlenir, daha sonra Birleşik Değerler Tablosu ile toplam özürlülük belirlenir. Ekstremitenin aynı bölgesinde farklı bozukluklar varsa önce Birleşik Değerler Tablosu ile birleşik özürlülük belirlenip daha sonra bireyin özürlülük oranına çevrilip toplam özürlülük belirlenir.
    aynen aldım
    Madem ben özürlü değildim neden 32 sene bu piskoloji ile yaşamam gerekti ve devlette daha önce verdiği raporlarda aynen bunu tastik etti (seeennn % 40 özürlüsüüün) diye belge ile.sormak istiyorum.
    Yukarıda bahsettiğim konularda yanlış isem lütfen uyarınız doğrusunu benimle paylaşınız gerçekten büyük bir moral bozukluğu yaşamaktayım şu sıralar.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sehribanu Mesajı Gör
    Hak verilmiyor,mücadele edip almanız gerekiyor...Her şey hakkaniyetli olsa kimse bunca problemeleri yaşamazdı zaten...
    Şehribanu hanım, Evet haklısın hak verilmiyor. Lakin mücadele edip almanız gerekmiyor. Sanırım almamız gerekiyor demek istediniz. Benim sorunum yoktur. Sorunu olanlar hakkını arasın mantığını ben kabul etmiyorum. Eğer sorun engellinin sorunuysa, hep beraber mücadele etmek gerekir. Senlik benlik olmamalıdır. Zaten bizler hep bana değmeyen yılan bin yaşasın mantığı ile bu hallerdeyiz.

Umuyorumki sizde bu şekilde düşünüyorsunuzdur.

Üye
    REKLİ Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

helal olsun sana fero cok güzel cevap vermişsin anlayana saygılar

Üye
    ENGEL TANIMAM Avatarı

Son Giriş
    31.05-2011
    Saat
    17:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

11 ekim 2008 tarihli resmi ğazetede yeni bir engel oranları yayınlanmış.buna göre sadece ağır fonksiyon kayıpları dikkate alınlyor yine balthazar formülüne göre hesaplanıyor. bu yönetmeliğin iptali için mağdur olanlar danıştay ve idare mahkemelerinde dava açabilirler.SEVGİLER

Üye
    reys Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    11:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinden, Ankara Numune Hastanesinden ve diğer hastanelerden aldığım Saglık Kurulu Raporları tümü % 40 ve üzerinde idi ancak 2008 yılında tekrar aldığım Saglık Kurulu Raporu oranı yeni çıkan yasa ile% 34 oranına düştüğünü gördüm. Ne özürlü sayılıyoruz nede sağlam bu raporla nasıl işe yerleşecek bir insan yasanın acilen düzeltilmesi ve yetkililer buna bir çözüm bulması gerekiyor...........

Üye
    yabangulu89 Avatarı

Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

asılda devlet hastaneleri çok düşük rapor veriyor ben mardinde oturuyorum mardindeki devlet hastanesi bana rapor hiç almaz dediler.. hastalığmda çok ilerlemiş dercede skolyozkifoz yani kemik hastalığı..ama sadace topalayan birisne verdiler.. tapi rüşvet alınca veriyolar.. sonra diyarbakıtdaki dicle ünv gtiim bana%52 verdiler devlet hastenleri pek vermiyor..

Üye
    reys Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    11:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HERKES ÖZÜRLÜ ADAY ADAYI
    Trafik kazası sonucu ayağımın birisi diz altından tamamı kesik yani yok değişik hastanelerden aldığım tüm raporlar % 40, 45 idi 2008 yılında aldığım yeni bir raporla % 34 oranına düştüğünügördüm ve malesef devletimiz bizi özürlü saymıyor,buradan yetkililere seslenmek istiyorum bizi anlamanız için allah korusun bizim vaziyetimizemi düşmek gerekiyor,ben devletimizin ilgili kuruluşlarına gereken yazıları ilettim buradanda benim gibi haksızlığa uğramış özürlü kardeşleriminde saygı çerçevesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, Başbakanlığa,TBMM,Cumhurbaşkanlığına, Özürlüler İdaremize faks ile yasa önündeki maduriyetlerini bildirmelerini ayrıca yasayı mahkemeye veren özürlü arkadaşlarda sonucu Engelliler.Biz Platformu Forumları aracılığı ile bizlerede bilgi vermelerini önemle rica olunur.

Yasaklı Üye
    serkanabi Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu forumdaki yazımı unutmuşum. uzun zamandır bakmadım. EVET BEN AKP DEN VE ENGELLİ CETVELİNDEN MEMNUNUM. İlla sizin gibi düşünecem diye bir kanun veya mecburiyet yok. Bende engelliyim, benimde engel oranım düşürüldü ama bundan bir şikayetim yok bence gerekliydi ve yapıldı o kadar. Ayrıca tagi çeçe konuşmana dikkat et, senin seviyene düşmek istemiyorum...

Üye
    REKLİ Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sen kendinden başkası düşünmeyen bencil birisin sana hiç ama hiç katılyıyorum cebinden sanki paran gidiyo gibi cırmalıyosun ama boşa cırmalıyosun

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon